Anadolu Mutfak Akademisi açıldı

Elazığ Anadolu Mutfak Akademisi dün düzenlenen programla açıldı.

Anadolu Mutfak Akademisi açıldı
Güncel
Elazığ Anadolu Mutfak Akademisi dün düzenlenen programla açıldı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Kanal 23 ekranlarından yayınlanan “Pratik Lezzetler” program sunucusunun Şefi Feyzullah Şeker ve Hakan Çetiner tarafından kurulan “Anadolu Mutfak Akademisi” açılışına, Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol, Esnaf Odalar Birliği Başkanı Cemil Erdem, Oda Başkanları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Açılışta açıklama yapan Milletvekili Erol, “Ekonominin kötüye gittiği bu dönemde Türkiye’nin birçok kentinde insanlar iş yerini kapatırken Elazığ’da kapanan iş yerlerinden daha çok açılan yeni iş yerleri var. Bu, kentimiz adına sevindirici bir olay. Hizmet sektöründe artık profesyonel bir mantığın, bir bakış açısının yerleşmesi de gayet güzel. Özellikle ben arkadaşlarıma teşekkür ederim. Çünkü Elazığ’da esas istihdam alanı yaratacak sektör bu hizmet sektörü. Organize sanayi bölgemizde 6500 civarında personel çalışıyorken hizmet sektöründe 60 bin civarında. Bu hizmet sektöründe en önemli sorunlardan birisi ara elemanların ve ustaların profesyonelce yetiştirilmemesi. Çekirdekten yetişen bir mantıkla yetişmiş olmaları ve burada o eğitimin verilmesi profesyonel anlamda hem garsonlar hem aşçılar hem de sunumlar ve organizasyonlar için önemli. Okan Üniversitesi’nin bölüm başkanı’nda Elazığlı olması nedeniyle burada böyle bir tesisin, böyle bir eğitim kurumunun açılması son derece sevindirici. Bunun daha da yaygınlaşması ve daha büyük bir mekanda hizmet vererek daha fazla hemşerimize, gençlerimize iş ortamı anlamında katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Esnaf Odalar Birliği Başkanı Cemil Erdem, Elazığ’da hizmet sektöründe ciddi manada açılışlar olduğunu, işletme yetkililerine de böyle bir iş yeri açtıkları için teşekkür ettiğini ifade etti.

Anadolu Mutfak Akademisi, Elazığ’da Ataşehir Mahallesi Zeybekler Sokak’ta hizmet verecek.

Son Güncelleme: 05 Mayıs 2019 16:22

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER