Haber Ara

Erzurum Atatürk Üniversitesi Haber Arşivi

Genç doktor hastanedeki odasında ölü bulundu

Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesi'nde görevli olan Dr. E.B, hastanedeki odasında ölü bulundu.

61 yıl önce Atatürk Üniversitesi’nin açılışının yapıldığı altın makasla serginin açılışı yapıldı

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Yerel Basında Atatürk Üniversite'nin Kuruluşunun Yansımaları konulu sergi açıldı. Serginin açılış kurdelesi 61 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes tarafından kullanılan ve Erzurum esnafının hediye ettiği altın makas ile gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en büyük gözlemevi Erzurum’da yükselmeye devam ediyor

Türkiye'nin en büyük yatırım araştırma projesi olan Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesindeki Doğu Anadolu Gözlemevi'nin (DAG) yapımı sürüyor.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çomaklı’nın acı günü

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Ömer Çomaklı'nın amcaoğlu Suphi Çomaklı son yolculuğuna uğurlandı.

15 Temmuz gözyaşlarıyla anıldı

Erzurum Atatürk Üniversitesince düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

‘Anadolu Bitkileri Yürüyüşü’ Uzundere’de gerçekleştirildi

Erzurum Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve İva Natura Akademi işbirliği ile Anadolu'nun Kozmetik Bitkileri Yürüyüşü yapıldı.

Erzurum birinci bölge deprem hattında

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine deprem hakkında bilgilendirme konferansı veren Yüksek Jeofizik Mühendisi Şükran Perk, Erzurum'un önceki yıllarda deprem tehlike bölgesi açısından ikinci bölge deprem hattında yer alırken bu yıl birinci bölge deprem hattında yer aldığını söyledi.

Mühendislik Fakültesi öğrencileri projelerini sergiledi

Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğrenim gören son sınıf öğrencileri tasarladıkları projelerle kıyasıya yarıştılar.

ÜNİDAP DAP Bölgesi Üniversiteler Birliği Çalıştayı Saraç başkanlığında yapıldı

Doğu Anadolu Projesi Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİDAP) Çalıştayı Erzurum Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleşti.

Erzurum’da binlerce üniversiteli Afrin için yürüdü

Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri, 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

İki öğretim üyesinin ’cihaz’ tartışması karakola taşındı

Erzurum Atatürk Üniversitesinde iki kadın öğretim üyesinin 'cihaz' tartışması karakolda bitti.

AFAD Erzurum’dan Hemşirelik Fakültesine tanıtım eğitimi

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerine yönelik 4-7 Aralık tarihlerinde düzenlenen program çerçevesinde kurum tanıtımı ve Afet Bilinci (İlk 72 Saat) eğitimi verildi.

Üniversite öğrencisi kaldığı evde ölü bulundu

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Tarih Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Kadir Kaan Keten (20), kaldığı öğrenci evindeki yatağında arkadaşı tarafından ölü bulundu. 160 kiloluk Keten'in ölüm nedeninin ilk belirlemelere göre, aşırı kiloya bağlı olarak solunum yetmezliği ve kalp krizi olduğu belirtildi.

Skandal tezin Erzurum Atatürk Üniversitesine ait olduğu ortaya çıktı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesine sosyal bilimler alanında yapılan bir tezin sadece 'indeks' şeklinde hazırlanması ve yararlanılan kaynaklardan bilgilerin dahi aktarılmayıp sadece sayfa numaralarının verilmesine yönelik çıkan iddialar Erzincan Üniversitesi bünyesinde yapılmış olarak gösterildi.

Yurt odasında ölü bulunan üniversiteli kız, toprağa verildi

Erzurum'da anoreksiya hastalığı yüzünden yaşamını yitirdiği ileri sürülen Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 2. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Gül Meral, ailesinin yaşadığı Erzincan da toprağa verildi.

Ülkücülerden Kerkük’e destek yürüyüşü

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Ülkü Ocakları mensubu bin 500'e yakın öğrenci, Kerkük'e destek yürüyüşü gerçekleştirdi.

Iğdır’da hastanede bıçaklanan doktor, Erzurum’a sevk edildi

Iğdır Devlet Hastanesinde hastası tarafından bıçaklanarak yaralanan Üroloji Doktoru Serkan Yarımoğlu, Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Uzay bilimcileri bu projenin tamamlanmasını bekliyor

Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesinde ve Kalkınma Bakanlığının desteği ile yürütülen Türkiye'nin en büyük ve ilk kırmızı ötesi teleskobuna sahip olacak Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi 2020 yılında faaliyete geçecek.

52 yıl aradan sonra Erzurum’da hasret giderdiler

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fito Teknik Bölümü 1965 mezunları 52 yıl aradan sonra Erzurum da bir araya gelerek hasret giderdiler.

Üniversite öğrencileri kadının toplumdaki yerine dikkat çekti

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencileri 'Yaşamın İçinde Kadın' adıyla yürüttükleri Halkla ilişkiler kampanyası ile Erzurum halkında kadının toplumdaki yerine dikkat çekti.

Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Mobbingi anlattı

Erzurum Atatürk üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım son sınıf öğrencileri mobbingle ilgili bir sunum yaptılar.

Genç iletişimciler ’Çocuk Gelin’lerin sesi oldu

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3'üncü sınıf öğrencileri Beni Sen Büyüt Anne adıyla yürüttükleri sosyal sorumluluk projesiyle toplumun kanayan yaralarından biri olan 'çocuk gelin' sorununa dikkat çekti.

Mareşal Fevzi Çakmak öğrencileri, kar sokağında

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü'nde yapılan Buzdan EYOF Sokağı yoğun ilgi görüyor. Sokağın bu kez konukları Mareşal Fevzi Çakmak öğrencileri oldu. Gençlik liderleri dar kırsal kesimden gelen öğrencilere EYOF sokağında keyifli dakikalar yaşattı.

Sivrice'de 15-20 Bin Kişiye İş Sağlanabilir

Erzurum Atatürk Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi, Çevre ve Şehircilik Uzmanı Prof. Dr. Hasbi Soylu, yapılacak yatırımlarla Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 15-20 bin kişinin istihdam edilebileceğini söyledi.

Prof. Dr. Hasbi Soylu MÜSİAD'ın Konuğu Oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi'nin geleneksel hale getirdiği 'Dost Meclisi' toplantılarının bu haftaki konuğu Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasbi Soylu