Haber Ara

elazig esnaf Haber Arşivi

'Fırsatçılara karşı mücadele edeceğiz'

Krizi bahane eden fırsatçı furyanın asla Elazığ esnafını temsil etmediğini belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrin bütün dinamikleriyle birlikte bu fırsatçılara karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Başkan Yanılmaz, Tuhafiyeci ve Manifaturacı esnafıyla buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ‘Güçlü Ekonomisiyle Yeni Elazığ Yolunda Esnaf Buluşması 7. İstişare toplantısında tuhafiyeci ve manifaturacı esnafıyla bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz, esnaflarla bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Birinci Esnaf Buluşmaları” kapsamında, Elazığ Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği ve birliğe bağlı diğer odaların hazır bulunduğu toplantıda Elazığlı esnaflarla bir araya geldi.

Esnafına sahip çık Elazığ kazansın

Elazığ Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top, Ulusal marketlerin küçük esnafı bitirme noktasına getirme getirdiğini belirterek oda olarak vatandaşların Elazığ esnaflarından alış veriş yapması için kampanya başlatacaklarını söyledi.

Elazığ’da yeni bir esnaf odası daha kuruluyor

Elazığ’da bulunan 25 meslek odasına bir yenisi daha ekleniyor.

İki Oda yeni yerinde

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve Bakırcılar ve Züccaciyeciler Esnaf Odası esnaflarına daha iyi hizmet etmek için yeni yerine taşındı.

Elazığ'da esnaflar bir araya geldi

Elazığ küçük esnafının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olamadıklarını belirten Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, buna rağmen Elazığ'da bir banka şubesi gibi çalışacaklarını söyledi.  

İş dünyasında umutlar yüksek

AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi kendi rekorunu kırarak, sandıktan birinci parti olarak çıktığı Elazığ’da büyük bir sevinçle karşılandı. Kentteki iş çevreleri, tek başına AK Parti iktidarının ekonomiye çok olumlu yansımalarının olmasını beklediklerini vurguladı.

Elazığ'da esnafın bayram hazırlığı

Elazığ esnafı Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte bayram hazırlıklarına başladı. Bayrama hazır olduklarını belirten esnaflar, vatandaşların tatilinin uzun olması nedeniyle daha rahat alışveriş yapabileceklerini ve işlerinin daha iyi olacağını kaydetti.

DAP toplantısı Erzurum'da yapıldı

Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 'ortak akıl platformu' düzenlendi. Toplantıya Elazığ Ticaret Odası ile Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar odaları birliği başkanı katıldı.

Elazığ esnafına eğitim

Elazığ Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin kurumsal kapasite geliştirme programı sayesinde 25 üye kuruluştan 75 kişiye eğitim verilecek.

Recep Akdağ, Elazığ esnafını ziyaret etti

Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ, Elazığ esnafını ziyaret etti.

Erdem'den Avm Yasası Değerlendirmesi

Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, AVM yasası olarak bilinen Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nı değerlendirdi.