Haber Ara

koronavirus Haber Arşivi

Elazığ'da sosyal mesafeli ikinci cuma

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir aradan ikinci kez cuma namazı heyecanı yaşandı. Kent merkezinde Saray Cami yanındaki meydan dolup taştı.

Elazığ'ın en yaşlı esnafı 85 yaşında işinin başına döndü

Elazığ'da 85 yaşındaki Mehmet Aslan, 60 yıldır işlettiği ancak koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evinden çıkamadığı için ara verdiği bakkal dükkanına dönmenin mutluluğunu yaşadı.

Elazığ'da 5 ilçede korona vakası görülmedi

Türkiye genelinde Korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında önemli başarı elde edile Elazığ'da,alınan tedbirlerle biri Türkiye'nin en yaşlı nüfusuna sahip 5 ilçede vaka görülmedi.

Feribot seferleri başladı

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında durdurulan Tunceli ile Elazığ arası feribotların seferleri bugün itibariyle tekrar başladı.

Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları açıkladı!

İl Hıfzıssıhha Meclisi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında toplandı. Toplantıda yeni dönem normalleşme ile ilgili yeni kararlar alındı.

Elazığ'da koronavirüs var mı? Elazığ Valisi açıkladı

Elazığ'da bayram öncesi gelen ziyaretçilerle sıfırlanan koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının tekrar artmaya başlamasının ardından kentte alınan tedbirlerle 10 gündür yeni vaka görülmediği bildirildi.

Harput, ziyaretçilerine kavuşmayı bekliyor

Elazığ’ın Harput Mahallesi’ne, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle konulan ziyaretçi kısıtlaması 1 Haziran itibariyle yeni normalleşme sürecinde tedbirlerin azaltılmasının planlandığı öğrenildi.

Kışlalardan terhis olan askerler evlerine dönüyor

Milli Savunma Bakanlığının koronavirüsle mücadele kapsamında bir ay ertelediği terhisler bugün başladı. Terhis olan askerler, 15 Temmuz Şehitler Otogarı'ndan otobüslerle memleketlerine gidiyor.

İşte restoran, lokanta, kafelerde alınması gereken yeni önlemler...

Yeni koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında restoran, lokanta, kafe, pastane, börekçi, tatlıcı ve içerisinde yeme-içme hizmeti sunan işletmelerde alınması gereken önlemler rehberi yayımlandı.

Vali Kaldırım, Elazığ'daki vaka saysını açıkladı!

Vatandaşları toplu ve kapalı alanlardan uzak durması için uyaran Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentin hem depremi hem de salgını yaşadığını ve üstesinden geldiğini vurgulayarak, şuanda hastanelerde 10 vakanın olduğunu açıkladı.

Tarihi camilerde cuma namazı heyecanı

Elazığ'da yüzlerce ibadethanede olduğu gibi 4 bin yıllık Harput Mahallesi'nde tarihi Eğriminareli Ulu Camii ile Sarehatun Camii'nde de uzun bir aradan sonra cuma namazı heyecanı yaşandı.

15 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacak

İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelgeyle, 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 29 Mayıs saat 24.00 ile 31 Mayıs saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle ilgili yeni kararları açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

'Sınav merkezi değişikliği 29 Mayıs'a kadar yapılabilecek'

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), koronavirüs salgını nedeniyle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen YKS ve MSÜ adaylarının 29 Mayıs'a kadar başvuru yapabileceğini açıkladı.

Elazığ'da koronayı yenen 60'ıncı hasta böyle uğurlandı

Elazığ'da hastanede koronavirüs tedavisi görüp taburcu olan 56 yaşındaki hasta, sevgiyi anlatan şarkı eşliğinde taburcu edildi.

Maske takmayanlara 800 TL ceza kesilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske kullanımının zorunlu hale getirildiği Elazığ'da, yasağı ihlal edenlere 800 TL para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Elazığ'da camiler ibadete hazırlanıyor

Elazığ'da koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan ve 29 Mayıs'ta Cuma Namazı ile birlikte yeniden açılacak camiler de hazırlıklar dezenfekte ile başladı.

Elazığlılar sakın maskesiz dışarı çıkmayın!

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı Elazığ'da, vatandaşlar 4 günlük kısıtlamasının bitmesiyle maske takarak dışarı çıktı.

Pandemi süreci değerlendirme toplantısı yapıldı

Elazığ'da koronavirüs (Covid-19) pandemi süreciyle ilgili alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi.

Elazığ Valisi'nden çok önemli uyarı!

Koronavirüs salgını nedeniyle uyarıda bulunan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 'Bundan sonra virüsü ilimize dışarıdan gelenler getirir, bu bilinçle oldukça hassas hareket edelim' dedi.

Elazığ Valiliği yeni vaka verilerini açıkladı! İşte son rakamlar...

Son dakika haberi: Elazığ’da il dışından gelenler nedeniyle testi pozitif çıkan kişi sayısı 10’a yükseldi.

Korkulan oldu! Elazığ'da vaka sayısı artıyor

Elazığ'da karantinaya alınan bina sayısı 4'e yükseldi.

Vali Kaldırım, yeni vaka sonrası uyarıda bulundu!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yeni koronavirüs vakası görülmesi üzerine açıklama yaptı.

Türkiye'de can kaybı 4308 oldu

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 32 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, bin 186 yeni vaka tanısı konulduğunu, bin 491 hastanın da iyileştiğini açıkladı.

Elazığ'da 20 gün sonra yeni koronavirüs vakası

Son dakika haberi: Elazığ'da bayram nedeniyle şehir dışından gelenlerde koronavirüs vakası ortaya çıktı.

Elazığ sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte kent sessizliğe büründü.

Nissan zor günler yaşıyor

Koronavirüs nedeniyle satışları düşen Japon otomobil üreticisi Nissan, küresel iş gücünün yüzde 15'ini oluşturan 20 binden fazla kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında neler hangi saatte açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Bayram öncesi sosyal mesafeli tel kadayıf kuyruğu

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bayram ve sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde alışverişe çıkan vatandaşların tel kadayıf için kuyruk oluşturmaları dikkat çekti.

Mezarlıklarda koronavirüs tedbirleri

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlık alanlarında tedbirlerini arttırdı.