Arslan, tarım ve hayvancılığın kalkınma reçetesini verdi

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürü Turan Karahan ile birlikte Ege Bölgesi Tarım alanları ve tarımsal faaliyetleri yerinde inceledi.

Arslan, tarım ve hayvancılığın kalkınma reçetesini verdi
Güncel
Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürü Turan Karahan ile birlikte Ege Bölgesi Tarım alanları ve tarımsal faaliyetleri yerinde inceledi.

Haber Editörü: Son Dakika 23

ÇARE: ‘’BİRLİK, BERABERLİK VE KOOPERATİFLEŞME’’

Tarım alanında yaptığı çalışmalar ve örnek teşkil edecek Kooperatifleşme örneklerini hayata geçirmeyi başarmış olan Ege Bölgesinde iki günlük incelemede bulunan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ tarımı için kooperatifleşme modelinin uygulanması, hem üreticimizin refahı hem de ürünlerimizin Pazar arama problemini ortadan kaldırarak, çiftçimizin ürününü, besicimizin etini sütünü değerinde alacak ve değerli kılacaktır, dedi.

Tarım ve Hayvancılıkta Kooperatifleşme ve birlik modelinin ilimiz tarım ve hayvancılığı için çok önemli bir adım olacağını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan şunları söyledi:

İzmir ve Ege Bölgesi’nde kooperatifleşme anlamında çok güzel örnekleri incelemek ve değerli Oda- Borsa Başkanlarımız ve Kooperatif Başkanlarımızdan kooperatifleşme noktasında fikir alışverişinde bulunduk.

İki günlük inceleme ve ziyaretlerimiz sırasında gördük ki Ege Bölgesi Kooperatifleşme oluşumunu tamamlamış ve başarılı bir şekilde sürdürüyor, Elazığ için Kooperatifleşme çalışmalarının bir an önce başlaması, çiftçimizin;  ürünümü nereye kime ve kaça satacağım gibi soruları ortadan kaldırırken çiftçimiz bu soruların cevabını aramak yerine, ürün kalitesini arttırmak için daha kaliteli ürün yetiştirmek için çabalayacak ve kooperatifleşme modeli ile çiftçimizin kendisi de ürünü de hak ettiği değeri görecektir, dedi.

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tarım ve Hayvancılığı geliştirmemiz için 6 ay gibi bir süredir üzerinde çalıştığımız kooperatifleşme modelini başarı ile hayata geçireceğimize olan inancımız tamdır, bu konuda Elazığ TSO olarak bütün paydaşlarımızla en mükemmel modeli şehrimizde hayata geçirmek için çalışmalarımız sürecek, dedi.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2019 15:15

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER