Emniyet teşkilatında atamalar...

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde, her yıl Mayıs ayında açıklanması gereken genel atama sonuçları akşam saatlerinde açıklandı.

Emniyet teşkilatında atamalar...
Genel
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde, her yıl Mayıs ayında açıklanması gereken genel atama sonuçları akşam saatlerinde açıklandı.

Yönetmelik çerçevesinde başka illerden İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bin 412 polis atanırken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan ‘polis memuru’, ‘başpolis’, ‘kıdemli başpolis’, ‘komiser yardımcısı’, ‘komiser’ ve ‘başkomiser’ rütbesinde görev yapan emniyet personellerinden toplam 2 bin 62’si yurdun farklı illerine tayin oldu.

Emniyet teşkilatında  2019 yılı genel atamaları kapsamında başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, başpolis memuru ve polis memuru rütbelerinde olmak üzere toplam 21 bin 733 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiş oldu.

EMNİYET TEŞKİLATI PERSONELİNİN 2019 YILI GENEL ATAMALARI AÇIKLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam 21.733 personelin atama ve yer değiştirmesini duyurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü, ilgili mevzuat hükümlerince belirlenen 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam 21.733 personelin atama ve yer değiştirme işlemini gerçekleştirildi.

Bu doğrultuda; 1’inci hizmet bölgesinden 2’nci hizmet bölgesine 9.931 personelin, 2’nci hizmet bölgesinden l’inci hizmet bölgesine 10.786 personelin, 2’nci hizmet bölgesinden 2’nci hizmet bölgesine 1.016 personelin atama işlemleri yapılarak 42.421 personelin ise ipka talepleri kabul edildi. Duyuruda, ataması yapılan personel, Pol-Net sisteminden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak atama bilgisine ulaşabilecek.

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2019 01:29

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER