Etiketler

İçişleri Bakanlığından karantina açıklaması

İçişleri Bakanlığı, bugün itibariyle 58 ildeki 3 ilçenin tamamında, 2 ilçenin merkezinde, 6 beldede, 85 mahallede, 115 köyde ve 16 mezra olmak üzere toplam 227 yerleşim yerinde karantina tedbirlerinin uygulandığını açıkladı. Bakanlık, 14 ildeki 41 yerleşim yerinde ise karantina kararının kaldırıldığını bildirdi.

Elazığ'da uyuşturucu operasyonu

Elazığ'ın 3 ilçesinde düzenlenen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 19 şüpheliden 18'i tutuklandı.

Elazığ’da AK Parti’nin 3 ilçe başkanı belli oldu

AK Parti teşkilatı tarafından istifası istenen üç ilçe başkanının yerine yeni isimler atandı.

Kulp ipek böcekçiliğinde Türkiye’nin birincisi oldu

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi, ipek böcekçiliği üretiminde 57 il ve 233 ilçeyi geride bırakarak birinci oldu.

Bin 519 köy yolunun ulaşıma kapandığı Doğu Anadolu’da eğitime kar tatili

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle bölgede bin 519 yerleşim biriminin merkezle bağlantısı kesildi. Bölge illerinden Erzurum, Ardahan, Bayburt genelinde, Erzincan'da 3 ilçenin tamamı ve Ağrı'nın Hamur ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Bayburt, Kars, Erzincan’ın 3 ilçesi ile Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde kar tatili

Kar yağışının etkili olduğu Bayburt, Kars, Erzincan'ın 3 ilçesi ile Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

MHP Malatya’nın 13 ilçesinde adayları belirledi

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, yerel seçimler öncesinde Malatya'da 13 ilçede adayları belirlediklerini ifade etti. Avşar, Malatya Büyükşehir Belediyesi için ise henüz kesinleşmiş bir şey olmadığını dile getirdi.

Diyarbakır’da ilaçlama personeline eğitim

Halk sağlığını korumak amacıyla zararlı vektörlerle mücadele kapsamında kent merkezi ile 13 ilçede çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ilaçlama alanında çalışan 90 personele eğitim verdi.

Ebubekir Bal’dan Ergani, Çermik ve Çüngüş ilçelerine çıkarma

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayı Ebubekir Bal ve beraberindeki heyet Ergani, Çermik ve Çüngüş ilçelerine çıkarma yaptı. Seçim çalışmaları kapsamında 1 günde 3 ilçe ile bu ilçelere bağlı bazı köyleri ziyaret eden Ebubekir Bal, vatandaşlara 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatarak destek istedi.

Büyükşehirden ‘Muhtar Rehberi’ kitabı

Malatya Büyükşehir Belediyesi önemli bir rehber kitabı hazırladı. 'Muhtar Rehberi' ismiyle hazırlanan kitapta, Malatya'nın 13 ilçesi ile ilgili bilgilerin yanı sıra muhtarların bilgileri de yer alıyor.

Avşar’dan ‘seçime hazırız’ mesajı

MHP İlçe Başkanları ile bir araya gelen MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, 13 ilçe başkanımız ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde Malatya'da seçime hazırız dedi.

Diyarbakır’da satranç müsabakaları başladı

Diyarbakır'da Okullararası Satranç müsabakaları başladı. 4 gün sürecek ve 8 kategoride gerçekleşecek müsabakalara, Diyarbakır ve 13 İlçeden toplam 756 öğrenci yer alıyor.

CHP’de 13 ilçe başkanından Enver Kiraz’a destek

Malatya CHP'de 13 ilçe başkanı yaptıkları ortak açıklama ile il kongresinde aday olmayacağını açıklayan mevcut Başkan Enver Kiraz'ın yeniden aday olmasını istedi.

Ağaç budama çalışmaları sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ile 13 ilçede ağaçların sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için başlattığı ağaç budama çalışmalarını 20 ekiple sürdürüyor.

Zararlı vektörlerle mücadelede 55 bin 300 litre ilaç kullanıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 55 bin 300 litre ilaç kullandı. Kent merkezi ile 13 ilçede 252 kişilik ekip ve 57 araçla 2017 yılı boyunca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sivrisinek, karasinek ve tatarcık başta olmak üzere zararlı vektörlerle mücadele de şuana kadar 55 bin 300 litre ilaç kullandı.

Paletli ambulanslar kışa hazır

Kış aylarında Adıyaman'ın 3 ilçesinde hizmet veren paletli ambulansların bakım ve onarımı yapılarak kışa hazırlandı.

Erzurum Valiliği tarafından bakanlığa sunulan 54 SODES projesinden 16’sı onaylandı

2017 yılı SODES projeleri kapsamında Erzurum Valiliği tarafından Kalkınma Bakanlığına sunulan 54 projeden 16'sı onaylandı. Vali Seyfettin Azizoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen sözleşme töreninde 3 ilçenin projeleri imzalandı.

Diyarbakır’ın 3 ilçesinde terör operasyonları

Diyarbakır'ın Dicle, Kulp ve Hazro ilçeleri kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda bir terörist etkisiz hale getirildi, silah, mühimmat ve kenevir ele geçirildi.

Elazığ ve çevresinde hava nasıl olacak?

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde havanın öğleden sonra parçalı bulutlu olduğunu, Malatya'nın 3 ilçesinde ise hafif sağanak yağmurlu geçeceğini bildirdi.

3 ilçeye ilk kez uzman hekim

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Sincik, Çelikhan ve Gerger ilçelerine ilk kez iki branşta uzman hekim atanacağını belirti.

Malatya’nın 13 ilçesinden 34 öğrenci Çanakkale Şehitliğini gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, liselerarası Çanakkale konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere yönelik Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi. Malatya'nın 13 ilçesinden seçilen 34 öğrenci, ilk kez Çanakkale Şehitliğini görmenin heyecanını yaşadı.

Refahiye, Çayırlı ve Tercan ilçeleri doğalgaza kavuşuyor

Erzincan'ın 3 ilçesi doğalgaz ile buluşuyor.

5 ilçe başkanından 2’sine görevleri verildi

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, istifası alınan 5 ilçe başkanından ikisine yeniden görev verildiğini diğer 3 ilçe ile ilgili de önümüzdeki günlerde karar verileceğini söyledi.  

Vali Koçak 3 İlçeyle Daha Vedalaştı

Mardin'e atanan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, bugünde 3 ilçede veda ziyaretlerini gerçekleştirdi.