500 Bin Lira Haberleri

500 Bin Lira Haberleri

Süt çiftliğine giren hırsızlar 500 bin liralık malzemele çaldılar

Elazığ'da süt çiftliğine giren hırsızlar, yaklaşık 1 haftada çiftlikten 500 bin lira değerindeki elektrik ve elektronik ürünleri alarak kayıplara karıştı.

Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan' sözleri ile ilgili 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan o sözleri affetmedi! Kılıçdaroğlu'na yarım milyonluk tazminat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan için çeşitli ithamlarda bulunurken "cahil, takoz, hain" kelimelerini kullanmıştı.

Bakan Pekcan'dan fahiş fiyat ve stokçuluk uyarısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ‘Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk uygulamalarına yönelik incelemelerde bulunup, gerektiğinde idari para cezası uygulayacak. Kurul, 500 bin liraya varan idari para cezası uygulayabilecek’ dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında partisinin grup toplantısındaki açıklamaları nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Başlarına 1 milyon 500 bin lira ödül konulmuştu, 4'ü de öldürüldü

Tunceli'de eylem hazırlığındaki teröristlere yönelik dünden itibaren devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 olduğu bildirildi. Ölü ele geçirilen teröristlerden birinin 600 bin TL ödülle turuncu listede, 3'ünün ise 300 bin TL ödülle gri listede arandığı ortaya çıktı.

Diyarbakır’da yılbaşı öncesi sahte ve kaçak içki operasyonu

Diyarbakır'da boş bir eve yapılan operasyonda piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan bin 933 litre sahte ve kaçak içki ele geçirildi.

Destek almadan 500 bin lira harcadı, organik ürün üretim merkezi açtı

Uzun yıllardır Diyarbakır'da çeşitli sektörlerde çalışan Özlem Külahci, kendi imkanlarını kullanıp 500 bin lira harcayarak organik ürün üretim merkezi açtı. Birlikte çalıştığı 20 kadınla çalışan kadınların yükünü almak için yola çıkan Külahci'nin en büyük hayali, üretim merkezini genişletip daha fazla kadına iş imkanı sağlamak.

Kuyumcuyu yardımcısı dolandırdı

Diyarbakır'da bir kuyumcu, yanında çalışan yardımcısı tarafından 500 bin lira dolandırıldı. Kasadan para çalan yardımcı, hayali kişilerin borç aldığını yazarak patronunu kandırdı.

Elbistan polisinden 500 bin liralık sahte gübre operasyonu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Afşin ilçelerinde, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonla piyasa sürülmek üzere olan yaklaşık 500 bin lira değerinde 210 ton sahte gübre ele geçirildi.

ETSO üyesi KOBİ’lere 22,5 milyon lira nefes kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB), Kredi Garanti Fonu (KGF), Oda ve Borsalar ve 6 bankayla yaptığı işbirliği sonucu hayata geçen Nefes Kredisi kapsamında, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) üyesi KOBİ'ler, toplam 22 milyon 500 bin lira kredi kullanabilecek.

Belediyeden 3 bin kişiye istihdam sağlayacak yarım milyonluk proje

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan ve yaklaşık 500 bin liraya mal olacak olan Kay Tek projesiyle 3 bin kişiye piyasada ihtiyaç bulunan pozisyonlara yönelik mesleki eğitim kurları verilecek. Projenin protokol imza törenine katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, bir kişinin meslek öğrenmesinin projenin maliyetinden çok daha önemli olduğunun altını çizdi.

Lice Belediyesi, 1 yılda borçlanmadan 12 buçuk milyonluk yatırım yaptı

Geçtiğimiz yıl kayyum atanan Diyarbakır Lice İlçe Belediyesi, bu süre zarfından borçlanmadan ilçeye 12 milyon 500 bin liralık yatırım gerçekleştirdi.

Başına 1 milyon 500 binlira ödül konulan terörist öldürüldü

Tunceli'de silahlı insansız hava aracının desteğiyle düzenlenen ve 3 teröristin öldürüldüğü operasyonda, teröristlerden birinin terör örgütü MKP'nin sözde lider kadrosundan Şahin kod adlı Yılmaz Kes olduğu belirlendi. Kes'in, 1 milyon 500 bin lira ödüllü arananlar listesinde mavi kategoride yer aldığı öğrenildi.

ÇEDAŞ’tan 7 milyon 500 bin liralık yatırım

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) geçtiğimiz yıllarda başlattığı 'Her Sokak Aydınlık' projesi kapsamında aydınlatma çalışmalarını 2017 yılında da sürdürerek, 7 milyon 500 bin TL yatırım yapacak.

Bingöl merkezli 6 ilde kaçak sigara operasyonu: 8 şüpheli tutuklandı

Bingöl merkezli 6 ilde düzenlenen kaçak sigara operasyonunda 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirilirken, 8 şüpheli tutuklandı. Ayrıca şüphelilere 5 milyon 87 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Türkmenlere 500 bin liralık ilaç yardımı

Elazığ'da, Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Derneği tarafından toplanan 500 bin liralık ilaç,  Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.