Etiketler

Semt pazarlarında koronavirüs önlemi

Korona virüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da semt pazarlarında hem 65 yaş üstü, hem de çocukların girmesinin engellenmesi amacıyla polis tarafından bariyerler kurularak, kontroller yapılmaya başlandı.

İHH'dan Vefa Sosyal Destek Grubu'na destek

İHH İnsani Yardım Derneği koronairüsü sonrası ülkemiz genelinde İHH'dan Vefa Sosyal Destek Grubu adıyla evde kalan 65 yaş üstü yaşlı ve muhtaç ailelere ihtiyaçlarını karşılama seferberliği kapsamında Elazığ’da 256 aileye ihtiyaçlarını ulaştırdı.

65 yaş üstü vatandaşlara destek!

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Hayır Çarşısı aracılığıyla destek sağladığı 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını ekipleriyle evlerine ulaştırıyor.

Polis, sokağa çıkan 65 yaş üstü için nöbette

Elazığ'da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında polis, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sahada görev yapıyor.

65 yaş üstü için istisnalar açıklandı!

İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik getirilen sokağa çıkma yasağı kısıtlamasıyla ilgili istisnalar belirlendi.

THY'den önemli karar! 65 yaş ve üzeri yolcular...

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, bu gece saat 24.00'ten itibaren 65 yaş ve üzeri yolcuların uçuşlara kabul edilmeyeceğini açıkladı.

65 yaş üstüne sokağa çıkma sınırlaması geldi

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkışlarını sınırlandırdı.

Elazığ'da vatandaşların sokakta yoğunluğu dikkat çekti

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da koronavirüsüne karşı uyarılar yapılıp tedbirler alınırken, birçok vatandaşın uyarılara rağmen sokakta bulunması dikkat çekti. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullar ise çağrıda bulunarak, 65 yaş üstünde olanların kendilerini ve sevdiklerini koruma adına evden çıkmamasını istedi.

Şerifoğulları'ndan 65 yaş üstü vatandaşlara çağrı!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları koronavirüs salgınının en yüksek risk gurubu olan 65 yaş üstü vatandaşlara çağrıda bulundu.

1 Eylül'de başlıyor! O maaşlara yeni düzenleme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş üstündeki engelliler için önemli bir düzenleme yaptı.

Obezite Alzheimer riskini artırıyor

Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mustafa Atabey, 60-65 yaş üstü kişilerde tedavi edilemeyen obezitenin Alzheimer'a neden olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Büyük zam geliyor! 618 bin kişinin yüzü gülecek

Hükümetin yaşlılık aylıklarının iki kat artırılmasına yönelik düzenlemesi, 65 yaş üstündeki muhtaç, güçsüz ve kimsesiz durumdaki 618 bin 162 vatandaşın yüzünü güldürecek.

Altay; “65 yaş üstü vatandaşların halk otobüsü çilesi bitmiyor”

65 yaş üstü vatandaşların halk otobüslerine alınmadıklarına dair şikayetler aldıklarını belirten Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, Daha fazla mağduriyet yaşanmaması için bu soruna çözüm bulunmalıdır dedi.

İşte Erzurum’un okuma-yazma karnesi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Erzurum'da tam 40 bin 972 kişi okuma-yazma bilmiyor. 2016 yılına ait Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerine göre; 6 yaş ve üzeri nüfus grubu içerisinde okuma-yazma bilmeyenlerin en çok yoğunlaştığı kesim ise, 65 yaş üstü vatandaşlardan oluşuyor.

Yaşlılar ’Bocce’ müsabakasında karşılaştı

Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen '65 Yaş Üstü Profesyonel Yetişkin Gençler Bocce Ligi' müsabakasında Sivas'ta huzurevi sakinlerinin oynadığı müsabaka ilginç görüntülere sahne oldu.

Yaşlı ve engelli vatandaşlara ulaşım ücretsiz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışma sonucu 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar, belediyenin toplu ulaşım araçlarının yanı sıra özel halk otobüslerinden de ücretsiz faydalanacak. Vatandaşların Diyarkart'ta başvuruları devam ederken, şimdiye kadar 9 bin kişiye ücretsiz kart dağıtıldı.