Etiketler

Babacan'dan Davutoğlu'na telefon

Meral Akşener ile Ali Babacan, Gelecek Partisi'nin kurulmasıyla ilgili Ahmet Davutoğlu'nu arayarak tebrik etti.

Ahmet Davutoğlu 'Gelecek Partisi'ni tanıttı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kurulan 'Gelecek Partisi'ni düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı.

Babacan'ın partisinde 'Davutoğlu denklem dışında'

AK Parti’den ‘Aklen ve kalben ayrışma yaşadım’ diyerek istifa eden Eski Bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti ile ilgili çalışmalarda önemli bir mesafe alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Babacan, Davutoğlu ve Gül açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a kırgın olduğunu belirterek, 'Biz baldıran zehrini içerek hep sabrettik ve aleyhte herhangi bir şey konuşmadık' dedi.

Ahmet Davutoğlu Elazığ'da

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Gezdiğimiz yerlerde sokakta gördüğümüz her Elazığ'lıyı yeni bir hale davet ediyorum. Bilinsin ki yeni bir hal neyi gerektiriyorsa onuda yapmaya hazırız.' dedi.

Davutoğlu, Elazığ'a geliyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu pazar günü Elazığ'a geliyor.

Davutoğlu aday olmayacak!

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, milletvekili adayı olmayacağını söyledi.

Gül’den Davutoğlu’na sürpriz teklif

Muhalefetin ortak adayı olarak ismi ortaya atılan Abdullah Gül; önceki gece sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Gül, İstanbul’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Eski Başbakan Davutoğlu: “Bunların hepsi aynı kirli zihniyetin yansımalarıdır”

Diyarbakır'da düzenlenen konferansta konuşan eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Alın PKK'yı vurun FETÖ'ye, alın FETÖ'yü vurun PKK'ya. Bunların hepsi aynı kirli zihniyetin yansımalarıdır dedi.

Eski Başbakan Davutoğlu Malatya’da düğüne katıldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya'da AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar'ın kızının düğün törenine katıldı.

Emeklilere konut projesin de kura çekimi 10 Temmuz

Emeklilere konut projesinde ilk kura çekimi 10 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. 64. Hükümetin Başbakanlığını yapan Ahmet Davutoğlu'nun emeklilere konut projesi vaadinde bulunmuştu. Kabine değişikliğinin ardından Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasının ardından bu projenin devam edip etmeyeceği merakla bekleniyordu. Emeklilerin yüzünü güldürecek olan konut projesinde 65. Hükümetin de onayıyla Erzurum'da ilk kura çekimi tarihi belli oldu.

AK Parti'de büyük gün!

AK Parti, bugün yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre sonrası, yeni Genel Başkanını ilan edecek. Davutoğlu, bugünkü kongrede Başbakan olarak son kez konuşacak. Binali Yıldırım, genel başkanlık için tek aday olacak.

AK Parti'de kongre tarihi belli oldu!

AK Parti Olağanüstü Kongresi 22 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Başbakan kim olacak?

Kulislerde Davutoğlu'nun yerine kimin geleceği konuşulmaya başlandı. Başbakan'ın koltuğu için Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak ve Mustafa Şentop'un adı geçiyor.

Son Dakika: AK Parti kongreye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı görüşme sona erdi. Görüşmenin ardından partinin, Mayıs sonu gibi kongreye gitme kararı aldığı öğrenildi.

Bulut, Başbakan başdanışmanı oldu

Eski AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı oldu.

Taşeron işçilere müjde

Başbakan Ahmet Davutoğlu, taşeron işçilere müjde vererek, "Asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Hükümet olarak, çalışanlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl iş, ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak" dedi.

Başbakan Davutoğlu Bingöl'de

Bingöl’de konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP’nin kirli ittifakların göbeğinde olduğunu belirterek, “Onlar kimlerle ittifak yaparsa yapsın, biz ‘birlik’ demeye devam ediyoruz. Ellerini tetikten çekmeyenler iflah olmayacaklar. Şimdi tehdit ediyorlarmış. Terörü bahar gelince Bingöl’e, Van’a yayacaklarmış. Bizi kimse korkutamaz. Onlar karanlık gecelerin, biz şafağın sözcüsüyüz” dedi.

Başbakan Davutoğlu STK'larla buluştu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki STK’ temsilcileriyle İstişare Toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan da katılarak Elazığ’ı temsil etti.

Ankara'daki proje Elazığ'da da uggulanacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun himayelerinde Ankara Yeni Mahalle’de uygulanan “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Elazığ’da da uygulanacak.

Yeni kabine açıklandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni Bakanlar Kurulu üyelerini açıkladı.

Beklentiler raporu Başbakana sunuldu

01 Kasım tarihinde yapılan seçimlerde yüzde 50’ye yakın oy alarak tek başına yeniden hükümeti kurma yetkisini alan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, TOBB öncülüğünde Odaların katkılarıyla hazırlanan beklentiler raporu takdim edildi.

Başbakan'dan 4 farklı plaket

1 Kasım seçimlerinde AK Parti Teşkilatları arasında oyunu en çok artıran ve tüm milletvekillerini kazanan AK Parti Elazığ İl Teşkilatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan 4 farklı plaket ve takdir belgesi aldı.

AK Parti Elazığ teşkilatı basınla bir araya geldi

AK Parti Elazığ İl başkanı Ramazan Gürgöze, 1 Kasım seçimlerini Türkiye'nin istikrar ve istikbali için çok ehemmiyetli gördüklerini belirterek, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı seçim beyannamesinin Türkiye'nin huzurunu ve istikrarını hedeflendiğini söyledi.

Davutoğlu yeniden AK Parti Genel Başkanı

Başbakan Ahmet Davtuoğlu, kullanılan geçerli oyların tamamını alarak, bin 353 oyla AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

Başbakan Davutoğlu kabineyi açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu'nu açıkladı.

Başbakan Davutoğlu açıklama yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, erken seçimin güçlü bir ihtimal olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu Elazığ'a indi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Siirt'te katıldığı mitingin ardından havayolu ile Elazığ'a geldi.

Başbakan Davutoğlu Bugün Elazığ'a geliyor

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bugün Elazığ'a geliyor.

Taşeron işçiler kadro için yola çıktı

Elazığ ve bölgesinde bulunan 889 taşeron işçi kadro müjdesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla görüşmek üzere Ankara'ya gitti.