Etiketler

Kredi kartı kullananlar dikkat! Bu yöntemle dolandırıyorlar

'Kredi kartı yıllık aidatı' başlığı altında yeni bir dolandırıcı şebekesinin ortaya çıktığını belirten Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı ve Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay, 'tüketicilerin bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmasını' istedi.

Ödemeyenler dikkat! Evinizden olabilirsiniz

Apartman ya da site aidatı deyip geçmemek gerekiyor. Aidatını ödemeyen daire sahipleri, komşularının ya da yöneticinin şikayetiyle icraya veriliyor ve evlerinden olabiliyor.

Kira kadar aidat alan site yönetimlerine dikkat

Site sakinlerinin ilgisizliğinden faydalanarak genel kurul toplantılarında istediği kararları alan bazı site yönetimleri, kira gibi aidat ücretleri belirleyebiliyor. Sahte vekalet gibi oyunlarla site yönetimlerinin görevlerini suistimal edilebildiğini söyleyen Avukat Uygar Çöltekin, 'Tüm kat maliklerinin yapması gereken şey, genel kurullara katılmak' şeklinde uyarıda bulundu.

Elazığspor'da 260 delegenin üyeliği askıya alındı

Tetiş Yapı Elazığspor'da aidatını ödemeyen 260 delegenin üyeliği askıya alındı.

ETSO’dan aidat borçlarına yapılandırma

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO), üye ve munzam aidat borçlarına, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma imknı getirildi.

DTSO’dan borç yapılandırması açıklaması

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak, odaya üye aidatı ve munzam aidat borçları olan üyelere yeniden yapılandırma imkanı getirildiğini belirtti.

Attarlar Odasında 7143 sayılı kanun sevinci

Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak, 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ile sağlanan fırsatların esnaflar açısından kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu dile getirerek, bu yapılandırmaya oda aidat borçlarının da eklenmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

54 Üye yeniden oy kullanacak

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 1 Nisan'da yapılacak seçim öncesi 54 üyenin tekrar oy kullanması yönündeki itirazlarının kabul edildiğini belirterek, 21 Mart günü saat:17.00'den sonra aidatlarını yatıran üyelerimizin seçimde oy kullanmalarının iptal edildiğine dair alınan karar, itirazımız üzerine İl Seçim Kurulu tarafından iptal edilmiştir. 54 üyemizin oy kullanma hakları yeniden kendilerine verilmiştir dedi.

ETB Başkan adayı Abdurrezzak Cellat: “Aidat borcu yüzünden kimse icraya verilmeyecek!”

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkan Abdurrezzak Cellat, seçilmesi halinde borsaya üye esnafın aidat borcu nedeniyle icraya verilmesine son vereceğini açıkladı. Cellat, Üyelerini icraya veren değil, üyelerine sırt veren, sorunlarına çözüm üreten bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz dedi.

‘Esnafın kayıt ücretleri 4 yıldır artırılmıyor’

Esnaf ve sanatkarların son 4 yıldır sicil kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifelerinin artırılmadığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Son 3 yıldır esnaf ve sanatkarlarımızdan alınan sicil kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi 2018 yılında da artırılmadan uygulanacak" dedi.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’tan aidat değerlendirmesi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Son 10 yıldır, zorunlu olmayan hiçbir aidatı artırmadık dedi.

Narmanspor formalarına yoğun ilgi

Buzun Perileri olarak Türkiye'de adından söz ettirmeyi başaran Narmanspor, şimdi de kurumsallaşma adına önemli iki projeyi hayatiyete geçirdi. Yeşil-beyazlılar, İlçe esnafının destekleri ile Narmanspor ürünlerinin satıldığı standı açtı. Kulüp ayrıca mobil aidat sistemini de hayatiyete geçirdi.

Elazığspor'dan önemli karar!

TFF 1.Lig ekiplerinden Elazığspor'da, 2016 yılı ve öncesine ait aidatlarını ödemeyen üyelerin, haklarının askıya alındığı bildirildi.