Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haberleri

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haberleri

Bakan Yanık duyurdu! Hesaplara yatırılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 5 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 90 milyon TL ödeme yapacaklarını bildirdi.

Bakan duyurdu! Ödemeler hesaplara yatmaya başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Toplam 963 milyon TL ‘Evde Bakım Yardımı’ ödemelerini hesaplara yatırıyoruz' dedi.

Bakan Yanık: '179 milyon TL ödeme yapıyoruz'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapılan sosyal yardımların detaylarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

2.3 milyar TL nakdi yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Sosyal Destek Programı Faz 3 kapsamında bugüne kadar 2.3 milyar TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı

Bakan Yanık: '188 milyon TL kaynak aktarılacak'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1.003 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı'na 188 milyon TL kaynak aktarılacağını açıkladı.

Ödemeler bugün hesaplara yatmaya başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Beş nakdi sosyal yardım programımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 93 milyon TL ödeme yapacağız. Ödemeleri bugün itibarıyla ihtiyaç sahiplerimizin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz' dedi.

Bakan Derya Yanık açıkladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Destek Programı çerçevesinde e-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrasında 108 bin 262 haneye daha 1000'er liralık nakdi destek verildiğini açıkladı.

81 il'e 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' genelgesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 81 il müdürlüğüne “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu iç genelge gönderdi.

Bakan Derya Yanık açıkladı! 277 Milyon TL yardım ödemesi yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, üç nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 2,7 milyon ihtiyaç sahibine toplamda 277 milyon TL ödeme yapılacağını açıkladı.

İhtiyaç sahiplerine tam kapanma yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye yaklaşık 2,2 milyar lira destek verdiklerini açıkladı.

'Bayram öncesi hesaplara yatırıyoruz'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Evde Bakım ödemelerini Bayram öncesinde hesaplara yatırıyoruz' dedi.

1.100 TL'lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 1.100 TL tutarındaki nakdi yardımın ihtiyaç sahiplerine, konutlarında teslim edilmeye başlandığını bildirdi.

Bakan Yanık'tan müjde!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin Ramazan Bayramı’ndan önce ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Bakan Yanık müjdeyi verdi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma döneminde 2 milyonun üzerindeki haneye bin 100 TL nakdi destek verileceğini belirterek '2 milyar liranın üzerinde sosyal yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz' dedi.

3 yeni bakan TBMM'de yemin etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM'de yemin etti.