Etiketler

Sosyal medya gençlerin akıl sağlığına zarar veriyor

‘Depresyon ve ekrana bakma süresi ilişkisinin gençlikteki etkisi’ adı verilen çalışma, sosyal medya kullanımı ve depresyon arasındaki bağlantıyı inceledi. Çalışmanın bugüne kadar bu konuda yapılmış en kapsamlı araştırma olduğu bildirildi.

'Platonik aşk dehşeti' genç kızın peşini bırakmıyor

Erzurum’da geçtiğimiz yıl platonik aşk beslediği kızı 4 yerinden bıçaklayan zanlının akıl sağlığı mahkemece araştırılıyor. Genç kız ise alınacak rapor ile zanlının serbest kalma ihtimaline karşı sosyal medyadan yardım kampanyası başlattı.

Yargıtay: Sanık deli de olsa savunması alınmalı

Yargılandığı iftira davasında, akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle savunması alınmadan beraat eden sanık için devreye Yargıtay Ceza Genel Kurulu girdi. Kurul; akıl hastası olsa bile sanığın savunması alınmadan mahkemenin hüküm kurmasının yasaya aykırı olduğuna karar verdi.

Eski sevgilisini öldüren kadının akıl sağlığı yerinde çıktı

Elazığ'da geçtiğimiz yıl evine gelen eski sevgilisini öldüren ve hakkında Canavarca Hisle veya Eziyet Çektirerek Kasten Adam Öldürme suçundan dava açılan kadının cezai ehliyetinin tam olduğu raporu geldi.

Köy meydanında av tüfeğiyle ateş açtı: 2 yaralı

Elazığ'da bir köyde 15 yıl önce annesini balta ile öldüren ve akıl sağlığı yerinde olmayan şahıs, bugün tüfekle köyde rastgele ateş açarak 1'i ağır 2 kişiyi yaraladı.

Minik Madina'nın yaşam savaşı

Irak'taki doktorların beynindeki tümör nedeniyle ameliyattan sonra ya ölür ya felç olur ya da akıl sağlığını yitirir dediği 9 yaşındaki Madina, Elazığ'da geçirdiği başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu.