Etiketler

Emekliye müjdeli haber: Ek ödemeler iki katına çıkabilir

Ocak’ta emeklilerin ek ödeme tutarları da artacak. Ayrıca ek ödemenin oranının yüzde 8’e çıkarılması gündemde. Talep hayata geçerse emekliler her ay 90 ila 452 lira ek zam alabilecek.

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Herkes parasını alabilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'tek bir çalışanın mağdur edilmeyeceğini' vurguladığı kıdem tazminatı konusunda, 4 ayaklı yeni bir model üzerinde çalışılıyor.

Milyonlarca anneyi ilgilendiren karar! Artık o parayı alabilecekler

İşverenin kreş açma yükümlülüğünü yerine getirmemesinin işçi tarafından haklı fesih sebebi olduğuna hükmeden Yargıtay, çalışan anneleri ilgilendiren önemli bir kara imza attı.

Genel Sağlık Sigortası borcu olanlara müjde

Genel Sağlık Sigortası pirim borcu olanlar yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek.

Elazığspor'da hedef yeni başlangıç

Adana Demirspor maçını çıkışları için başlangıç olarak düşündüklerini belirten Elazığspor'un Sportif Direktörü Mustafa Aksu, 3 puanın kendileri için çok önemli olduğunu ve galibiyet alabilecek güçlerinin bulunduğunu söyledi.

Erhan Altın ilk idmanına çıktı

Elazığspor’un başında ilk antrenmanına çıkan Teknik Direktör Erhan Altın, önlerinde 13 maç 39 puan olduğuna dikkat çekerek, en azından 20-21 puanına talip olduklarını, bunu da alabilecek kapasite bulunduklarını söyledi.

'SMA hastaları bugün itibariyle ilaçlarını alabilecekler'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘SMA hastaları bugün itibariyle ilaçlarını alabilecekler’ dedi.

Binlerce memurun özlük haklarında değişiklik

AK Parti milletvekillerince geçen hafta cuma günü TBMM Başkanlığı’na sunulan 71 maddelik yasa teklifinde, Dışişleri Bakanlığı personelini ilgilendiren çok önemli düzenlemelere de yer erildi. Az gelişmiş veya riskli ülkelerde görev yapan Dışişleri personeline yapılan teşvik ödemeleri artırılırken, Türk uyruklu sözleşmeli personele yeni mali haklar sağlanıyor. Konsolosluk ve ihtisas memurları dil tazminatı alabilecek, bunlardan başkatiplik ve konsolosluk sınavını kazananların, daha önceki hizmet sürelerinin yarısı kıdemlerine sayılacak.

'Mihenk taşı AK Parti'dir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday açıklamak için AK Parti’yi bekleyen CHP’ye yüklendi: ‘Bunlar AK Parti’nin oylarını alabilecek aday bulma cinliğine kafa yoruyorlar. Çünkü mihenk taşı AK Parti’

‘AK Parti aday adayı olmak bir şereftir’

Cihan Yeşilkaya, ‘Bütün üyelerimizin partimizin her kademesinde görev alabilecek ve bunu layıkı ile yerine getirebilecek siyasal bilgi ve beceriye sahip olduğuna yürekten inanıyorum’ ifadelerine yer verdi.

BB Erzurumspor, Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 9. haftasında deplasmanda karşılaşacakları Trabzonspor maçına endekslendiklerini ifade ederek, Her maçı alabilecek potansiyelimiz var dedi.

Yargıtay'dan emsal karar! Tazminat alabilecekler

Yargıtay, çalıştığı kurumun başka bir şubesine tayin edilen işçinin istifası hâlinde kıdem tazminatı hak ettiğine hükmetti.

Yargıtaydan tarihi karar! Artık o maaşı alabilecekler

Yargıtaydan tarihi bir karar geldi.

Bedelli askerlik için işten ayrılanlar tazminat alabilecek mi?

Bedelli askerlikle ilgili sorular cevap bulmaya başlarken, yapılan yeni düzenleme ile çalıştıkları kurumdan tazminat alamama korkusu yaşayanlar rahat bir nefes aldı.

YÖK'ten akademisyenlere müjde!: Artık e-devlette

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından E-Devlet kapısı üzerinden hizmete açılan ‘Öğretim Elemanı Belgesi Sorgulama ve Doğrulama Sistemi’ sayesinde artık akademisyenler, kendi kadro bilgilerini içeren belgeyi üniversitelerine dilekçe ile müracaat edip yazı sürecini beklemeden E-Devlet’e girerek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde alabilecek.

Yeni düzenleme! Onlar da emekli ikramiyesi alacak

Hükümetin, vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılması paketinde sürpriz değişiklikler yapılacak. Tasarıda yer alan emeklilere iki bayramda biner lira ikramiyenin kapsamı da genişletilecek. Türkiye’deki 17 özel emekli sandığının emeklileri de ikramiye alabilecek.

Malatya’da TESK Kart’ın dağıtımına başlandı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından esnaf ve sanatkarların anlaşmalı işyerlerinde indirimli alışveriş yapmasını sağlaması amacıyla uygulamaya koyduğu TESK Kartın Malatya'da tanıtımı yapılarak, dağıtımına başladı. TEASK Kart'ı sadece esnaf sicili olanlar alabilecek.

Hastanelerin acil servislerinde yeni dönem başladı

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki acil servisleri ziyaret etti. Acil servislerin iyileştirilmesine yönelik değerlendirmelerde bulunan Gümüş, "17.00'dan sonra da acil hizmetine ihtiyacı olan vatandaşlar bugün itibariyle hizmete başlayan 'Mesai Dışı veya Vardiya Polikliniği' adı altındaki polikliniklerde 23.00'e kadar hizmet alabilecek" dedi.

İkili eğitim 2019 yılına kadar tamamen kalkıyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, puan uygulaması sebebiyle çocukların, evlerinin yakınındaki okullara gitmemesine dikkat çekerek," Evinin penceresinden baksa yanında okul var ama gönderemiyorsunuz. Niçin? Farklı puanla öğrenci alıyor. Sınavı kaldırmak lazım. Öğrencileri kendi muhitinde eğitim alabilecek hale getirmek lazım" dedi. Bakan Yılmaz, 2019 yılına kadar ikili eğitimin Türkiye'den tamamen kalkacağını da söyledi.

MHP’den Türk Kamu-Sen’e iadei ziyaret

MHP İl Başkanı Bülent Avşar'ın ziyaret ettiği türk Kamu-sen Malatya Temsilcisi Akın Çelik, MHP ve Kamusen'in savunduğu milli ve manevi değerlerin ayı olduğunu belirterek, Ülkesinin bekası için her türlü etkinlikte görev alabilecek bir teşkilatız dedi.

Elazığ SGK’dan çok önemli hatırlatma!

Elazığ SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer; ‘Özel sektör işverenlerimizin 6770 Sayılı Kanun ile ödeme süreleri ertelenen primlerini, ertelendiği tarihlerde ödememeleri halinde Kurumca sağlanan diğer tüm teşvik ve desteklerden yararlanamayacaklardır, ayrıca icrai takibat ve haciz uygulamalarıyla da karşı karşıya kalabileceklerdir’ dedi.

1 Ocak'ta başlıyor! 1411 TL ödenecek

Prim borcu olan esnafa sağlık müjdesi için çalışmalar sürerken, işsizlik maaşı uygulaması da 1 Ocak’ta hayata geçiyor. Sistem ile esnaf, 1411 lira işsizlik maaşı alabilecek.

Emekliler maaşının 3 katı avans alabilecek

Emeklilik başvurusunu yapıp maaşının bağlanmasını bekleyenler, isterse 4 bin 212 liraya varan ‘avans’ çekebiliyor. Sistemin emekliler için de uygulanması gündemde.

Bütün çalışanlar merakla bekliyordu! Kıdem tazminatında formül belli oldu...

Kıdem tazminatında işçi ve işvereni rahatlatacak formüller belli oldu. Yeni sistemde her çalışan kıdemini alabilecek.

Numune Hastanesi’nde ’WhatsApp’ ile randevu alınabilecek

Sivas Numune Hastanesi'nde oluşturulan 'WhatsApp' hattı ile hastalar tedavi olmak için randevu alabilecek.

Otomobil alımında yeni dönem! İsteyen ortak olabilecek

Borsa İstanbul yeni bir çalışma modeli üzerinde çalışıyor. Bundan böyle yatırımcılar borsadan araba ve dizi satın alabilecek.

Bu bir ilk olacak! 1422 lira maaş

Torba yasada esnaf için de yeni düzenlemeler yapıldı. İşsiz kalan esnaf SSK'lılar gibi maaş alabilecek.

Elazığspor ile ilgili şok açıklama

Elazığspor'un transfer tahtasını açabilmesi için 13 milyon lira gerekli olduğunu belirten kulübün Hukuk İşleri Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç, pazartesi günü 2 milyon 850 bin lira ödeme yapılmadığı takdirde tekrar puan silme cezası gibi durumlarla karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.

Samsung'dan çok önemli uyarı!

Samsung'dan kullanıcılarına çok önemli bir uyarı geldi. Teknoloji devi Note 7 telefonları topluyor.