Etiketler

6 yaşındaki Taha'nın tedavisi sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tedavi edilmek üzere Elazığ'dan İstanbul'a götürülen 6 yaşındaki Taha Sis'in sol gözünün görme yetisini tamamen kaybetmesine neden olan beyin tümörü, yapılan tedavilerin ardından yüzde 15 küçüldü.

81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim

İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde Bugün 81 ilde iki ayrı denetim gerçekleştirilecek.

Müfettiş alımı başvuruları başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözlü sınav ile yaklaşık 20 müfettiş ile başmüfettiş alımı yapacak.

2 bin 153 sözleşmeli personel alınacak

Pakdemirli, '2 bin 153 sözleşmeli personel istihdamı için başvuruları 15-22 Mayıs'ta alacağız.' dedi.

İllere alternatif barolar geliyor

Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla harekete geçildi. Yeni taslağa göre belirlenen kriter ve üye sayılarını tamamlayanlar baro kurabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin darbe imaları ve Ragıp Zarakolu'nun 'idam' göndermesi için "Dikkatli davranmalıyız" talimatını verdi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan sosyal mesafe uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Üç günlük tedbirimiz sonrası rehavete kapılmayalım' dedi.

Şehit Güneş'in naaşı Elazığ'dan Ankara'ya uğurlandı

Tunceli'de eğitim sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için ikinci tören Elazığ Havalimanın'da düzenlendi, ardından naaşı uçakla Ankara'ya gönderildi.

AK Parti'den belediyelere maske talimatı

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin belediye başkanlarına Covid-19 ile mücadele kapsamında dağıtılan maskelerin kullanıldıktan sonra çevreye, doğaya ve halk sağlığına risk oluşturmaması için belirli noktalara tıbbi atık kutuları koymaları talimatını verdi.

Orduevlerinin kapıları sağlık çalışanlarına açıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla, bazı orduevleri ve askeri misafirhaneler sağlık çalışanlarına hizmet vermeye başladı.

Türkiye'nin en yaşlı ilçesi Ağın'a koronaya karşı özel önlem

Türkiye'nin en yaşlı ilçesi nüfusuna sahip olan Elazığ'ın Ağın ilçesinde, koronavirüsüne karşı Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın talimatıyla Kaymakamlık tarafından özel önlemler alındı.

18 bin sözleşmeli personel alımı sonuçları açıklandı

ÖSYM, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi. 18 bin kişilik kadroya yerleşen kişi sayısının 17 bin 991 olduğu, 9 kişilik kadronun boş kaldığı belirtildi.

Ücretsiz maske başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan 20-65 yaş arasındaki her vatandaşa ücretsiz maske dağıtımına başvurular, e-Devlet üzerinden yapılacak.

Başkan Şerifoğulları'ndan çağrı: 'Küçük dostlarımızı unutmayalım'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde çağrıda bulunarak, 'Küçük dostlarımızı unutmayalım. Onlar için kapı önlerimize koyacağımız bir kap mama, bir kap su hayat demektir. Lütfen bu konuda büyük bir hassasiyet sergileyelim.' dedi.

Sabiha Gökçen'de uçuşlar geçici süreyle durduruldu

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yurt dışı uçuşları durdurulurken, yurt içi uçuşlarına da kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG) yazılı açıklama yaptı.

Bakan Pakdemirli'den koranavirüs talimatı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüsü tedbirleri kapsamında telekonferans yöntemiyle Bakanlığa bağlı il müdürleri ile yaptığı online toplantıda 'Önceliğimiz gıda arz ve talep dengesini korumak, vatandaşımıza güvenli gıdayı ulaştırmaktır' dedi.

Bakan Selçuk açıkladı! Binlerce personel alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanlığının duyurduğu 32 bin yeni sağlık çalışanı alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden gerçekleştirileceğini açıkladı.

Umre'den dönenlerle ilgili sıcak gelişme!

Medine’den Ankara’ya gelen Umre yolcuları, Esenboğa Havalimanı’na inen uçaklarının içerisinde sağlık taramasından geçirilerek karantinaya alınmak üzere 3 farklı öğrenci yurduna götürüldü.

Doğalgaz fiyatlarına indirim mi geliyor?

Petrol fiyatlarındaki düşüşün altı ila dokuz ay içerisinde doğalgaz piyasasına yansımasıyla Türkiye’nin uzun dönemli gaz alım kontrat fiyatlarının yüzde 30 azalarak bin metreküp başına 180 dolara kadar düşebileceği hesaplanıyor.

Erdoğan'dan rejim'e net mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye rejimini Rusya ile varılan anlaşma konusunda uyararak, 'Rejimin anlaşmayı bozması halinde daha şiddetli şekilde bu zalimlerin üzerine gideceğiz' dedi

Harput'a Cam Seyir Terası projesi için start verildi

Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde yapılması planlanan Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası Projesi için çalışmalara hafriyat alımıyla başlandığı bildirildi.

'Mücadelemiz birbirimizle değil, korona virüsle'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Zorluklar kaçınılmaz. Hiçbir salgınla mücadele konfor içinde yapılmamıştır. Dayanışma içinde olalım. Mücadelemiz birbirimizle değil, korona virüsle’ dedi.

Bakan Soylu, depremzedenin sorununa çözüm buldu

Elazığ'da 8 yıldır sağlık sorunları yaşayan depremzede Yalçın Karataş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Adana'da tedavi ettirildi.

Depremzede öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla, Elazığ'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerden Şubat ayında yurt ücreti alınmayacak.

Otomobilde 'al-sat' dönemini bitiren çalışma

İkinci el otomobil alım satım işiyle uğraşan kişiler için yetki belgesi alma süresi 31 Ağustos 2020’ye kadar uzatılırken, 'al-sat' adı verilen uygulamanın sona erecek olması galerici esnafını sevindirdi.

İstanbul Havalimanı'nda yeni hizmet

İstanbul Havalimanı’nda 0-6 yaş çocuklara yönelik ücretsiz bebek arabası hizmeti başladı.

Binlerce personel alınacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacaklarını duyurdu.

İdlib'de 5 asker şehit

İdlib'de Esad rejim güçleri, Taftanaz Havalimanı'nda yeni kurulan Türk gözlem noktasına topçu saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıda 5 askerimiz şehit oldu, 5 asker yaralandı. 

Bakan Soylu, deprem bölgesinde yapılan çalışmaları detaylarıyla anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bakanlıklardan gelip dağıtılan miktarın 82 milyon lira olduğunu aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardım kampanyasından AFAD'a 96, Kızılay'a 47 milyon lira geldiğini söylerken, Kızılay'a da bir haksızlık yapılmaması gerektiğini dile getirdi.

Elazığ Valiliğinden açıklama!

Elazığ Valiliği, deprem sonrasında acil yıkım kararı verilen binalardan söküm ve hurda alımlarının, halkın can ve mal güvenliğini korumak için yasaklandığını bildirdi.