Etiketler

ATM önlerinde sosyal mesafe önlemi

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler arttırılarak devam ederken, bugün ATM önlerinde sosyal mesafenin korunması için polis bariyerleri ile düzenleme yapıldı.

Bin 818 araç sürücüsü mesajla uyarıldı

Elazığ'da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında taşıma hizmetlerinde kullanılan bin 818 araç sahibi polis tarafından mesaj yoluyla uyarıldı.

Nikah törenlerinde sıkı korona virüs önlemi

Elazığ'da da koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler arttırılarak devam ederken, belediye nikah kıyımlarını törensiz sadece 2 şahit eşliğinde yapmaya başladı.

Elazığ polisi, evden çıkamayanlar için alışverişte

Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da kurulan Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan polisler, 65 yaş ve üstü için talep üzerine alışveriş yapıp evlerine bırakıyor.

Polis, sokağa çıkan 65 yaş üstü için nöbette

Elazığ'da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında polis, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sahada görev yapıyor.

Yaşlı ve hastalar için ekipler görevde

Elazığ'da da koronavirüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve kronik rahatsızlıkları bulunanlar için sağlık ve polisler başta olmak üzere Vefa Sosyal Destek ekipleri aralıksız mesai yapıyor.

Bakanlık vatandaşı uyardı!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan 'sosyal mesafe' kuralına asker uğurlamalarında da uyulması konusunda vatandaşları uyardı.

Kuaförlerde korona virüsüne karşı dezenfekte çalışması

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında Elazığ'da dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları kuaförlerde de gerçekleştirildi.

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye yönelik alınan tedbirlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

'Huzurevlerinde alınan tedbirler arttırıldı'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yeni tip korona virüs nedeniyle çocuk evlerinde üst düzeyde tedbirler alındı.

FÜ Hastanesi koronaya karşı dezenfekte edildi

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapıldı.

Sürekli el dezenfektanı ve kolonya kullanıyorsanız dikkat!

Op. Dr. Murat Çelik, korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfektan ve kolonya gibi ürünlerin bilinçsizce kullanımına dikkat çekti.

Doğal ürünlere talep arttı

Türkiye'de korona virüsüne karşı alınan tedbirlerin artmasıyla birlikte, Elazığ'da vatandaşlar da tarihi çarşıda yöresel ve doğal ürünleri almak için akın etti. Vatandaşların yoğun olarak orcik, pestil, dut, kayısı, peynir, çökelek aldığı öğrenildi.

Bakan duyurdu! Burslar ödenecek, yurt ücreti alınmayacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ertelenen etkinlikleri açıklarken, öğrenciler için kredi ve burs ödemelerinin devam edeceğini söyledi.

Ticaret Bakanlığı fuarları erteledi

Ticaret Bakanlığı, yeni tip korona virüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında fuarları erteledi.

Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Corona virüse karşı alınan tedbirlerin detaylarını ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin açıklama yapıyor.

MEB'den okullar ile ilgili önemli karar

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti.

Çalışanlar ve işverenler dikkat! SGK harekete geçti

Türkiye’de son yıllarda alınan tedbirlere rağmen hâlâ her üç kişiden biri kayıt dışı çalışıyor.

Bayram tatilinin ilk üç gününde kazalar 62 can aldı

Alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara rağmen Kurban Bayram tatilinin ilk 3 gününde, yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen trafik kazalarında, 62 kişi yaşamını yitirdi, 310 kişi yaralandı.

Lice’de alınan tedbirler faciayı önledi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Duru Jandarma Karakoluna patlayıcı yüklü kamyonetle düzenlenen saldırıda yol kullanılamaz hale gelirken, 5,2 metre derinliğinde 11 metre genişliğinde çukur açıldı. Patlamada, köye bağlı bir mezradaki bazı evler de hasar gördü. Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak alınan tedbirler sayesinde herhangi bir can kaybı yaşanmadığını belirterek, saldırıdan yine bölge halkının zarar gördüğünü ifade etti.