Etiketler

81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim

İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde Bugün 81 ilde iki ayrı denetim gerçekleştirilecek.

Merakla bekleniyordu, Elazığ'da o iki yer de kapatma kararı aldı

Elazığ'ın alışveriş merkezleri Park Yirmiüç ve Akgün AVM, korona virüs önlemleri kapsamında faaliyetlerine bir süreliğine ara verdi.

AVM'ler için koronavirüs kararı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, AVM’lerde saat 12.00 - 20.00 saatleri arasında geçerli olacak şekilde esnek çalışma saati uygulanması için tavsiye kararı aldıklarını açıkladı.

Ninova AVM krize kafa tuttu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük alışveriş merkezlerinden olan, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle Diyarbakırlıların buluşma noktası haline gelen Ninova Park AVM bünyesine aldığı kitap ve kırtasiye mağazasıyla büyümeye devam ediyor.

Kriz var diye frene basmadı, 121’nci mağazayı Diyarbakır’da açtı

Diyarbakır'ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Ninova Park Alışveriş Merkezinde (AVM), Ebebek Mağazalarının 121'nci şubesi açıldı. Firmanın Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, sene sonuna kadar mağaza sayılarını 130'a çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, Bu rakamın gelecek sene sonunda da 160'a doğru gitmesini planlıyoruz. Ekonomik krizler Türkiye'de daha önce de vardı. Bundan sonra da olabilir. Kriz vardır diye herkes frene basacak olursa daha büyük krizler olur dedi.

Ninova Park’ı son 9 ayda 5 milyon kişi ziyaret etti

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park AVM'yi, 2018'in ilk 9 ayında 5 milyon 18 bin 146 kişi ziyaret etti.

MNG’den Dr. Aydoğan Süer Uyardı:

Bloomberg TV'de yayınlanmakta olan Sektör Raporu programına telefonla bağlanan Dr. Aydoğan Süer, dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak alışveriş merkezleri ve perakende sektöründe atılabilecek adımlar konusunda önemli tespit ve önerilerde bulundu.

Başkan Çatan, “Ankara Valiliğinin AVM kararı Türkiye’de uygulanmalı”

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Tahsin Çatan, Ankara Valiliği'nin alışveriş merkezleri (AVM) hakkında aldığı karar hakkında açıklama yaptı.

Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Eczacılık Gününde beyaz önlüklerini giydi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından 14 Mayıs Eczacılık Günü olması münasebetiyle Eczacılık Günü kutlamaları ve Beyaz Önlük giyme töreni düzenlendi. Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen programa Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Erdinç, İl Sağlık Müdürü M. Sait Avar, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Zülfü Barış Şahin, akademisyenler, eczacılar ve eczacılık fakültesi öğrencileri katıldı. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Erdinç, eczacılık günü tarihi hakkında bilgiler vererek, eczacılığın 179. yılını kutladıklarını belirtti. Erdinç, Eczacılık Fakültesi olarak bu yılki 14 Mayıs etkinliği kapsamında temalarının akılcı ilaç kullanımı olduğunu ve bu kapsamda fakülte öğrencileri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle Diyarbakır'daki alışveriş merkezlerinde halka yönelik doğru ilaç kullanımı konusunda farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

100 liraya araba sahibi olma şansı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan, düzenlediği kampanya ve etkinliklere ön plana çıkan Ninova Park AVM, şimdide 100 liraya şanslı bir talihliyi yaklaşık 300 bin lira değerinde bir araç sahibi yapacak.

Ninova Park AVM büyümeye devam ediyor

Diyarbakır'ın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park AVM bünyesine aldığı takı mağazasıyla büyümeye devam ediyor.

Doğu Anadolu Alışveriş Festivali başladı

Anadolu'nun en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezinde 1.si gerçekleştirilen Doğu Anadolu Alışveriş Festivali düzenlendi.

Kadın bakkallar AVM'lere direniyor

Elazığ'da 200 kadın bakkal, sayıları her geçen gün artan alışveriş merkezleri (AVM) karşısında ayakta kalmak için Bakkallar Odası çatısı altında 'Kadın Kolları Platformu' kurdu.

Çocuklar, Ceylan Karavil Park’ta uzayı keşfediyor

Bölgenin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Ceylan Karavil Park AVM'de, çocukların uzayı keşfetmeleri için etkinlik alanı oluşturuldu.

Süer’e Safkan Arap atı

Erzurum'a Türkiye ve yurt dışından pek çok turist çeken Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni temsilen Dr. Aydoğan Süer'e hediye edilen at, ülkemizin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Erzurum MNG ile Erzurumluların dostluğunun sembolü oldu.

Sur’da işler açılıyor, tarihi han AVM’lerle yarışıyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesi ziyaretçi akınına uğruyor. İlçede bulunan tarihi Hasan Paşa Hanı, artan ziyaretçileri nedeniyle alışveriş merkezleriyle yarışıyor. Hasan Paşa Hanı Dernek Başkanı Hacı Sait Özkal, Sur'da ne badireler atlattık hep beraber gördük. Şuan işlerimiz iyi gidiyor. Alışveriş merkezleriyle yarışır hale geldik dedi.

Japon Pasajı kan ağlıyor

Diyarbakır'da bir dönem ticaretin en yoğun merkezlerinden biri olan ve iş yerleri yüz binlerce dolar karşılığında satılan Japon Pasajı artık boş dükkanlarla dolu. İş yerlerinin yüzde 70'inin kapandığını belirten pasaj esnafı, alışveriş merkezlerinin işlerini öldürdüğünü ifade etti.

Sevgiyi anlatan kareler Kahramanmaraş Piazza’da

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. bünyesindeki Optimum, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği işbirliğince bu yıl 5'incisi düzenlenen, konusu Sevgi Kareleri olan fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

ICSC’den Forum Erzurum’a Gümüş ödül

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından Viyana'da gerçekleştirilen törende Forum Erzurum, Kimliğini Göster, İndirimi Yakala kampanyası ile Satış Etkinleştirme kategorisinde SOLAL Gümüş Ödülü'nün sahibi oldu.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC’den Forum Erzurum’a gümüş ödül

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından Viyana'da gerçekleştirilen törende Forum Erzurum, Kimliğini Göster, İndirimi Yakala kampanyası ile Satış Etkinleştirme kategorisinde SOLAL Gümüş Ödülü'nün sahibi oldu.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC’den Forum Erzurum’a Gümüş Ödül

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC tarafından Viyana'da gerçekleştirilen törende Forum Erzurum, Kimliğini Göster, İndirimi Yakala kampanyası ile Satış Etkinleştirme kategorisinde SOLAL Gümüş Ödülü'nün sahibi oldu.

Hırsızlık zanlısı emekli devlet memuru çıktı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde alışveriş merkezlerinden birçok kez hırsızlık yapan şahıs, polisin çalışmaları sonucu yakalandı. Yakalanan şahsın emekli devlet memuru olduğu öğrenildi.

Küçük Esnaf Artık Avm'lerde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan alışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

Küçük Esnafın Yok Olma Tehlikesi

Elazığ Bakkallar Odası Başkanı Ceprail Top, büyük alışveriş merkezlerinin tüm mahalle ve sokaklara girmesi nedeniyle küçük esnafın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.