Etiketler

Biçerdöverin altında kalan şahıs hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde 45 yaşındaki Hikmet Akdemir, biçerdöverin altında kalarak hayatını kaybetti.

Elazığ dikkat! Belediye uyardı: 13 mahallede...

Elazığ'da Keban Barajı gölünün seviyesinin yükselmesi sebebiyle kuyularının su altında kalmasından dolayı kente genelinde 13 mahallede kısmi su kesintileri yaşanacağı bildirildi.

Beton direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu

Sivas'ta bir yaya otomobilin çarptığı beton direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Tarihi camileri taşlarına numara vererek taşımışlar

Tunceli'de, baraj suları altında kalmaması için 44 yıl önce taşları tek tek sökülerek başka bir yere taşınan tarihi Sungurbey ve Çelebi Ağa camileri, mimari yapıları ve taşınma öyküsüyle dikkati çekiyor.

Bingöl’de kültür varlıkları baraj suyu altında kalmaktan kurtarılıyor

Bingöl'de M.Ö 1200 yıllara ait tarihi eserlerin baraj suları altında kalmaktan kurtarmak için başlatılan arkeolojik kazı çalışmalarında şuana kadar 63 eser bulundu. Nurik Höyük1 bölgesindeki çalışmalarda Urartulardan kalma gözetleme kulesi olarak düşünülen alanda gün yüzüne çıkartıldı.

Okulun kopan çatısı evin bahçesine düştü

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde inşaatı tamamlanan ilkokulun çatısı, şiddetli rüzgara dayanamayarak bir evin bahçesine uçtu. Bahçede oynayan 6 yaşındaki çocuk ise, yüzlerce kiloluk çatı parçasının altında kalmaktan kıl payı kurtuldu.

Yıkılan binanın altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu

Sivas'ta telefona konuşarak yürüyen genç kadın yıkılan binanın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kadının tepkisi ise konuşmasını sürdürerek yönünü değiştirmek oldu.

İşitme engelliler için işaret dili ile afet eğitimi hazırladılar

Erzincan'da Deprem Haftası dolayısıyla gençler işaret dili ile depremden korunma yöntemlerini anlattılar. Erzincan Gençlik Merkezi'nde İşaret Dili eğitimi alan gençler farklı bir çalışmaya daha imza attılar. Gençler çektikleri video ile deprem olmadan önce alınacak tedbirleri, deprem esnasında ve sonrası yapılması gerekenleri, enkaz altında kalma durumunda neler yapılacağı, deprem anında araç kullanılıyorsa ne yapmak gerektiği gibi pek çok konuda işaret dili ile eğitici videolar hazırlayıp işitme engelli vatandaşları deprem konusunda bilgilendirdiler.

CHP Adıyaman İl Başkanından Bahçeli’ye hakaret

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ın, Tut İlçe kongresinde MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye Kuş beyinli demesine, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün'den sert tepki geldi. Özgün, MHP Bu sözün altında kalmaz, özür dilemezse Adıyaman'a gelmesin ifadelerini kullandı.

Dolar/TL 6 ayın en düşüğüne geriledi

Dolar/TL ABD'de açıklanan verilerin beklentilerin altında kalmasının ardından 3,50'nin altına geriledi.

Minik çocuğun inanılmaz kurtuluşu

Sivas'ta küçük bir çocuğun üzerinden okul servis minibüsü geçti. Minik çocuk tekerleğin altında kalmaktan son anda kurtulurken, olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut; Yazıcıoğlu suikastı aydınlatılmadıkça iktidarın itibarının karlar altında kalmaya devam edeceğini söyledi.

Traktörden düşen yaşlı adam öldü

Elazığ'da 81 yaşındaki şahıs, kullandığı traktörden düşerek tekerleğin altında kalması sonucu hayatını kaybetti.

Yük Treni Son Anda Kurtuldu

Elazığ-tatvan seferini yapan yük treni yüksek tepelerden kopup gelen kaya parçalarının altında kalmaktan son anda kurtuldu.