Etiketler

Avcılıkta kullanılması yasak olan güme imha edildi

Elazığ'da avcılıkta kullanılması yasak olan güme imha edildi.

Elazığ'da 200 organik kovan dağıtıldı

Karakoçan ilçesinde arıcılık yapan 20 üreticiye 200 organik kovan dağıtıldı.

Denetimli serbestlik personeli ve yükümlülere 'Arıcılık' eğitimi

Elazığ’da denetimli serbestlikten yararlanan yükümlüler ile kurum personeli eğitimin ardından ‘Arıcılık’ sertifikası aldı.

Arıcılar Birliği’nden arı yetiştiricisine 815 bin TL’lik malzeme desteği

Erzurum Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Arıcalar Birliği Başkanı Taner Bayır, ildeki arıcılar için hazırladığı Erzurum'da Organik Arıcılığın Geliştirilmesi ve Sektörün Etki Alanının Genişletilmesi adlı proje ile 200 arı yetiştiricisine 4 bin kovan ve arıcılıkla ilgili çeşitli malzeme desteğinde bulunduklarını bildirdi.

Organik arıcılık eğitimleri Çelikhan’da başladı

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çelikhan'ın Organik Arıcılığa Geçiş projesi kapsamında 35 arı yetiştiricisine eğitim verilmeye başlandı.

Arılarını tüp gazlı kovucuyla koruyor

Kahramanmaraş'ta arıcılık yapan Abdurrahman Koyun, arılarını yiyen arı kuşlarından tüp gazla çalışan kuş kovucuyla kurtuldu.

Genç çiftçilere arı ve malzeme dağıtımı

2018 yılı Genç Çiftçi Arıcılık Projelerinden, bakanlıkça onaylanan 23 proje sahibi çiftçiye arı, kovan ve malzemeleri düzenlenen tören ile teslim edildi.

Genç çiftçilere arı ve arıcılık malzemesi dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığının Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılıkta Erzincan'da hibe almaya hak kazanan çiftçilere Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafında temin edilen arı ve arıcılık malzemelerinin dağıtımına başlanıldı.

Elazığ'da üreticiler sertifikalarını aldı

Elazığ'da Meyve Ağaçlarında Budama ve Arıcılık kurslarına katılan üreticiler, sertifikalarını aldı.

Kadın arıcının akıl almaz cesareti

Sivas'ta arıcılık yapan Emine Tomakin, ağaç dalına konan binlerce bal arısını maske kullanmadan elleri ile kovana yerleştirdi.

Adıyaman’da çiftçiler arıcılığa yöneliyor

Adıyaman'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından açılan arıcılık kursu büyük ilgi gördü. Arazide verilen uygulamalı eğitim drone ile görüntülendi.

Arıcılara organik kovan dağıtıldı

Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında Keban ve Karakoçan İlçelerinde arıcılık yapan 40 üreticiye organik kovan törenle dağıtıldı.

Modern arıcılık teknikleri anlatıldı

Erzincan'da Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından Arıcılıkta başarı koşulları ve Modern Arıcılık Teknikleri adı altında eğitim semineri düzenlendi. Seminerde arı bakımı, besleme, hastalık ve zararlıları ile ilgili bilgiler verildi.

Keban'da çiftçilere arıcılık eğitimi

Keban İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çiftçilere arıcılık eğitimi verildi.

Dünya Kültür Mirası ışığında arıcılık

Diyarbakırlı Abdulkadir Yolagelen, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'ne aldığı Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçelerinin hemen yanında arıcılık yapmaya başladı. Huzur ortamının sağlanması ile turistlerin gezmeye geldiği alanda üretime geçen Yolagelen'in tek isteği alacağı destekle kovan sayısını arttırıp üretimini yükseltmek.

Tarım Bakanlığından Erzincan Arıcısına 200 bin TL hibe

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Erzincanlı arıcılara 200 bin lira tutarında arıcılık makine ve ekipman desteği sağlandı. Arıcıların ihtiyaç duyduğu makine ve ekipmanların alınmasını sağlamak üzere Erzincan'da 62 arı yetiştiricisine 200 bin TL hibe desteği sağlandı.

Türkiye’nin en kapsamlı 2.Arıcılık Fuarına, Erzincan Saf Petek firması damga vurdu

Arıcılık Malzemeleri ve Arı Ürünleri Sanayicileri Derneği (ARMASAD) tarafından düzenlenen Türkiye'nin en kapsamlı 2.Arıcılık Fuarı 16-17-18-19 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Fuar'da Erzincanlı İş Adamlarından Eyüp Ömer Özyiğit'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Saf Petek standına ilgi, büyük oldu.

Balın doğal olduğu nasıl anlaşılır?

Baba mesleği olan arıcılıkla 10 yaşından beri iç içe olan Recep Çelik (37) 25 yıldır bu sektöre hizmet veriyor. Çelik, tamamen doğal olan karakovan balı ile piyasada ucuza satılan diğer balları nasıl ayırt edilebileceğini örnekleriyle anlattı.

Malatya’da arıcılığın geliştirilmesi çabaları

İnönü Üniversitesi Arıcılık Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Semiramis Karlıdağ, Yöre arıcılığına katkımız olsun diye üniversitemizin bir görev üstlenmesini sağlayabiliriz dedi.

Genç çiftçilere arı kovanı ve arıcılık malzemesi dağıtıldı

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde genç çiftçilere arı kovanları ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı.

Genç çiftçilere arı ve arıcılık malzemesi dağıtıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Genç Çiftçi Projesi kapsamında Arıcılık konulu hibe almaya hak kazanan çiftçilere Erzincan Arı Yetiştiricileri Birliği tarafında temin edilen arı ve arıcılık malzemelerinin, dağıtımına başlandı.

Arıcılara alet ekipman hibe desteği verilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arılıkla uğraşan çiftçilerin alacakları alet ve ekipmanlara yüzde 60 oranında hibe desteği verecek. Konuyla ilgili bilgi veren Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, arıcılık desteği ile ilgili bakanlık tebliğinin yayınlandığını duyurdu.

Sincik’te bin 50 adet arılı kovan dağıtıldı

Adıyaman'ın Sincik İlçesinde, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulan 'Tarımsal alanlar dışında halkın gelir düzeyini arıcılık faaliyetleri ile yükseltme' projesi kapsamında bin 50 adet arılı kovan dağıtıldı.

Erzincan’da Arıcılık Semineri yapıldı

Erzincan'da Arıcılık Semineri yapıldı.

Tercan ve Çayırlı’da kursiyerler sertifikalarını aldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından yürütülen Bizim Kaygımız Sizin Kaydınız isimli AB Projesi kapsamında Erzincan'ın Tercan ve Çayırlı ilçelerinde düzenlenen modern hayvancılık teknikleri ve arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Diyarbakır’da 482 arıcıya 1 milyon 11 bin TL ödeme yapılacak

Diyarbakır'da arıcılık desteklemelerinden faydalanma şartlarını taşıyan 482 işletme sahibine, 1 milyon 11 bin TL arılı kovan destekleme ödemesi yapılacağı belirtildi.

Kahta ilçe Halk Eğitim Merkezinde arıcılık kursu

Adıyaman'ın Kahta ilçe Halk Eğitim Merkezinde arıcılık kursu açıldı.

Arıcılara eğitim semineri verildi

Elazığ'da arıcılara, 'Modern Arıcılık Teknikleri’ konulu eğitim semineri verildi.

Çiftçilere organik arı kovanı desteği

Elazığ'da arıcılıkla uğraşan 20 yetiştiriciye özel olarak hazırlanmış 200 adet organik kovan verildi.

Hazarbaba’da Arıcılar Zor Durumda

Çevre illerden gelen arıcıların Hazarbaba Dağı’na binlerce arı kovanını bırakması bölgede arıcılık yapan vatandaşları zor durumda bıraktı.