Etiketler

Hava harekatıyla 8 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan'dan üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 8 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan ve Metina'ya düzenlenen hava harekatlarında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Gizem Özer Türkiye şampiyonu oldu

Amasya'da düzenlenen Genç Kadınlar Boks Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden Elazığ Sürsürüspor sporcusu Gizem Özer, 64 kiloda şampiyon oldu.

Irak'ın kuzeyinde terör hedefleri vuruldu

Irak'ın kuzeyinde Zap, Kandil ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında, bölücü terör örgütünce silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu.

Irak'ın kuzeyine hava harekatı

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerine düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütünce silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi.

Uyuşturucu taciri Geçim’i geçemedi

Diyarbakır'dan Amasya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan uyuşturucu taciri Sivas'ta Jandarma narkotik köpeği Geçim'i geçemedi.

Rektör Çomaklı, İtalya’da birtakım ziyaretlerde bulunarak anlaşmalar gerçekleştirdi

Dünya üniversitesi olma yolunda hedefine emin adımlarla ilerleyen Atatürk Üniversitesi, bu doğrultuda dünyanın prestijli üniversiteleri ve kurumlarıyla ortak projelere imza atıyor. Sadece bölge ülke üniversiteleriyle değil, Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında yer alan ülke üniversiteleriyle de işbirliğinde bulunan Atatürk Üniversitesi, uluslararasılaşma misyonunu tam anlamıyla yerine getirme çabasıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Saparbekuly ETB Yönetim Kurulu Başkanı Oral’ı ziyaret etti

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı ve 'Eko Avrasya' Ekonomik İlişkiler Derneği'nin daveti üzerine Erzurum'a geldi.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Saparbekuly’den Başkan Sekmen’e ziyaret

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Büyükelçi Saparbekuly, Erzurum Valisi Okay Memiş'i ziyaret ettikten sonra beraberindekiler EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Genel Sekreter Beşir Var ve Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Başkan Mehmet Sekmen ile görüşen Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, ziyarette Kazakistan ve Türkiye arasında geçmişten gelen tarihi ve kültürel bağa vurgu yaptı. Saparbekuly, Kazakistan ve Türkiye ilişkilerinin önemine dikkati çekti. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye ile Kazakistan arasındaki ortak tarihi, kültürel ve manevi bağlar köklü bir geçmişe dayanmaktadır dedi.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Erzurum’da cağ kebap kesti

Ekonomi ilişkilerin geliştirilmesi ve ekonomik iş birliği imkanları çerçevesinde merkezi Ankara'da bulunan Eko Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral'ın davetlisi olarak Erzurum'a gelen Kazakistan'ın Türkiye Büyükelçisi Abzal Saparbekulı, Erzurum'un meşhur cağ kebabını kesti.

TSK: ‘13 terörist etkisiz hale getirildi’

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Siirt’te 3, Irak'ın kuzeyi Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerinde 10 olmak üzere toplam 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Yön bulduran gelenek: Obo

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Nimri köyünün sakinleri, yörede ‘kulluk’ olarak adlandırılan ve yön bulmaya yardımcı olduğu belirtilen unutulmuş ‘obo’ geleneğini yeniden canlandırıyor.

Hırsızlardan kurtulup 112'ye sığınmış

Amasya'da girdiği 112 istasyonunda dikkatini çekmeye çalıştığı sağlıkçılara yarasını tedavi ettiren köpeğin olaydan 3 gün önce çalındığı, bırakıldıktan sonra da köpeklerle boğuşması sonucu oluşan yarasının tedavisi için 112'ye geldiği ortaya çıktı.

TSK'dan flaş açıklama geldi! 4 terörist etkisiz hale getirildi

TSK:’Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesine 07 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist etkisiz hale getirilmiştir.’

‘Ekosistem Hizmetleri’ çalıştayı Erzurum’da düzenlendi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Orta Asya Bölge Ofisinin Bozkır Ekosistemlerinin İklim Değişikliğine Uyumu için Tarımsal Uygulamalar Projesi kapsamında Ekosistem Hizmetleri çalıştayı Erzurum'da düzenlendi.

Büyükşehir’den yazlık sinema

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Olimpiyat Park'ta hayata geçirdiği Yazlık Sinema ile Türk Sineması'nın başyapıtlarını izleyiciyle buluşturuyor.

Atatürk Üniversitesinin paydaşı olduğu “AVRASYA Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi”

İlki 2015 yılında Sapanca'da yapılan, ikincisi de 2016 yılında Antalya'da organize edilen zirvenin bu yılki etkinliği; 9 bakanlık, 8 üniversite ve 80'in üzerinde STK'nin desteğiyle, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Konferans Salonu ve Fuaye Alanında başladı.

TSK: 11 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Şırnak'ın kırsalı ile Irak'ın kuzeyi Kandil, Avaşin-Basyan ve Gara bölgelerine dün ve bugün düzenlenen hava harekatlarında silahlı 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Hava harekatında 26 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan ile Diyarbakır ve Şırnak kırsalındaki terör hedeflerine yönelik hava harekatlarında silahlı 26 terörist etkisiz hale getirildi.

Rektör Çomaklı: "Bilimsel Çalışmalar Paylaşılarak Anlam Kazanır"

Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti.

Sivas’ta ’Çerkes Sürgünü’ protesto edildi

Sivas'ta yaşayan Çerkes kökenliler Kafkasya'da yaşanan soykırım ve sürgünün 154'üncü yılında yaşananları protesto etti.

Rektör Çomaklı, ESRUC’un ardından, üniversite rektörleriyle Filistin’i ziyaret etti

Atatürk Üniversitesi öncülüğünde 2010 yılında başlatılan, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Konsorsiyumu (ESRUC) 7. Olağan Toplantısı sona erdi.

Rektör Çomaklı, Ürdün’de Gerçekleştirilen ESRUC 7. Olağan Toplantısına Katıldı

Atatürk Üniversitesi öncülüğünde 2010 yılında başlatılan, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Konsorsiyumu (ESRUC) 7. Olağan Toplantısı Ürdün'ün başkenti Amman'da başladı.

Cömertoğlu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine katıldı

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine katıldı.

Tortum Şelalesi dünya turizmine açılması için imza kampanyası başlatıldı

Birçok doğal ve kültürel zenginliğin yer aldığı, Türkiye'nin 11. sakin şehri seçilen Uzundere'de turizmin artması ve Asya ile Avrupa'nın en yüksek şelalesi için Tortum Şelalesi dünya turizmine açılsın imza kampanyası başlatıldı.

Türkiye şampiyonasına gidecekler

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Taekwondo yarı final müsabakaları Amasya'da yapıldı. Erzincan'ı temsilen müsabakalara katılan 7 sporcu derece yaparak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Erzurum Şehir Tiyatrosu iki oyunla Türkiye turnesinde

Erzurum Şehir Tiyatrosu, 25 Mart-15 Nisan tarihlerinde Bizim konak ve Tek köyün muhtarları adlı iki oyunu Amasya, Kocaeli, İstanbul, Bursa merkez ve ilçelerinde sahneleyecek.

Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle Battalgazi’de

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve 21,22. ve 23'üncü dönem AK Parti Amasya Milletvekili Akif Gülle, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Başkan Gürkan'ın yaptığı hizmetlere dikkat çeken Gülle, Samimiyeti, gayreti, dürüstlüğü ve iş yapmadaki becerisi, Battalgazi ilçemizin her tarafında kendisini gösteriyor dedi.

Erzurum’da muhteşem program: “100’müz özümüz bir”

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Erzurum Şubesi ve Eko Avrasya Derneği'nin işbirliğinde düzenlenecek olan 100'müz özümüz bir programları için basın toplantısı düzenlendi.

Erzurum’da “100’ümüz Özümüz Bir” toplantısı

12 Mart Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun ve Azerbaycan Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şubesi, Eko Avrasya Derneği, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla 100'müz Özümüz Bir