Etiketler

Jandarma, öğrencilerin yüzünü güldürdü

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde jandarma anaokulu öğrencilerini sevindirdi.

Elazığ'da 'KYK Kültür Sanat Sokağı ' sergisi açıldı

Elazığ'da üniversite öğrencileri tarafından atık malzemeler dönüştürülerek çeşitli ürünler ortaya çıkardı. Ürünler hazırlanan sergiyle görücüye çıktı.

Çocuklar atıklardan yaptığı oyuncaklarla yarışıyor

Elazığ'da Genç Kızılay tarafından başlatılan 'Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması' projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri, hayallerindeki oyuncakları atık malzemelerden yaparak yarışmaya katıldı.

Atık malzemelerle hayallerini gerçekleştiriyorlar

Elazığ'da Genç Kızılay tarafından başlatılan 'Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması' projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri hayallerindeki oyuncakları atık malzemelerle gerçeğe dönüştürüyor.

Atık malzemeler geri kazanım kursuyla değerleniyor

Elazığ'ın Karakoçan Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezinde açılan, ‘Geri Kazanım Kursu’nda kadınlar atık malzemeleri süs eşyasına dönüştürüyor.

Kuşlar için elleriyle hazırladılar, ağaçlara astılar

Erzincan'da ilkokul öğrencileri, kış aylarında yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan kuşlar için atık malzemelerle hazırladıkları kuş evleri ve yemlikleri okul bahçesi ve okulun bulunduğu mahalledeki parkta bulunan ağaçlara astı.

Minik öğrencilerden ‘Mehmetçik'e anlamlı destek

Elazığ'da, ilkokul öğrencileri, atık malzemeden yaptıkları kumbaralarında biriktirdikleri paraları Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacak.

En önemli çevre sorununa el atacaklar

Tüm Değerlendirilebilir Atık Malzemeler Sanayicileri Derneği (TÜDAM), atık oluşumu ve israfın önlenmesi ile atıkların ekonomiye kazandırılmasına yönelik farkındalık çalışması başlattı. 'Sıfır Atık Çalıştayı' düzenleyecek olan TÜDAM, kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmeyi hedefliyor.

Ev kadınları atıkları süs eşyasına dönüştürdü

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Aile Destek Merkezlerinde açılan geri dönüşüm kursuna katılan ev kadınları, aldıkları eğitimlerin sonucunda atık malzemeleri süs eşyasına dönüştürdü.

Minik öğrencilerden atık malzemelerle defile

Adıyaman Latife Hanım Anaokulu öğrencileri, atık malzemelerle yaptıkları kıyafetleriyle düzenlenen defilede hünerlerini gösterdi.

Atık malzemeler, oyuncağa dönüştü

Elazığ'da öğrenciler, evdeki atık şişe ve kutu gibi malzemelerden çok sayıda oyuncak yaptı. Yapılan oyuncaklarla sergi açıldı.

TÜDAM alarma geçti

Türkiye'ye her ay ithal edilen atık miktarının gittikçe arttığını vurgulayan Değerlendirilebilir Atık Malzemeler Sanayicileri Derneği (TÜDAM) Başkanı Vedat Kılıç, yüksek maliyetten dolayı bu atıkların toplanamaz hale geldiğini bildirdi. Başkan Kılıç, Geri dönüşüm firmalarının kapanması halinde on binler işsiz kalabilir. Acil önlem alınmalı dedi. TÜDAM 20 Nisan'da konuyu masaya yatıracak.

Vali Gül’den atık malzemeleri sanata dönüştüren ustaya ziyaret

Sivas'ta uzun yıllardır atık malzemelerini sanat eserine dönüştüren Fahrettin Yıldız'ı ziyaret eden Vali Davut Gül yapılan eserleri inceledi. Yıldız, atık malzemelerden yaptığı Sivas kent meydanını Vali Gül'e hediye etti.

Atık malzemelerle, sokak hayvanlarına 'Ev' yaptılar

Elazığ'da üniversite öğrencileri, atık malzemelerden sokak hayvanları için barınak yaptı.

Anaokulu öğrencilerinden Orman ve Enerji sergisi

Sivas Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından başlatılan Orman ve Enerji konulu sergi açtı. Öğrenciler, atık malzemelerle yaptıkları çalışmalarla orman ve çevre konusuna dikkat çekti.

Atık malzemeleri sanata dönüştürüyor

Sivas'ta 63 yaşındaki Cemal Çolakoğlu topladığı atık malzemelerden fayton, saltanat arabaları, saltanat kayığı ve eski yelkenli gemiler yapıyor.

Yangın işyerine sıçramadan söndürüldü

Adıyaman Küçük sanayi Sitesinde bir işyerinin önünde atık malzemelerin bulunduğu yerde çıkan yangın işyerine sıçramadan söndürüldü.

Minik mucitlerin atık malzemelerden elde ettiği projeler büyük ilgi gördü

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Yeşilyurt ilçesindeki İlköğretim Okullarını kapsayan 'Geri Dönüşümün Mucitleri Proje Yarışması'na katılan öğrencilerin yaptığı ilginç eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Farkındalık oluşturmak amacıyla atık maddelerden yaptıkları eserleri sergileyen minik mucitler, farklı projeleriyle takdir topladılar.

(Özel haber) Esnaf emeklisinin hobisi kadınların gelir kapısı oldu

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde atık malzemeleri değerlendirerek onlara şekil veren esnaf emeklisi Asım Demirbaş, bu işi kadınlara da öğreterek, gelir elde etmelerini sağlıyor.

Atıkları, eğlenceye dönüştürdüler

Elazığ'da 4-5 yaşlarındaki çocuklar, öğretmenlerinin desteğiyle atık malzemeleri kullanarak hem eğlenceli vakit geçirmeyi hem de oyuncak ve özel süs eşyaları yapmayı öğrendi.

Minik bahçıvanlar atık pet şişede çiçek yetiştiriyor

Elazığ'da okul duvarına pet şişeleri bağlayarak asan ilkokul öğrencileri ve okul öğretmenleri geliştirdikleri yöntem ile çiçek yetiştiriyor.

Plastik atıklardan kuş yuvası yapıp ağaca astılar

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı kız yurtlarında kalan öğrenciler, atık malzemelerden yaptıkları kuş yuvalarını ağaçlara astı.

Hurdadan heykel sergisiyle öğrencilere çevre bilinci aşılıyor

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeçi, hurda ve atıklardan yaptığı heykellerle açtığı sergiyle öğrencilere daha temiz bir çevre için geri dönüşümün önemini anlatıyor.

Hurdadan heykelleriyle uluslararası başarı elde etti

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Resim Anabilim Dalı Başkanı Rüçhan Keçeci, hurda otomobil, kamyon gibi araç parçalarından ve atık malzemelerden yaptığı heykelleriyle EXPO 2016 Antalya Fuarı'nda "Üniversitelerarası En İyi Tasarım Ödülü" aldı.