Etiketler

Elazığ'da bağımlılıkla mücadele toplantısı

Elazığ'da Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'

Tablet, akıllı telefon ve bilgisayar başında geçirilen zamanın artmasıyla ortaya çıkan dijital bağımlılık, özellikle 13-24 yaşlarındaki çocuk ve gençleri tehdit ediyor.

Kaymakam sayesinde teknoloji bağımlılığından kurtuldu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde 5 yıldır evine kapanan internet ve oyun bağımlısı 23 yaşındaki Umut Yakar, kaymakamın ve esnafın ilgisiyle bağımlılıktan kurtulup, günde 10 saat yürüyüş yapıp bisiklete binmenin, çarşı pazarda gezip insanlarla sohbet etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Öğrencilere 'Bağımlılık' semineri

Elazığ’da öğrencilere yönelik ‘sigara ve teknoloji bağımlılığı’ ile ilgili seminer verildi.

Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı yapıldı

Erzincan'da Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar başkanlığında yapıldı.

Adıyaman’da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Adıyaman'da bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak ve ilgili kurumlar tarafından uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemler değerlendirildi.

Bağımlılıkla mücadele etkinlikleri sürüyor

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü 'bağımlıkla mücadele' etkinlikleri kent genelinde sürdürülen etkinliklerle devam ediyor.

Kadınlar bağımlılıkla ilgili bilgilendiriliyor

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Adıyaman Şubesinin ortaklaşa yürüttüğü Sosyal İnovasyon Projesi kapsamında kadın veliler bilgilendiriliyor.

Arguvan’da bağımlılıkla mücadele sürüyor

Arguvan'da Kaymakam Abdullah Şahin Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı.

Gürün’de bağımlılıkla mücadele toplantısı

Sivas'ın Gürün ilçesinde bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele seminerine katılan kursiyerlere belge verildi

Adıyaman Halk Eğitim Merkezinin farkındalık ve önleyici eğitim seminerleri kapsamında 'Bağımlılıkla Mücadele' seminerine katılan kursiyerlere katılım sertifikaları verildi.

Dr. Öğretim Üyesi Erkan Hirik; “Liselerdeki madde kullanımını üniversiteden 2 kat daha yaygın”

Erzincan Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonuyla Erzincan'da Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erkan Hirik, Erzincan'da Üniversite ve Lise öğrencilerine yönelik yapılan ankette; liselerdeki zararlı alışkanlıklara yönelik yaygınlığının üniversite düzeyine yaklaştığına dikkat çekerek, liselerde madde kullanımının üniversiteden yaklaşık 2 kat daha yaygın olduğunu söyledi.

Bağımlılıkla mücadele toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında yapıldı

Uyuşturucu ile mücadelede kararlılığın devam ettirilmesi ve mevcut durumun tespit edilmesi amacıyla uyuşturucu ile mücadele toplantısı Adıyaman'da da Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştirildi.

Malatya’da bağımlılık ile mücadele

Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu'nun 2018 yılı değerlendirme toplantısı Malatya Valisi Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirildi.

Adıyaman esnafı Yeşilay elçisi olacak

Adıyaman'da Yeşilay tarafından hayata geçirilen Yeşilay elçileri projesi kapsamında esnaf, bağımlılıkla mücadelede elçi olacak.

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Ofiste internet kullanıyorsanız...

İş sözleşmesi işçi ile işveren arasında kişisel ve hukuki bağımlılık ilişkisi kuran bir sözleşmedir. Bu bağımlılık çalışma hayatında işverenin işçinin davranışlarını birçok yönden kontrol etmesiyle somutlaşmaktadır. Bu kontroller çalışanın kişilik haklarının ihlal edilmesi riskini doğurmaktadır.

Çocukları teknoloji bağımlılığından kurtarmanın kilit noktası 'Disiplin'

Gençlerin ve çocukların, cep telefonu, internet ve teknolojik aletler gibi bağımlılık cenderesi içerisinde çıkarılmasında en kilit noktanın disiplin olduğuna dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Murad Atmaca, Beynin haz merkezlerini uyaran ve o hazın devam etmesini isteyen davranış tarzı, bağımlılığın devamlılığını meydana getirmektedir. Alkol bağımlılığı, madde kullanımları, oyun bağımlılıkları ve teknoloji bağımlılığı için de tamamen ve maalesef aynı beyin bölgesi devreye girmektedir dedi.

Adıyaman’da uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eş güdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla bağımlılık ile mücadele toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.

‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitici Eğitimi’

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personeline eğitim verildi.

Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Diyarbakır'da Kur'an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele konulu eğitim verildi.

Erzincan bağımlılıkla mücadele il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Erzincan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

DÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Atlı: “Madde kullanımı önemli bir halk sağlığı sorunudur”

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Atlı, Bağımlılık yapıcı madde kullanımı en sık 18-24 yaş grubunda başlayan önemli bir halk sağlığı sorunudur dedi.

Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı

Erzincan'da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı. Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşti.

Davranışsal bağımlılıklarla mücadele eğitimi verildi

Erzincan'da davranışsal bağımlılıklarla mücadele konusunda eğitim semineri verildi.

Seçim çalışmalarında ‘bağımlılıkla mücadele’ yok

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, 24 Haziran seçimleri için sahaya inen siyasi partilerin bağımlılıklarla mücadele noktasında alanlarda ve medyada bu konuyla ilgili söylemlerinin olmadığına üzülerek şahit olduklarını ifade etti.

Erzincan’da farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Erzincan'da 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü ve Bağımlılıkla Mücadele günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Yeşil Yıldız Derneği Başkanı Yahya Öger: “Sanal ve gerçek birbirine karıştı”

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, sosyal medya ve sanal ortamın birey ile toplum üzerindeki olumsuz etkilerine ilişkin uyarılarda bulundu. Artık sanal ile gerçeğin birbirine karıştığı bir dünyada yaşadığımıza dikkat çeken Öger, Sanal dünyanın tehlikeli sularında maddi ve manevi zarar görmek istemiyorsanız, bazı güvenlik önlemleri almanız şart dedi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi

Adıyaman'da uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılması ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması amacıyla Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Mehmetçiğe bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Diyarbakır'da birçok kurum ve kuruluşlar ile okullar ve camilerde madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık çalışmaları yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, bu kez de kışlada Mehmetçiğe bağımlılığı anlattı.

'Spor Kardeşliği ile Kötü Bağımlılıklara Hayır' projesi

Baskil ilçesinde, 'Spor Kardeşliği ile Kötü Bağımlılıklara Hayır' projesi kapsamında Muay Thai turnuvası düzenlendi.