Etiketler

Elazığ'da bağımlılıkla mücadele toplantısı

Elazığ'da Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı yapıldı

Erzincan'da Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar başkanlığında yapıldı.

Adıyaman’da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Adıyaman'da bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak ve ilgili kurumlar tarafından uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemler değerlendirildi.

Bağımlılıkla mücadele etkinlikleri sürüyor

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü 'bağımlıkla mücadele' etkinlikleri kent genelinde sürdürülen etkinliklerle devam ediyor.

Arguvan’da bağımlılıkla mücadele sürüyor

Arguvan'da Kaymakam Abdullah Şahin Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı.

Gürün’de bağımlılıkla mücadele toplantısı

Sivas'ın Gürün ilçesinde bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele seminerine katılan kursiyerlere belge verildi

Adıyaman Halk Eğitim Merkezinin farkındalık ve önleyici eğitim seminerleri kapsamında 'Bağımlılıkla Mücadele' seminerine katılan kursiyerlere katılım sertifikaları verildi.

Dr. Öğretim Üyesi Erkan Hirik; “Liselerdeki madde kullanımını üniversiteden 2 kat daha yaygın”

Erzincan Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonuyla Erzincan'da Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erkan Hirik, Erzincan'da Üniversite ve Lise öğrencilerine yönelik yapılan ankette; liselerdeki zararlı alışkanlıklara yönelik yaygınlığının üniversite düzeyine yaklaştığına dikkat çekerek, liselerde madde kullanımının üniversiteden yaklaşık 2 kat daha yaygın olduğunu söyledi.

Bağımlılıkla mücadele toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında yapıldı

Uyuşturucu ile mücadelede kararlılığın devam ettirilmesi ve mevcut durumun tespit edilmesi amacıyla uyuşturucu ile mücadele toplantısı Adıyaman'da da Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştirildi.

Adıyaman esnafı Yeşilay elçisi olacak

Adıyaman'da Yeşilay tarafından hayata geçirilen Yeşilay elçileri projesi kapsamında esnaf, bağımlılıkla mücadelede elçi olacak.

Adıyaman’da uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılık yapıcı maddedeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eş güdüm sağlamak ve madde bağımlığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla bağımlılık ile mücadele toplantısı Vali Nurullah Naci Kalkancı başkanlığında gerçekleştirildi.

‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitici Eğitimi’

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personeline eğitim verildi.

Kur’an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Diyarbakır'da Kur'an kursu öğrencilerine bağımlılıkla mücadele konulu eğitim verildi.

Erzincan bağımlılıkla mücadele il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Erzincan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı

Erzincan'da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı. Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşti.

Seçim çalışmalarında ‘bağımlılıkla mücadele’ yok

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, 24 Haziran seçimleri için sahaya inen siyasi partilerin bağımlılıklarla mücadele noktasında alanlarda ve medyada bu konuyla ilgili söylemlerinin olmadığına üzülerek şahit olduklarını ifade etti.

Erzincan’da farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Erzincan'da 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü ve Bağımlılıkla Mücadele günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi

Adıyaman'da uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılması ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması amacıyla Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Mehmetçiğe bağımlılıkla mücadele anlatıldı

Diyarbakır'da birçok kurum ve kuruluşlar ile okullar ve camilerde madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık çalışmaları yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, bu kez de kışlada Mehmetçiğe bağımlılığı anlattı.

Diyarbakır Müftülüğü bağımlılıkla mücadele çalıştayı gerçekleştirdi

Diyarbakır Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından 'Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı' düzenlendi.

Bağımlılıklarla mücadele çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'da bağımlılıkla mücadelede etkin bir rol oynayan Yeşil Yıldız Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği, farkındalık çalışmaları kapsamında öğrencileri bilgilendirdi.

Madde bağımlılığı tiyatroyla anlatıldı

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Altınyayla Çok Programlı Anadolu Lisesi koordinesinde; Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı ve Yeşilay Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Malatya’da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimi

Yeşilay Malatya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi kapsamında 2 bin kişiye sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Büyükşehir’den kadınlara bağımlılıkla mücadele eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte faaliyet yürüten Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile birlikte kadınlara bağımlılıkla mücadele eğitimi verdi. Yeniköy Kadın Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen eğitime Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Lütfiye Atilla'da katıldı.

Gençlere Bağımlılıkla Mücadele konusunda seminer verildi

Erzincan Gençlik Merkezi, gençleri her türlü bağımlılıktan korumak ve farkındalık oluşturmak amacıyla harekete geçerek Bağımlılıkla Mücadele konularında gençlere eğitimler düzenliyor.

Gençlere "Bağımlılıkla Mücadele" ve "Sosyal Medya" kullanımı eğitimi veriliyor

Erzincan Gençlik Merkezi, gençleri her türlü bağımlılıktan korumak ve farkındalık oluşturmak amacıyla harekete geçerek Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Medya kullanımı konularında gençlere eğitimler düzenliyor. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Erzincan Gençlik Merkezi, İl Müftülüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde gençlere eğitimler veriyor. Bu kapsamda Erzincan Lisesi'nde Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Medya kullanımı konusunda gençlere seminer düzenlendi. İl Müftülüğü Vaizi Engin Keleş tarafından değerler eğitimi kapsamında gençlere bağımlılıkla mücadele konusu anlatıldı. Keleş, madde bağımlılığı konusunda bilinçli olmak ve genç nesli kötü alışkanlıklardan korumak için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek Ailesinden, yakın çevresinden sevgi ve ilgi görmeyen gençler, bu boşluğu farklı yerlerde doldurmanın peşine düşüyor. Önemli olan gençlerimizin bağımlı olmadan önce yanlarında olmak ve bu yola hiçbir zaman başvurmamalarını sağlamak. Bağımlı hale gelmiş gençlerimiz için de onları en doğru şekilde bu illetlerden nasıl uzaklaştırabiliriz bunun yolunu arayacağız. Bağımlılıkla mücadelede farkındalık oluşturacak ve etkin çözümler getirecek çalışmalar yapacağız. dedi.

Suşehri’nde ’Hayata Bağlı Gençlik’ projesi

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, bağımlılıkla mücadele kapsamında 'Hayata Bağlı Gençlik' projesi hayata geçirildi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ: “Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede yeni bir dönem başlıyor”

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, uyuşturucu ve bağımlılık konusunda ciddi bir çalışma içerisinde oldukları söyledi.

Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele çağrısı

Yeşilay, para vererek farkında olmadan kişilerin bağımlılık yapıcı maddeye ulaşmasını kolaylaştıran vatandaşlara bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olun çağrısında bulunarak,'Bir liran var mı isimli kampanya başlattı.

Bağımlılıkla mücadelede yeni dönem

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, bağımlılıkla mücadelede yeni bir dönemin başladığını açıkladı. Akdağ, Sayın Başbakanla görüştük. Ben takdim ettim, o da uygun buldu. Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu şeklinde bunu geliştireceğiz dedi.