Etiketler

Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün AK Parti İl Teşkilatı ile toplantısına katılarak açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde acil yıkım kararı verilen binaların enkaz çalışmalarının yürütüldüğü mahallelerde incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum'dan, depreme ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika! Bakan Kurum'dan önemli açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, mahalleleri inceliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören mahallelerde bina ve alan incelemesinde bulunuyor.

'Bakan Kurum, Rektörümüz ve Elazığ’dan özür dilemelidir'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a yaptığı davranıştan dolayı başta Rektör Demirdağ olmak üzere Elazığ halkında özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Bakan Kurum, Elazığ’a geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla 11 Ekim Cuma günü Elazığ’a geliyor.

'Poşetlerde çevreci slogan ve sıfır atık logosu olacak'

Bakan Kurum, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar hakkında, ‘Poşetlerin bir yüzeyinde çevreci slogan ve sıfır atık logosu kullanımını zorunlu hale getirdik.’ dedi.

Bakan Kurum, emeklilerin konut projesine destek verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapılan kentsel dönüşüm projelerini incelemek üzere hafta sonu geldiği Erzurum'da emeklilere yapılacak olan konutlar içinde destek sözü verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un Erzurum gezisine Üç Kümbetler damga vurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Erzurum ziyaretinde Yakutiye Belediyesinin iki muhteşem projesi büyük ilgi gördü. Bakan Kurum, Ali Korkut'tan dinlediği Ufki Şehir Hacıcuma projesinin Türkiye'de tek örnek olduğunu belirtti.

Vali Memiş’ten Bakan Kurum’a ‘Millet Bahçesi’ teşekkürü

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kale, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese bölgesinde Millet Bahçesi oluşturacaklarını bildirdi. Vali Okay Memiş, Millet Bahçesi müjdesi için Bakan Murat Kurum'a teşekkür etti.

Bakan Kurum: “Yaklaşık 8 milyon 900 bin vatandaş imar barışına başvuru yaptı”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı sürecinde başvuru yapan kişi sayısının 8 milyon 900 bin kişi olduğunu açıkladı.

Bakan Kurum, Battalgazi’de yapılan hizmetleri inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Battalgazi Belediyesi fuaye alanında bulunan ve yapılan hizmetlerin maketlerini inceleyerek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'dan bilgiler aldı.

Bakan Kurum: "Konut borcunda güncelleme çalışmaları yapıyoruz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konut borcunda güncelleme çalışmaları yapıyoruz, inşallah vatandaşımızı memnun edeceğiz dedi.

Bakan Kurum’dan ‘Sıfır Atık’ projesine destek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan 'Sıfır Atık' projesine destek vermek amacıyla Yeşilyurt Belediyesi tarafından Vali Galip Demirel Ortaokulunda düzenlenen 'Sıfır Atık' projesi bilgilendirme etkinliğine katıldı.

Bakan Kurum’dan TOKİ borçları güncellemesi müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den alınan konutlara yönelik borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenlemenin yapıldığını söyledi.

Bakan Kurum: “Malatya ekonomik anlamda bakıldığında Anadolu’daki can damarıdır”

Malatya'da açılışa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Malatya ekonomik anlamda bakıldığında Anadolu'daki can damarıdır. Bu manada ithalat ve ihracat noktasında Malatya bu bölgede ender gelişen şehirlerimizden biri dedi.

Bakan Kurum, Malatya’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya geldi.

Bakan Kurum: “Çukur teröründe canlarını veren şehitlerimizin olduğu alanları gezdik”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni kabinenin ilk Bakanı olarak Diyarbakır'ı ziyaret etti. Bakan Kurum, Diyarbakır'da iki tane Millet Bahçesinin yapılacağı müjdesini vererek, Diyarbakır'ı bir turizm, tarih, kültür şehri olduğu tüm insanımızın tüm bölgenin geldiği, gezdiği, eğlendiği dinlendiği bir alan haline getirmemiz gerekiyor dedi.