Bakkallar Ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Haberleri

Bakkallar Ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Haberleri

'Ulusal marketlere var, yerel esnafa yok'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, içecek ve bisküvi fiyatlarına zam gelecek olması nedeniyle yerel esnafın istediği kadar ürün alamıyor ama ulusal marketlerin aldığını söyledi.

“Elektrik faturaları esnafımızı mağdur ediyor”

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, elektrik faturalarının haddinden fazla yüksek geldiğini ifade ederek 'AKSA elektrik faturalarını nasıl hesaplıyor aylar arasında çok büyük farklılıklar var' dedi.

Vaka sayılarının yükselmesi esnafı tedirgin ediyor

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, son günlerde COVİD 19 vaka sayılarında ciddi yükselişlerin olması esnafı endişelendirdiğini ifade ederek esnafların yeni bir kısıtlamayı kaldıramayacağını söyledi.

'Esnafımızda bayram yapsın'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Vatandaşların Kurban Bayramı alış verişini yerel esnaftan yapmasını isteyerek ulusal marketlerin esnafları çok mağdur ettiğini ifade etti.

'Küçük esnaf çok zor günler geçiriyor'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, küçük esnafın zor günler geçirdiği ifade ederek küçük esnafın BAĞ-KUR primlerinde indirime gidilmesi gerektiğini ifade etti.

'Esnafın sorunları kalıcı çözülmeli'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, Bakkal esnaflarının sorunlarının çok olduğunu ifade ederek günü kurtaracak çözümler esnafın sorunlarını çözmeyeceğini ifade etti.

'Desteklerden esnaf ayrımı yapılmaması lazım'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ‘Esnaf Destek Paketinden’ esnaf ayrımı yapmaksızın tüm esnafların yararlanması gerektiğinin altını çizerek desteklerin pandemi süresinde aralıksız olarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

'Ulusal marketler her pazar kapalı olsun'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Ulusal marketlerin her pazar kapalı olması gerektiğini altını çizerek ulusal marketlerin tüm pazar günü kapanması ile küçük esnafın tam anlamıyla bir gün iş yapabileceğinin altını çizdi.

Özer Macit Bakkallar Odasına adaylığını açıkladı

Özer Macit, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.