Balon Haberleri

Balon Haberleri

Türkiye'nin ilk özel şekilli balonu

Türkiye'nin önelim turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi yerli üretilen şekilli balonlarla 2. Uluslararası Kapadokya balon festivaline hazırlanıyor.

Mehmetçik araçlarını süsledi çocukları sevindirdi

Elazığ'da jandarma personeli araçlarını süsleyerek uygulamaya çıkarken, köylerde çocuklara bayrak ve balon dağıtarak sevindirdi.

Hastanede tedavi gören çocuklara bahçeden 23 Nisan kutlaması

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören lösemi hastası çocukların, bayramı bahçeden şarkılar söylenip, balonlar bırakılarak kutlanıldı.

Büyükşehir’den şiddete karşı farkındalık etkinliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı alışveriş merkezinde düzenlediği etkinlikte, bilgilendirme broşürleri, balonlar ve kışlık eldiven dağıttı.

Genç yaşta kalp krizinden sonra ikinci hayat

Adana'da yaşayan 37 yaşındaki Hasan Turan Bayburt'un, göğüste baskı, ağrı ve soğuk terleme şikayetleri ile kaldırıldığı Memorial Dicle Hastanesi'nde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Hastanede kriz sırasında kalbi duran ve müdahale ile tekrar yaşam döndürülen Bayburt'un yüzde 100 oranında tıkalı olan ana damarı, balon ve stent yöntemiyle açıldı. Şuuru kapalı bir şekilde geldiği hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu olan Bayburt, Ölümün kıyısından döndüm ve yeni bir hayata kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Obezite ameliyatında yeni yöntem: mide balonu

Çağın en büyük sorunlarının başında obezitenin geldiğini belirten Op.Dr. Bilgehan Sonbahar, obezite ameliyatında yeni yöntemin mide balonu olduğunu söyledi.

Balkonda çıkan yangın korkuttu

Kahramanmaraş'ta bir evin balonunda çıkan yangını itfaiye ekipleri kısa sürede söndürmeyi başardı.

Kedi korkusundan 15 iğne yuttu

Elazığ'da ağzına aldığı iğnelerle balonları patlamaya çalışırken üstüne kedi atlaması sonucu korkan ve 15 iğneyi yutan 17 yaşındaki Hülya Dolanbay, tedavi altına alındı. 3'ü kolonoskopi, 3'ü de doğal yolla çıkan iğnelerden geriye kalan 9'u için hastanın takibe alındığı duruma göre müdahale edileceği bildirildi.

Minik Muhammed yaralı babasına ağladı

Sivas'ta bayram tatili için köylerine giden ailenin içinde bulunduğu otomobil takla attı. Kazada yaralanan 1 yaşındaki Muhammet Mert yerde yaralı yatan babası için ağlayınca 112 sağlık görevlileri Muhammed'i sakinleştirmek için eldivenden balon yaptı.

Diyarbakır’da gökyüzü dilek balonlarıyla aydınlandı

Diyarbakır'da düzenlenen 'Bir Dileğim Var Festivali'nde gökyüzü dilek balonlarıyla aydınlandı.

Zabıtadan balon operasyonu

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çocukların vazgeçilmez eğlencesi olan ve içine helyum gazı doldurmak yerine kerpit ve lavabo açıcısı kullanılarak elde edilen zararlı ve tehlikeli gazla doldurulan uçan balon üretenlere karşı operasyon gerçekleştirildi.

Otizmli bireylerin farkındalığı için yüzlerce balon gökyüzü ile buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Erzincan İl Müdürlüğü tarafından 'Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü' adı altında yürüyüş düzenlendi.

Şehitler anısına gökyüzüne meteoroloji balonu bırakıldı

Elazığ'da şehitler anısına gökyüzüne Türk bayraklı meteoroloji balonu bırakıldı.

Örnek öğretmenden, uçan balonlu etkinlik

Bakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen Kübra Akıncı, örnek bir çalışmaya daha imza atarak öğrencilerinin televizyonda gördükleri uçan balonları ders kapsamında hazırladı ve olumsuz davranışlarını söyleyerek onları gökyüzüne bıraktı.

Numune Hastanesi’nde ilaçlı balon yöntemiyle atardamar ameliyatı

Sivas Numune Hastanesi'nde Mekanik Aterektomi-İlaçlı Balon Anjioplasti yöntemiyle atardamar ameliyatları yapılmaya başlandı.

Korsan iş yerinde helyum gazı patladı: 5 yaralı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan korsan bir balon dolum merkezinde helyum gazı nedeniyle meydana gelen patlamada, 5 kişi yaralandı.

Diyarbakır’da balon dolum merkezinde patlama: Yaralılar var

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan bir balon dolum merkezinde helyum gazı nedeniyle patlama meydana geldi. Yaralıların bulunduğu bölgeye ambulanslar sevk edildi.

Balona röveşata atan Gülbey kadro dışı

Balona röveşata atarak günlerce Türkiye'nin gündeminde yer alan Gülbey Türkücü, transfer olduğu Elbistanspor'daki ilk resmi maçında kadro dışı kaldı.

Baloncunun yardımına itfaiye yetişti

Malatya'da bir seyyar satıcının dikkatsizlik sonucu ağaca takılan uçan balonlarını itfaiye kurtardı.

Balona rövaşata attı, Elbistanspor’a transfer oldu

Ankara Kızılay'da balona rövaşata atmaya çalışırken kaydedilen görüntüsüyle sosyal medyada fenomen olan ve günlerce haber programlarında gündem oluşturan Elbistanlı Gülbey Türkücü, Elbistanspor yönetimi tarafından takım kadrosuna alındı.

Görme engelli Eyüp’ün tek isteği sigortalı bir iş

Kahramanmaraş'ta balon satarak ekmek parasını kazanan görme engelli Eyüp Aslan'ın tek isteği sigortalı ve güvenceli bir işte çalışmak.

Balona röveşata çeken gencin ağabeyi konuştu

Ankara Kızılay'da caddede yürürken balona röveşata çekmeye çalışmasıyla gündeme gelen 24 yaşındaki Gülbey Türkücü'nün ağabeyi Adem Türkücü, kardeşinden 3 aydır haber alamadıklarını, tek dileklerinin bir an önce kardeşini bulmak olduğunu söyledi.

Beyin damarına akım çevirici stent yerleştirilen hasta sağlığına kavuştu

Ordu'da yaşayan 62 yaşındaki Mustafa Belen'in beyin damarında baloncuk oluştu. Tedavi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde başvuran Belen'in beyin damarına Sivas'ta ilk kez uygulanan yöntemle akım çevirici stent yerleştirildi.

15 dakikada sağlığına kavuştu

Diyarbakır'da, akciğerinde meydana gelen balonlaşma nedeniyle oksijen almada zorluk çeken hasta, bölgede ilk defa uygulanan tıpalama yöntemi ile 15 dakikada sağlığına kavuştu.

Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Erzurumspor A.Ş. balon futbolu günleri ile Erzurumlu gençlere yeni bir spor alanı daha açtı. Sosyal aktiviteyi geliştirmek amacı ile başlatılan balon futboluna ilgi gösteren Erzurumlular Spor A.Ş bünyesindeki halı sahada balon futbolunun keyfinin çıkarıyor.

İtfaiye bu kez balon kurtardı

Elazığ'da balon satan engelli vatandaşın elinden uçarak ağacın tepesinde asılı kalan balonlarını itfaiye ekipleri kurtardı.

Ödemlerinizi atın, balon gibi şişmeyin

Kişinin, yüzük parmağıma sığmıyor, ayakkabılarım küçük geliyor, göz kapaklarım şişiyor gibi şikayetlerinin ödem problemi yaşadığına işaret ettiğini belirten Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, ödem atmanın yolları ile ilgili bilgiler verdi.

Polisten sürücülere hediyeli denetim

Sivas Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, emniyet kemeri kontrolü yaparak, sürücülere araç kokusu, kalem, anahtarlık, şapka, çocuklara ise balon hediye etti.

KYK öğrencileri balon futbolu ile buluşturdu

Öğrencilerini Sosyal, kültürel ve sportif anlamda çeşitli faaliyetlerle buluşturmayı amaç edinen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü, bu kez de Dünyada ve Türkiye'de hızla yayılan trendlerden biri olan balon futboluyla Erzincan Yurt Müdürlüğünde barınan öğrencilerini buluşturdu.

Kaplanların oyuncakları dev makaralar ve balonlar

Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan Amur kaplanları streslerini oyuncaklarla atıyor.