Etiketler

Gözler Yeni Ekonomi Programı ve 2021 bütçesinde

Ekonomi gündeminde gözler, Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) ve 2021 yılı merkezi yönetim bütçesine çevrildi. Ekonominin yol haritası niteliğini taşıyan YEP'in gelecek hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanması bekleniyor.

Bakan Albayrak güzel haberi sosyal medyadan duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin yüzde 3,03'lük tarımsal büyüme oranıyla Avrupa'da ikinci olduğunu söyledi. Türkiye'nin önünde ise yüzde 7,89'la Slovenya yer aldı.

Bakan Albayrak: Pandemiden en az etkilenecek 3. ülke Türkiye

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Çin ve Güney Kore'den sonra salgından en az etkilenecek ülke Türkiye." dedi.

Bakan Berat Albayrak: Türk tarımı üreticimizin alın teri ile büyüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Tarımda yıllık ortalama büyüme hızımız da %2.7 ile OECD ve AB ülkelerinin çok ilerisinde" dedi.

Selçuk Bayraktar, Akınca TİHA için tarih verdi

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), 2021 yılında göreve başlayacak.

Mehmetçik'ten şehitlik hassasiyeti

Elazığ'da Mehmetçik, belirli aralıklarla ilçe ve köylerde bulunan şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek hem bayraklarını değiştiriyor hemde, bakımını yapıyor.

Bakan Albayrak rakamları paylaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak,Türkiye'nin hane halkı borçluluğunda 1291 dolarlık kişi başı borç miktarıyla gelişmekte olan ülkeler ve dünya ortalamasının çok altında olduğunu söyledi.

Bakan Albayrak: Türkiye'de ikinci çeyrek pozitif olacak

Bakan Albayrak, ''Türkiye 2. çeyrek performansıyla daralma yaşayan ülkeler içinde en az etkilenen ülkelerden birisi olacak'dedi

19 bin adetlik kalem koleksiyonu

Elazığ'da yaşayan 71 yaşındaki Gazanfer Albayrak, hobi olarak 20 yılda 19 bin kalem biriktirerek koleksiyon haline getirdi.

KDV oranında indirime gidildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bayram öncesinde KDV oranında indirime gidildiğini açıkladı.

Yunanistan'da Ayasofya matemi!

86 yıl sonra ilk namaz için binlerce kişi Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne akın ederken Yunanistan'da bayraklar yarıya indirildi. Ülkede ayrıca Ayasofya'da kılınan namaz öncesi matem çanları da çalındı.

Bakan Albayrak'tan G-20 açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan G20 Eylem Planı hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Albayrak'tan bayram öncesi çiftçilere müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 'Bayram öncesi üreten ellerin yanındayız. Bugün 122 milyon 593 bin lira avans bedelini pancar çiftçimizin hesabına yatırıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak ve ailesine hakaret eden zanlının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan zanlı, çıkarıldığı mahkemede 'Ben terbiyesizlik etmek istememiştim, sadece ironi yapmıştım' dedi.

Berat Albayrak'ın ailesine çok iğrenç saldırı!

Dördüncü kez baba olma sevinci yaşayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesi sosyal medyada çok iğrenç bir saldırıya uğradı.

Bakan Albayrak: Türkiye ekonomisine güven artıyor

Ekonomik güven endeksi verilerini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, '2020 yılını bu performans ile sürdürüp gelecek yılda bunu çok daha ileri taşıyacağız inşallah' dedi.

Bakan Albayrak, marketten aldığı tartının altındaki yazıya isyan etti

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, tartı almaya gittiği markette yerli diye aldığı ürünün yurt dışında üretildiğini belirterek ‘Türkiye'de üretim kapasitesi olan ürünlerin tamamının burada üretilmesi gerekiyor. Kolaycılık, etiketi üzerine basalım yok’ dedi.

Tedbiri bırakmadan hayata devam etmeliyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, salgın dönemindeki süreçte tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

İnşaat işçisinin korkunç ölümü!

Elazığ'da bir inşaatın 6'ncı katından düşen işçi hayatını kaybetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Vatandaşlarına ücretsiz tedavi imkanı sunan nadir ülkelerden birisiyiz' dedi.

Gökyüzünde ve su altında 19 Mayıs kutlaması

Elazığ'da 19 Mayıs, koronavirüs tedbirleri kapsamında havada yamaç paraşütü, Hazar Gölü'nde tekne ile su altında dalgıçların açtığı bayrak ve pankartlarla kutlandı.

'Çok daha sert adımlar atacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Fırsatçılara şunu söylüyorum; koronavirüs süreci, yoğunluk, sokağa çıkma yasakları, normalleşme süreci başlasın, bakanlığım adına söylüyorum ki çok daha sert adımlar atacağız' dedi.

Kredi borçları 6 ay faizsiz ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz' dedi.

Bakan Albayrak'tan açıklamalar

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında açıklamalarda bulundu.

Mehmetçik araçlarını süsledi çocukları sevindirdi

Elazığ'da jandarma personeli araçlarını süsleyerek uygulamaya çıkarken, köylerde çocuklara bayrak ve balon dağıtarak sevindirdi.

Vefa ekipleri çocuklara bayrak dağıttı

Elazığ'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Vefa Sosyal Destek ekipleri, mahalle mahalle gezerek çocuklara bayrak dağıttı.

Mehmetçik, Hatice'nin Türk bayrağı talebi için seferber oldu

Elazığ'da jandarma ekipleri, mental hastalığı nedeniyle zihinsel engeli bulunan Hatice'nin, 23 Nisan nedeniyle Türk Bayrağı talebini annesi aracılığıyla öğrendi, hemen evine giderek odasını bayraklarla donattı.

'Esnaflarımızı rahatlamak için var gücümüzle çalışıyoruz'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Tüm esnaflarımızın ekmek kapılarını ayakta tutmak, bu süreçte onları rahatlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz' dedi.

Esnaf ve sanayiciye destek açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, esnafa toplam 10 milyar 836 milyon sanayiciye ise 59 milyar 62 milyon TL destek yapıldığını duyurdu.