Besleme Haberleri

Besleme Haberleri

Fethiye Atlı'yı gençler ziyaret etti

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'yı gençler ziyaret etti.

2 günlük kuzuya sağlıkçı şefkati

Elazığ'da bir hastanede görev yapan Hatice Geyik, doğum sonrası annesinin reddettiği 15 günlük kuzuyu sahiplenerek, evinde biberonla beslemeye başladı.

Vefa ekibi, can dostları unutmadı

Tunceli'de Vefa Sosyal Destek Grubuna bağlı ekipler, kısıtlama kapsamında sokak hayvanlarını ihmal etmeyerek beslemeye başladı.

Hobi için beslediği çoban köpekleriyle çiftlik kurdu

Elazığ'da çocukluktan gelen hevesle bir çift Anadolu çoban köpeği beslemeye başlayan Oğuzhan Özdemir, köpek yetiştirme çiftliği kurdu.

Jandarma, kısıtlama da sessiz dostlarını unutmadı

Elazığ'da jandarma ekipleri Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında rutin uygulamalarını yaparken, sessiz dostları sokak hayvanlarını da beslemeyi ihmal etmedi.

TSK'ya iki yeni yerli sistem

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yenilenebilir enerji beslemeli taşınabilir gözetleme ve görüntü aktarma, mobil enerji üretim ve depolama sistemlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kullanımına sunulduğunu açıkladı.

Üniversite öğrencisi genç kız sokak hayvanlarını besliyor

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkanların sayısının büyük ölçüde azaldığı Elazığ'da, bir üniversite öğrencisi yaklaşık 70 noktada sahipsiz kedi ve köpeği gönüllü olarak beslemeye başladı.

Elazığ polisi, sokak hayvanları için görevde

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkanların azalmasıyla yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları polis düzenli olarak beslemeye başladı.

Damardan beslenen hastalara güvenli gıda

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde, ağızdan beslenemeyen yoğun bakım bebek ve diğer hastaları damar yoluyla beslemek için gerekli olan gıda takviyesinin steril şartlarda Total Parenteral Nütrisyon (TPN) Ünitesinde hazırlanarak, gıda kaynaklı enfeksiyon riski önleniyor.

Prof. Dr. Nesrin Yıldız: “Dağlar sürdürülebilir ekosistemin anahtarıdır”

Atatürk Üniversitesi. Ziraat Fakültesi. Toprak Bilimi ve Biti Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Yıldız, Dağlar sürdürülebilir ekosistemin anahtarıdır dedi.

Prof.Dr. Yıldız: “Toprak bütün zenginliklerin aslıdır ve kaynağıdır”

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Yıldız, 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Prof.Dr. Yıldız: “Üniversitelerde ‘Tek Sağlık Araştırma Enstitüsü’ kurulmalıdır”

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Yıldız, Üniversitelerde 'Tek Sağlık Araştırma Enstitüsü' kurulmalıdır. Tarımsal /hayvansal üretimin otoriteleri, bilim insanları sağlık bilimciler, veteriner hekimler ve bilim camiası bir araya gelerek ivedilikle bulundukları ilin veya bölgedeki üniversitede tam teşekküllü bir Tek Sağlık Araştırma Enstitüsü kurulmasına adına proje üreterek, alt yapıyı güçlendirme çalışmalarına başlamalılardır dedi.

Prof. Dr. Yıldız: “Gıda hakkı en temel insan hakkıdır”

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Yıldız, 16 Ekim Dünya Gıda Gününde hedef; 2030'a kadar dünyada mevcut açlığı sıfırlamak için insanlığa yeni bir bakış açısı kazandırmaktır dedi.

Uluslararası Kırsal Kadınlar Günü...

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Yıldız, Uluslararası Kırsal Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Toplumun geleceğini şekillendirme konusunda esansiyel ustalar olarak Kadına; Hangi kampanyayı başlatmak istersiniz ? şeklinde bir soru yöneltseniz, cevabı: İnsan Yetiştirme Kampanyası olacaktır. Buradan çıkarılan sonuç; Bir kadını güçlendirdiğinizde, tüm toplumu güçlendirirsiniz demektir dedi.

Su ürünleri sektörü 1 milyar Dolar ihracata yaklaştı

Atatürk Üniversitesi'nde Üretimde Yeni Yaklaşımlar başlıklı 5. Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalışan anne ve çocuk arasındaki bağa dikkat

Psikiyatrist Rıdvan Üney, doğumdan önce anne ve bebek arasında, bebeğin beslenmesini sağlayan göbek kordonu aralarındaki önemli bir bağ olduğunu söyledi. Üney, Doğumla birlikte bu bağ farklılaşır; annenin bebeğini emzirerek beslemesi, ona karşı gösterdiği sevgi ve şefkatle birlikte devam eder. Bütün bunlar, bebeğin kendisini güvende hissetmesini sağlar. 1-2 yaşlarına gelindiğinde ise sevgi, şefkat, ilgi ve beslemenin devamı ile bu bağ bir şekilde devam eder. Annenin bu yaklaşımı sayesinde 1-2 yaş çocuğunda annesine ve dolayısıyla dünyaya güveninin ilk temelleri atılır dedi.

Buzağı bakım ve besleme eğitimleri devam ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba' nın 2018 yılını Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele ve Buzağı Ölüm Oranlarını Düşürme Yılı İlan etmesi münasebetiyle, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce il ve ilçelerde Buzağı Ölümleri ile İlgili Yetiştirici Bilgilendirme Toplantıları düzenlenmeye devam ediliyor.

Modern arıcılık teknikleri anlatıldı

Erzincan'da Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından Arıcılıkta başarı koşulları ve Modern Arıcılık Teknikleri adı altında eğitim semineri düzenlendi. Seminerde arı bakımı, besleme, hastalık ve zararlıları ile ilgili bilgiler verildi.

Tırın çarptığı yaralı kurdu besliyor

Tunceli'de bir vatandaş, tırın çarptığı yaralı kurdu aracıyla getirdiği köyünde beslemeye başladı

Çiftçiler kaliteli verim hakkında bilgilendirildi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde çiftçiler, bahçelerde ve tarla ürünlerinde bitkilerin beslemesi konusunda bilgi edindi.

Yeni yılda ağaç kesme fidan dik kampanyası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yılbaşında kesilen çam ağaçlarıyla ilgili farkındalık oluşturmak, toplumda fidan sevgisini aşılamak ve hayvanlara karşı duyarlılığı arttırmak amacıyla Ağaç kesme fidan dik kampanyası kapsamında vatandaşlara ücretsiz çam fidanı, lale soğanı ve hayvan besleme kapları dağıttı.

Yavru köpekleri anneleri bıraktı, esnaf sahip çıktı

Bingöl'ün Solhan ilçesinde anneleri olmayan 5 yavru köpeğe esnaf barınak yapıp, sütle beslemeye başladı.

Bahçeli: ‘Devletle sırt sırta vererek mücadelemizi sürdüreceğiz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bazıları vardır, göz yumduğumuz kadar dürüst, sustuğumuz kadar insandırlar. Bunlara göz yummayacağız, bunlara karşı da susmayacağız. NATO beslemelerine, FETÖ’cü hainlere, PKK’lı, PYD’li, IŞİD’li canilere karşı milletle yan yana, devletle sırt sırta vererek sonunu hesap etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz' dedi.

Kabızlık sorunu çeken çocuğu için keçi beslemeye başladı

Sivas'ta yaşayan Serkan Çakar kabızlık sorunu yaşayan çocuğu için arayışa girdi. Keçi sütünün kabızlığa olan faydalarını öğrenen Çakar, uzun süre aramasına rağmen süt bulamayınca keçi alarak beslemeye başladı.

Zengin Arapların satın alamadığı tek hayvan

Sivas Kangalı, yırtıcı ve vahşi hayvan besleme meraklısı zengin araların çok isteyip alamadıkları tek hayvan.