Etiketler

Kesimhaneden kaçan boğa ortalığı birbirine kattı!

Elazığ'da kesimhaneden kaçan ve 2 kişiyi yaralayan boğa, uzun uğraşlar sonucu uyuşturucu iğne ile bayıltılarak yakalanabildi.

Kurtlar, 42 keçiyi telef etti

Tunceli'de küçükbaş hayvan sürüsüne saldıran kurtlar, 42 keçiyi boğarak telef etti.

Malatya'da öfkeli baba dehşet saçtı

Malatya'da ayrı yaşadığı eşinin çocuklarını kendisine göstermediği öne sürülen baba sinir krizi geçirip camla boğazını kesti.

Filizlenen patates öldürebilir

Doğru koşullarda saklanmayan patates, yeşillenip filizlendiği zaman zehirleyerek ölüme yol açabiliyor. Diyetisyen Beyza Köse, ‘Patates yedikten sonra mide bulantısı, boğaz yanması ve baş ağrısı başladıysa hemen hastaneye gidin’ diyerek uyarılarda bulundu.

Elazığ 'Boğzakere' üzümü tescillendi

Elazığ'ın Öküzgözü üzümünden sonra Boğazkere üzümü de ,Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi.

Kesi ve dikiş olmadan delik kulak zarı tedavisi mümkün

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İbrahim Akın, kulak zarının insanda işitme sisteminin en önemli kısımlarından birini oluşturduğunu söyledi. Op. Dr. Akın, Travma, geçirilen kulak hastalıkları, yabancı cisimle kulak karıştırma, yükses sese maruz kalma gibi nedenlere bağlı olarak kulak zarında delik oluşabilmektedir. Buna bağlı olarak da hastalarda işitme kaybı, kulağa sıvı kaçmasına bağlı tekrarlayan kulak enfeksiyonları oluşabilmekte ve bu durum hasta için hayat kalitesini bozan ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır diye konuştu.

Okulları tatil edip, öğrencilerle kar topu oynadı

Dün sosyal medya hesabından okulların tatil edildiğini duyurarak öğrencileri sevince boğan Sivas Valisi Salih Ayhan, Zara ilçesinde öğrencilerle kar topu oynadı.

Başkan Duranay: “Bankalar esnafın krediye ulaşımını kolaylaştırmalı”

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, esnafın ekonomik darboğazdan kurtulması için bankaların krediye ulaşımı kolaylaştırması gerektiğini söyledi.

Geniz eti deyip geçmeyin

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ülkü Tuncer, horlama, uyku apnesi ve sürekli ağız açık uyunması gibi belirtilerin yanı sıra işitme sorunu da yaşayan bir çocuğunuz varsa mutlaka bir KBB hastalıkları uzmanına başvurulması gerektiğini söyledi.

Vurulup, saklanan dağ keçisi bulundu

Tunceli'de koruma altına bulunan dağ keçilerinden birinin kaçak avcılar tarafından vurulduktan sonra boğazı kesilip gizlendiği ortaya çıktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, öldürülen dağ keçisi ile ilgili soruşturma başlattı.

Afrin şehidinin ismi okulda yaşatılacak

Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın 3'üncü gününde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın adı memleketi Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde yaşatılacak.

Arapgir’de düzenleme çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Arapgir ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan Sipahiuşağı-Konducak-Çakırsu-Bostancık-Boğazlı grup yolunda genişletme ve asfalt öncesi yol altyapı çalışmalarını tamamladı.

Burun estetiğinde önemli detay

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, Türkiye'de en çok yapılan estetik ameliyatlar listesinde birinci sırada burun estetiğinin geldiğini söyledi.

Adıyaman Üniversitesinde minik öğrencilere sağlık taraması yapıldı

Adıyaman Üniversitesi kreşinde eğitim-öğretim gören minik öğrencilere uzman hekim tarafından Kulak, Burun, Boğaz (KBB) taraması yapıldı.

Çocuklarda uyku apnesine dikkat

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal, tıkayıcı uyku apne sendromunun okul öncesinde tedavi edilmesinin önem taşıdığını belirterek, Çünkü tedavi edilmeyen sorun, çocukların hem yaşam kalitesini hem de okul başarısını olumsuz etkiliyor dedi.

Tartıştığı kişiyi bıçakla öldürdü

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir kişi, boğazı kesilerek öldürüldü.

Burun estetiğinin önemli kriterleri

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Yavuz Selim Yıldırım, ülkemizde burun ameliyatları en sık yapılan estetik operasyonların başında geldiğini söyledi. Yıldırım, Estetik kaygılar ve buruna bağlı sağlık sorunları nedeniyle burun estetiği olanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor dedi.

Piercing ve ağır küpeler kulağa zarar verebiliyor

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal, piercing ve ağır küpelerin kulağa zarar verebileceğini söyledi.

Hedef: Doğal görünümlü burun olmalı

Burun estetiği ameliyatının kişinin yüzü ve ihtiyaçlarına göre tasarımlandığını belirten Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal, doğal görünümlü burun olmasına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yüzünüzdeki şansınızı biliyor musunuz?

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Yavuz Selim Yıldırım, Gamze'nin cildin herhangi bir yerinde gözle görülebilir seviyedeki çukura verilen isim olduğunu belirterek, Gamze isim olarak melek dokunuşu şans gibi anlamlara gelmektedir. Gamze güzelliği simgeler. Gamzeli kişiler bebek yüzlü, neşeli ve sevimli olarak adlandırılır dedi.

"Bademcik enfeksiyonu kalbi etkiliyor"

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Emel Peru Yücel, bademcik enfeksiyonunun kalbi etkilediğini söyledi.

Doğu’nun Boğaz Köprüsü’nden 2 milyondan fazla araç geçti

2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Nissibi Köprüsü'nden 3,5 yılda 2 milyon 245 bin araç geçti.

Çocuklarda sinüzitin 12 belirtisine dikkat uyarısı

Çocuk sinüzitlerinin, önemli bir sorun olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Akdağ, hastalığın ilaç tedavisiyle iyileşebildiği gibi çok ağır bir tabloda çocuklarda körlük ya da menenjitle de sonuçlanabileceğini söyledi.

Sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneri

Mevsimsel alerjik rinitin, doğada bulunan alerjen maddelere karşı burun mukozasının verdiği alerjik reaksiyon olarak ortaya çıktığını belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ediz Yorgancılar, sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneride bulundu.

Başkan Çiftçi sel bölgesinde

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, aşırı yağış ve selden etkilenen Suçatı,Yeşilyurt ve Boğaziçi mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Islak saçla dışarı çıkanlar dikkat

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, ‘Islak saç ile ya da duş sonrası saçları kurutmadan dışarı çıkmak, rüzgarlı havalarda dış ortam ısısını vücuda iletmede iletken rol oynayarak sinüzite neden olur’ dedi.

Parmağında başladı, şimdi tüm vücudu titriyor

Bingöl'de 9 yıl önce parmağındaki titremeyle başlayan ve tüm vücuda yayılan Parkinson (Titremeli felç) hastalığıyla mücadele eden Abdulselam Boğa (44), yaklaşık 250 bin TL tutan beyin pili ameliyatı olmadığı takdirde yatağa mahkum yaşamak zorunda kalacak.

Herkesin burnu kendi yüzüne özeldir

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal, herkesin burnunun kendi yüzüne özel olduğunu söyledi.

Çocuklarda dikkat dağınıklığı ve asabiyete dikkat

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, Çocuğunuzda dikkat dağınıklığı, ders başarısında azalma, huzursuzluk ve asabiyet varsa sebebi geniz eti olabilir dedi. Yıldırım, Çocuklarda uykuda solunum problemine bağlı bu belirtiler çok fazla görüldüğünü ancak geniz eti akla gelmediği için tedavide gecikmeler yaşandığını belirtti.

Türkiye’de 1 milyon kişi uykusuz kalıyor

Türkiye'de yaklaşık 1 milyon kişi uyku apnesi rahatsızlığı ile mücadele ediyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Karaman, uyku problemleri de yaşayan hastaların robotik cerrahi ameliyatı ile bu sorundan kurtulabildiğini söyledi.