Etiketler

Bakan Selçuk'tan GSS açıklaması!

Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemine olan prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak olanlar artık alacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, prim borcu bulunanların 2020 yılı sonuna kadar hastanelerden sağlık hizmeti almaya devam edeceklerini duyurdu.

GSS prim borcu olanlara sağlık hizmeti sürecek

Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemine olan prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak olanlara, devlet ve üniversite hastanelerinde sağlık hizmeti verilmesi 2020 yılı sonuna kadar sürecek.

Borcu olanlar dikkat! Yüzde 20 indirim geldi

Vergi davalarından istinaf ya da temyiz sürecinde vazgeçen mükellefler, mahkeme lehine karar aldıysa vergi tutarının yüzde 60'ını, aleyhine kararda ise vergi tutarının tamamıyla cezanın yüzde 75'ini ödeyecek.

SGK prim borcu olanlar dikkat!

SGK tarafından prim borcu olanlara tanınan sağlık hizmeti hakkı 31 Aralık 2019 itibarıyla sona erecek

Öğrenim kredisi borcu olanlar bu habere dikkat!

Çok sayıda esnafı mağdur eden hapis cezasına farklı bir formül bulunması ve üniversite öğrencilerine verilen kredilerin faizlerine ilişkin bir düzenleme yapılması AK Parti’nin gündeminde...

Ve adım atıldı! Aralıkta fiyatlar düşüşe geçecek

Kredi kartı komisyon bedellerine yönelik binlerce işletmeye nefes aldıracak sınır geldi. 1 Kasım'dan itibaren kartlı işlemlerin ertesi gün nakde çevrilmesi halinde ödenecek komisyon bedeli artık yüzde 1,6’yı aşamayacak.

Bankaya borcu olanlar dikkat! Bunu hesaplamadan kredi yapılandırmayın

Faiz düşüşü sonrası yüksek orandan kredi kullanan vatandaşlar yapılandırma için bankaların yolunu tuttu ancak yapılandırmadan kârlı çıkmak için dikkat edilmesi gereken hesaplar var.

SGK’ya borcu olanlar dikkat! İşte yeni fırsat...

STAR gazetesi yazarı Resul Kurt, SGK'ya borcu olanları yakından ilgilendiren bir yazı kaleme aldı. Kurt, taksitini aksatanlar için sunulan yeni fırsatın detaylarını yazdı.

Borcu olanlar dikkat! Tarih belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, 250 bin lira ve üzerinde vergi borcu veya cezası bulunan mükelleflerin ilan edileceği tarihler belirlendi.

Genel Sağlık Sigortası borcu olanlara müjde

Genel Sağlık Sigortası pirim borcu olanlar yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek.

GSS borcu olanlar dikkat! Bu tarihi sakın kaçırmayın

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunanlar için tanınan süre 28 Şubat’ta dolacak. Borcunu bu tarihe kadar ödeyenlerden gecikme faizi ve gecikme cezası alınmayacak. Borçları ödemek için tanınan süre daha önce yapılandırma yasalarıyla birkaç defa uzatıldı. Son olarak aralık ayında çıkartılan kanunla 28 Şubat’a kadar ödeme imkânı sağlandı.

GSS prim borcu olanlara müjde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşlarımızın gecikme cezalarını siliyoruz' dedi.

Borcu olanlara müjde! Yeni hak verildi

7143 sayılı yeniden yapılandırma kanununa başvurmuş, ancak ödemesini yapamadığı için hakkı kaybolmuş kişilere bir hak daha tanındı.

Borcu olanlar dikkat! Eğer bugün bunu yapmazsanız...

Borcu olanlar dikkat!

Su borcu olanlara son fırsat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ)'den yapılan açıklamada 7143 Sayılı Kanun kapsamında su borçlarını yapılandırma işlemleri için son 5 gün olduğu bildirilerek, vatandaşlara bu fırsattan yararlanmaları uyarasında bulunuldu.

Borcu olanlar dikkat! Bakan Albayrak az önce duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak yeni bir yapılandırma ya da bu kapsamda borç ötelemesi gibi bir değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda yer almamaktadır’ dedi.

Altay; “Borç yapılandırması her borçluyu kapsamalıdır”

Bazı hukuk büroları veya varlık yönetimlerinin borcunu ödeyemeyen vatandaşa kolaylık sağlayacağı yerde, zorluk çıkardığını belirten Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay; Bu yerlere borcu olanların feryatlarına kulak verilmelidir dedi.

Parkmetre borcu olanlara uyarı

Malatya'da cadde ve sokaklarda Parkmetre işini üstlenen şirketin Genel Müdürü Resul Özbey, sürücülerin araç alıp satarken bir sorunla karşılaşmamaları adına borç sorgulamalarını yaptırmaları gerektiği söyledi.

Parkmetre borcu olanlara icra takibi geliyor

Malatya'da faaliyet gösteren parkmetre şirketinin avukatı Umut Yalçın, parkmetre şirketinin alacaklarının fazlalaşması nedeniyle icra takipleri yaparak bu alacakların tahsilinin yapılacağını söyledi.

53 TL’ye sağlık hizmeti

Genel Sağlık Sigortası borcu olanlara SGK'dan kritik bir çağrı geldi.

SGK borçlarında yapılandırma fırsatı

Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü TUNCER; 7020 Sayılı Kanun gereği SGK’ya olan borçların yapılandırma fırsat ve avantajının 01 Haziran 2017 tarihi itibarıyla başladığını, yapılandırma için son başvuru tarihinin 30 Haziran 2017 olduğunu belirterek, SGK’ya yapılandırma kapsamında borcu olanları geç kalmamaları konusunda uyardı.

SGK'dan ‘son tarih 31 Mayıs’ uyarısı

Geçtiğimiz Haziran ayında yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun'la yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının ilk taksitinin 31 Mayıs'a kadar ödenmesi gerektiğini ifade eden SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, ödeme yapılmaması halinde prim borcu olanların yapılandırmasının iptal olacağını söyledi.

Vergi borçları için son gün 31 Mayıs

Vergi borcu olanlara son bir şans verildiğini belirten Elazığ Defterdar Vekili Osman Akdemir, borcu olanların 31 Mayıs 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerektiğini söyledi.

Vergi borcu olanlara son şans

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6736 sayılı kanunun getirdiği haklardan yararlanmaları için vergi mükelleflerine son bir şans tanındığını ifade ederek, Yapılan yeni düzenleme gereğince, yapılandırması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebilecektir. Böylece, kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklardır dedi.

Sicil affı yürürlüğe girdi

Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca yaptığı yazılı açıklamada, Yıllardır Esnaf ve Sanatkrımızın üzerine kbus gibi çöken sicil affı nihayet yürürlüğe girdi. İcraya ve takibe düşmediği halde, sadece birkaç ödemesini geç yaptığı için bankaların skorlama puanlamalarında sabıkalı duruma düşen birçok esnafımız yıllardır büyük mağduriyetler yaşıyordu. İki gün önce resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren SİCİL AFFInın birçok esnafımızın daha önce yaşadığı mağduriyetlere son vermesi bekliyoruz. Daha önce çıkan için sicil affı kanunları esnafımızın beklentilerini karşılayamamıştı. Sicil affından dolayı esnafın önünün açılabilmesi için Merkez Bankasının bilgi işlem merkezinde bulunan ve bu nedenle kara listeyi oluşturan bütün negatif bilgilerin de silinmesi gerekiyor. Takipte borcu olanların da 6 ay içinde borçlarını ödemeleri veya yeniden yapılandırmaları gerekiyor. Bu şartı yerine getirenler, bankaların kara listesinden çıkabilecekler. dedi.

Vergi borcu olanlar dikkat!

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vergi borcu yapılandırılmasının 25 Kasım 2016 tarihinde, 2016 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemelerinin de 30 Kasım 2016 tarihinde sona ereceğine dikkat çekilerek, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için ödemelerini son güne bırakmamaları istendi.

Son gün 25 Kasım! Borcu olanlar dikkat

MTV borcu, trafik cezaları, otoyol geçiş cezaları, gecikme faizleri, gümrük vergileri, Emlak, ÇTV, İRV vergileri, asfalt borçları ve daha pek çok farklı vergi borcunu da kapsayan vergi affı için süre uzatıldı.

Vergi borcu olanlar dikkat! Müraacatlar başladı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bilgiç, tüm kesimleri ilgilendiren, vergi borcu yapılandırmasına yönelik müracaatların başladığını ve en az 40 milyar liralık gelir beklendiğini söyledi.

SGK borçlarına 36 aya varan taksit imkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarını yeniden yapılandırıyor. SGK’ya borcu olanlara peşin ödemenin yanı sıra 36 aya kadar taksit imkanı da tanınıyor.