Bozkurt Haberleri

Bozkurt Haberleri

Psikososyal destek grubundan Kastamonu'ya vefa

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinden etkilenen kişilere destek vermek için psikososyal destek ekibi gönderdi.

'58 vatandaşımız hayatını kaybetti'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez başkanlıklarında, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sel bölgesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde cuma namazının ardından vatandaşlara seslendi.

Kastamonu Bozkurt'ta arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Diyanet'ten fitre açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Bozkurt, tam kapanma sürecinde muhtaçlara bizzat ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini belirtti.

Vali Yırık, mahalle sakinlerini dinledi

Vali Erkaya Yırık’a Kızılay Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ve Genç Kızılay Gönüllüler Başkanı Fatih Bozkurt eşlik etti.

Köy okullarına kitap bağışı

Elazığ’da ilçe ve köy okulları için düzenlenen 'İz Bırakan Ol' projesinin startı verildi. Öğretmenevi ve 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki standalar ilçelerde ve köy okullarında yapılacak olan kütüphaneler için kitap bağışı bekliyor.

Kastamonu'da yıldırım düşen ev kül oldu

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında 2 katlı ahşap ev kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında evde kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

Kayıp kardeşinde cansız bedenine ulaşıldı

Tunceli’de 10 gün önce kaybolan Elazığlı iki kardeşten Mehmet Aydemir'inde cansız bedenine ulaşıldı. Ağabey Bozkurt Aydemir'in cansız bedeni ise 3 gün önce bulunmuştu.

TÜGVA’dan Başkan Arslanca’ya ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çermik Temsilcisi Mushab Bozkurt, Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca'yı ziyaret etti.

Çiftçilikten Dünya şampiyonluğuna

Bitlis'in Mutki ilçesinde maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdürürken ailesiyle birlikte çiftçilik yapıp hayvanların bakımını yapan Bozkurt ailesinin 10 çocuğundan birisi olan Ferhat Bozkurt, 4 yıl içerisinde sayısız başarılar elde etti. 21 yaşında olan Ferhat Bozkurt, şimdiden kariyerinin 40. madalyasına ulaşmış durumda.

Başkan Polat’tan 15 Temmuz değerlendirmesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında şehit olan Fuat Bozkurt ile Zekeriya Bitmez'in ailelerini, Gazi Enes Gün'ü evlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

İyi Parti Milletvekili adayının kardeşinden AK Parti’ye destek

İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adıyaman 1. Sıra Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt'un kardeşi Ahmet Bozkurt, AK Parti davası, ülke davasıdır, biz bu davaya destek veriyoruz dedi.

Gazeteci Ziya Bozkurt hapis cezası aldı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Gazeteci Ziya Bozkurt, yaptığı bir haberden dolayı 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Bozkurtlar Aşkale’de buluştu

MHP genişletilmiş il ve ilçe başkanları ile istişare toplantısı Aşkale'de gerçekleşti.

Erzurum Kültürü için dev proje

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 81 ilinde kurulması için özel olarak talimatını verdiği Kültür Konseylerinin ilki Erzurum'da kuruldu. Tayyip Güngör başkanlığında kuruluş çalışmaları tamamlanan Erzurum Kültür Konseyi diğer illerde kurulması düşünülen konseylere de rol model olma niteliği taşıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın iştirakleriyle sürdürülecek olan konseyin 10 ihtisas komisyonları ile Erzurum kültürünü tanıtma ve geliştirmeye yönelik çalışmaları ile birlikte şehrin unutulmuş değerlerinin de yeniden gün yüzüne çıkarılması amaçlanıyor. Üst kurulunun Erzurum'un önde gelen şahsiyetlerinin oluşturduğu konseyde Cumhurbaşkanı Baş danışmanı İbrahim Kalın, Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ile İl Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz yer alıyor. Kent Konseyi Eski Başkanlarından Aydın Bozkurt'un başkan yardımcılığını yaptığı konseyin geniş tabanlı olması ise dikkat çekiyor.

'Sigara denetimleri yetersiz'

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Bozkurt, esnafların her zaman yanında olduğunu belirterek ‘2018 yılı Ocak ayında yapılan seçimde esnafların desteği ile yeniden başkan seçildik. Bizlere destek olan tüm esnaflara teşekkür ediyorum.’ dedi.

'Gerekirse ben de Bozkurt gibi ön safta Afrin’e giderim'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Eğer yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi, en ön safta Afrin'e gider, gerekirse ihtiyaç hasıl olursa bu vatana, bu millete taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim" dedi.

Kahveciler ve Kıraathaneciler Başkanı seçildi

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası başkanlık seçimi yapıldı.

'Otomobil fiyatları yüzde 5-10 artabilir'

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi Bozkurt, ‘Artık aracı hangi kurdan aldıysanız fiyat buna göre belirlenecek. Kur bugünkü pozisyonunu korursa 2017 ila 2018 yılı arasında araç fiyatlarında yüzde 5-10 artışlar bekleyebiliriz.’ dedi.

Sivaslı 80’lik herkül

Sivas'ta yaşayan 80 yaşındaki Osman Bozkurt, geçimini sağlamak ve evini onarmak için elindeki balyoz ile hafriyatlardan çıkarttığı demirleri satarak para kazanıyor.

Erdoğan için klip çekti

Malatyalı genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için klip çekti. Malatya'da yaşayan Recai Bozkurt, Avrupa ülkelerinin Erdoğan'a karşı tutumunu eleştirmek için bir klip hazırladı.

15 Temmuz şehidi adına yapılacak caminin temeli atıldı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 15 Temmuz darbe girişimini önleme sırasında şehit olan Fuat Bozkurt'un adını taşıyacak olan caminin temeli atıldı.

Kundura ustaları çırak yetiştiremiyor

Diyarbakır'da bir dönemin popüler meslekleri arasında yer alan kunduracılık artık yok olma ile karşı kaşıya geldi. Yaklaşık 40 yıldır kunduracılık yapan Ömer Bozkurt, mesleğin devamı için çırak bulamadıklarını ifade etti.

15 Temmuz şehidi Fuat Bozkurt’un babası Hasan Bozkurt:

15 Temmuz'da Fetullahçı terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Ankara'da darbeci askerler tarafından helikopterden açılan ateş sonucu şehit olan Fuat Bozkurt'un babası Hasan Bozkurt, Biz vatan için her zaman hazırız, 3 oğlum daha var inşallah her birimiz de şehadet şerbetini içeriz dedi.

Ali Korkut, Radyo Ritm’e konuk oldu

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Radyo Ritm'de Erzurum Ajans'ın konuğu oldu. Mesut Gülrenk, Orhan Bozkurt ve Mehmet Şener'in sorularını cevaplayan Ali Korkut, şehir merkezinin 30 yıl öncesinde gecekondulaşmaya başladığını belirterek O gün önlem alınabilseymiş, bugün mahalleler ve kültürü ayakta kalabilirdi. Kentsel dönüşüm yaptığımız alanlarda hiç Erzurum'un yerli ailesiyle karşılaşmadık dedi.

Yumurta topuk artık rağbet görmüyor

Özel olarak yaptırılan ve tüm Türkiye'de bilinen yumurta topuk Diyarbakır ayakkabıları markalara direnemedi. Ayakkabı ustası Ömer Bozkurt, bir dönem herkes tarafından sevilerek giyilen yumurta topukların artık rağbet görmediğini, kunduracıların da çırak bulmakta zorlandığını ifade etti.

'Otomotivde ÖTV indirimi beklentisine girmeyelim'

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi Bozkurt, 'Tüm yetkili merciler sektörde ÖTV indirimi yapılmayacağını net olarak söylüyor. Böyle bir beklenti içinde olmayalım' dedi.

Türkçe ve Kürtçe kliple ’evet’e destek

Malatyalı yazar ve besteci Recai Bozkurt, Diyarbakır Valiliğinden aldığı özel izinle Sur'da Türkçe ve Kürtçe olarak 'Zafer Halayı' isimli şarkısına klip çekti. Bozkurt, klibinde 'evet' vurgusu yaptı.

Milletvekili Açıkkapı; Milletin değerleriyle alay edilmez

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'Diyelim ki evet çıktı, kimse heveslenmesin. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz' sözlerine karşı AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Bu şanlı milleti yunanlılara benzeterek denize dökme sözlerinin hesabını milletimiz sorar, kim kimin yedi sülalesini denize döküyor o zaman görürler, milletin değerleriyle alay edilmez dedi.