Etiketler

Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ikinci çeyreğine (nisan-haziran) ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı.

Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye ekonomisi 2018 yılında yüzde 2,6 büyüdü, yılın son çeyreğinde yüzde 3 daraldı.

ATSO Başkanı Uslu, üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde yüzde 11,1 büyüyerek son altı yılın en yüksek çeyreklik büyümesini gerçekleştirdiğini söyledi.

Bakan Tüfençi büyüme rakamlarını değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'nin üçüncü çeyrekteki büyüme oranları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Üçüncü çeyrekte yüzde 11.1 ile beklentilerin üzerinde rekor bir büyüme gerçekleştirdik. Yıllık büyümemizin de yüzde 7'leri geçeceğini öngörüyoruz dedi.

Zabun: "İhracat ve sanayi üretimi büyüme rakamlarına yansıdı"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, ihracat ve sanayi üretimindeki olumlu tablonun büyüme rakamlarına yansıdığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Büyüme rakamları açıklandı, bu kadar saldırılara rağmen, 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen geçen yıl Türkiye yüzde 2.9 büyüme sağladı. Cazibe merkezleri programı kapsamında Doğu ve Güneydoğu için 100 milyar liralık teklif var dedi.