Etiketler

Çalışan annelere müjde!

Annelere verilen kreş desteği, 304 liradan 1.015 liraya çıkarıldı. Destekten faydalanmak için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine başvurmak gerekiyor.

Çalışan anneye destek

Hükümet, çalışan annelere 300 ila 600 lira doğum yardımı, 178 lira süt parası ve iş göremezlik ödeneği veriyor. Bu desteklere yarım gün çalışma ödeneği de eklendi. Toplam teşvik, 9 bin 385 liraya yükseldi.

Milyonlarca anneyi ilgilendiren karar! Artık o parayı alabilecekler

İşverenin kreş açma yükümlülüğünü yerine getirmemesinin işçi tarafından haklı fesih sebebi olduğuna hükmeden Yargıtay, çalışan anneleri ilgilendiren önemli bir kara imza attı.

Tunceli’de yapılan kreş ve gündüz bakımevi minikleri ağırlamaya hazırlanıyor

Tunceli Belediyesi tarafından çalışan annelere destek amacıyla inşa edilen kreş ve gündüz bakımevi, minikleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Çalışan anne ve çocuk arasındaki bağa dikkat

Psikiyatrist Rıdvan Üney, doğumdan önce anne ve bebek arasında, bebeğin beslenmesini sağlayan göbek kordonu aralarındaki önemli bir bağ olduğunu söyledi. Üney, Doğumla birlikte bu bağ farklılaşır; annenin bebeğini emzirerek beslemesi, ona karşı gösterdiği sevgi ve şefkatle birlikte devam eder. Bütün bunlar, bebeğin kendisini güvende hissetmesini sağlar. 1-2 yaşlarına gelindiğinde ise sevgi, şefkat, ilgi ve beslemenin devamı ile bu bağ bir şekilde devam eder. Annenin bu yaklaşımı sayesinde 1-2 yaş çocuğunda annesine ve dolayısıyla dünyaya güveninin ilk temelleri atılır dedi.

Otomobil yayalara çarptı: 2 yaralı

Adıyaman'da, yolun karşı tarafına geçmeye çalışan anne ve kızı otomobilin çarpması sonucu yaralandı.

Bakan'dan memurlara müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kamuda çalışan anne babalar için yarı zamanlı çalışmanın Başbakanlığa gönderdiğini ve kısa zaman içerisinde yürürlüğe gireceğini söyledi.

Anneye 6 yıl erken emeklilik fırsatı

Çalışan anneler için 6 yıl erken emekli olma imkanı bulunuyor. Engelli anneleri ise ayrıca indirim kazanıyor. Çalışmayan anne de prim ödeyebiliyor. Üstelik evlatlık çocuklar için de bu imkanlar geçerli.

Çocuğu olan için müjdeli haber: Bin lira destek...

Hükümet, yeni dönemde çalışan annelere nefes aldıracak, kadınların istihdamını teşvik edecek yeni adımlar atıyor.

Çocuğunu öldürmeye çalışan anne 3 aylık hamile çıktı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında bulunan 4 yaşındaki kızını boğarak öldürmeye çalışan anne, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklanan kadının 3 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Vicdansız anne kızını elbiseyle boğmaya çalıştı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında bulunan 4 yaşındaki kızını boğarak öldürmeye çalışan anne ile ona yardım ettiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

'Anne-çocuk ilişkisinde 24 saate ihtiyaç yok'

Özellikle çalışan anneler için anne-çocuk ilişkisinde geçirilen zamanın niceliğine değil niteliğine bakmak gerektiğini belirten Psikoloğ Zeynep Melis Suveren, 'Eşler arasında görev dağılımını dengede tutarak çalışırken de çocuğunuzla doyurucu ve nitelikli zaman geçirmek mümkün' dedi.

Çalışan annelere kreş yardımı geliyor

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, çalışan kadınların sanayi kuruluşlarında iş gücüne katkı sağlamak için bazı teşvikler getirdiklerini belirterek 'Çocuklarının kreşlerde kalması için ayda 400 TL yardım yapılacak' dedi.

Devlet anneye 5 bin 924 lira ödeyecek

Devlet, çalışan annelere bebekler dünyaya geldikten sonra kullanılan 122 gün izin parasını ve bakıcı parasını da ödeyecek.