Etiketler

Huzurevi sakinlerine yönelik 'Bocce Turnuvası'

Elazığ'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki huzurevlerinde kalan yaşlılara yönelik 'Bocce Turnuvası' düzenlendi.

Birçok vatandaş bilmiyor! Başvurun: Aylık 275 lira...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine düzenli olarak 2 ayda bir 550 lira yardım yapılıyor.

Elazığ'da 'Floor Curling' bölge toplantısı ve eğitimi

Elazığ'da Floor Curling bölge toplantısı ve eğitimi yapıldı.

Sosyal Destek Hattına 2 bin 75 kişi başvurdu

Elazığ'da ‘Alo 183 Sosyal Destek Hattı’na 1 yılda 2 bin 75 kişi başvururken, en fazla çağrıyı 'Engelli Yaşlı Hizmetleri' birimi yanıtladı.

Eraslan, çocuk evlerinde incelemede bulundu

Elazığ'a gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Toplum Destek Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan çocuk evlerini ziyaret ederek incelemede bulundu.

Elazığ'da 4 bin 922 aile evde bakım yardımı alıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yaşlı ve engellilerin bakımını desteklemek amacıyla yaptığı yardımlar kapsamında Elazığ'da 4 bin 922 kişiye 2018 yılında 61 milyon 78 bin 176 lira ödeme yapıldığı bildirildi.

Akçadağ Belediyesi, TYÇP Kapsamında 40 işçi alımı yaptı

Akçadağ Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanlığıToplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 40 personel alımı yaptı.

Yeşilyurt Belediyesi TYÇP kapsamında 100 personel alındı

Yeşilyurt Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 100 personel alımı yaptı.

Erzurum’da kamu STK işbirliği için teknik yardım projesi eğitim programı

Kamu-Sivil Toplum Kuruluşları (STK) işbirliği için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi kapsamında Erzurum ve bölge illerinde bulunan STK temsilcilerine eğitim verildi.

Erzurum’da Anka Temel Personel Eğitimi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde başlatılan Anka Temel Personel Eğitimi kapsamında Erzurum'da eğitim programı düzelendi.

Erzurum’da ‘Anka Temel Personel Eğitimi’ düzenlendi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde başlatılan Anka Temel Personel Eğitimi kapsamında Erzurum'da eğitim programı düzelendi.

AÇSHB ve ILO’nun ortak projesi ETSO’da tanıtıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Ankara Ofisi ortaklığında yürütülen, Türkiye'de Uluslararası Koruma Başvuru ve Statü Sahipleri İçin İnsana Yakışır İş Olanaklarının Geliştirilmesi projesi, Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası'nda (ETSO) bir bilgilendirme toplantısı ile tanıtıldı.

Koruma altındaki çocuklar Rektör Gönüllü ile bir araya geldi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Rol Model Projesi kapsamında bakanlığa bağlı Adıyaman Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezindeki koruma altında bulunan 16 çocuk, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'yü makamında ziyaret etti.

Bedelli Askerlere “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” semineri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı işbirliğinde, bedelli askerlik hizmetinden yararlanacaklara yönelik 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık seminerleri veriliyor.

HAK-İŞ’ten kadınların güçlendirilmesi için eğitim

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi projesinin 7'nci eğitim programı açılışı Diyarbakır'da HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından gerçekleştirildi.

Erzurum’da ‘Nesiller Buluşuyor’ projesi

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Nesiller Buluşuyor Projesi kapsamında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Öge Çocuk Evlerindeki çocuklarla bir araya geldi.

Erzurum’da “Sosyal Uyum Projesi”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen Sosyal Uyum Projesi kapsamında Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) İl Müdürlüğü tarafından Şair Nefi Ortaokulu ve Veyis Efendi İlkokulunda, Suriyeli ve Afgan çocuklara tercüman eşliğinde çocuk hakları, toplu yaşam kuralları hakkında seminer verildi.

‘O paralar öğrencilerin hesabında’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: ‘2018-2019 eğitim öğretim döneminde 18 bin 295 öğrenciye toplam 44.077.126,50 TL eğitim ve öğretim yardımı ödüyoruz.’

Dikkat! Belgesi olmayanlar bu işlerde çalışamayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan tebliğe göre, ‘tehlikeli’ ve ‘çok tehlikeli’ sınıfta yer alan aralarında tren makinisti, otomotiv kaportacısı ve PVC doğrama montajcısının da olduğu 33 meslekte ‘yeterlilik belgesi’ olmayanlar bugünden itibaren çalışamayacak.

Kamu STK işbirliği projesine Engelliler Meclisi’nde start verildi

Kamu-STK İşbirliği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesinin Erzurum ayağı Kent Konseyi, Engelliler Meclisi'nde start verdi.

Vodafone, Erzincan’ın köy ve kasabalarına “kodlama” götürdü

Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın desteği ile hayata geçirdiği Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün yerel desteği ile Erzincan'ın köy ve kasabalarında kodlama eğitimi verdi.

Çalışma Bakanlığı duyurdu! 80 bin kişi işe alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘Okullarımızda yine TYP üzerinden görevlendirilecek yaklaşık 20 bin ‘güvenli eğitim koordinasyon görevlisi’, okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmeleri an be an takip ederek olası sorunlar karşısında gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaklar. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP’den faydalanacak’ açıklamasını yaptı.

Erzurum’da Evlilik Öncesi Eğitim Tanıtım ve Yaygınlaştırma Programı istişare toplantısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Evlilik Öncesi Eğitim Tanıtım ve Yaygınlaştırma Programı istişare toplantısı düzenlendi.

Dikkat! Ödemelerde süre uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yapılandırmadan yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihinin uzatıldığını açıkladı.

1 Eylül'de başlıyor! O maaşlara yeni düzenleme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş üstündeki engelliler için önemli bir düzenleme yaptı.

Emeklilere müjdeli haber! Erken ödenecek...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından emeklilerin ve hak sahiplerinin bayram tatiline rastlayan günlerdeki gelir ve aylık ödemelerin öne alındığını duyurdu.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı'nın ismi değişti

‘Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’nın adı ‘Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ olarak değiştirildi.