Celal Bayar Haberleri

Celal Bayar Haberleri

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar kabri başında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, vefatının 35'inci yılında mezarı başında anıldı.

Sinovac aşısının bağışıklığı yüzde 99 kuvvetlendirdiği kanıtlandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarının yürüttüğü 'SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı' araştırması sonuçlandı.

61 yıl önce Atatürk Üniversitesi’nin açılışının yapıldığı altın makasla serginin açılışı yapıldı

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Yerel Basında Atatürk Üniversite'nin Kuruluşunun Yansımaları konulu sergi açıldı. Serginin açılış kurdelesi 61 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes tarafından kullanılan ve Erzurum esnafının hediye ettiği altın makas ile gerçekleştirdi.

‘Her 13 erişkinden biri astım hastası’

Türk Toraks Derneği Başkan Yardımcısı ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, Türkiye'de 12-13 erişkinden ve 7-8 çocuktan birinde astım görülebildiğini belirterek, ‘Ataklar önemli ama arasındaki dönem de bizim için çok çok önemli. Biz hastalığı tamamen ortadan kaldıramıyoruz ama tamamen normal yaşatıyoruz. Astımlı bir kişi tamamen normal hayatını sürebilir.’ dedi.

Gençlik Merkezi gençleri ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi

Adıyaman'ın Kahta Gençlik Merkezi, 'Merkezim her yerde' projesi kapsamında Celal Bayar Ortaokulunda öğrencilerle buluştu.