Etiketler

Krom üretiminde iki kat artış hedefi

Elazığ'da, dünyanın en büyük pazarlanabilir sert parça krom cevheri üreticisi ve ihracatçısı Eti Krom, uygulamaya koyduğu mekanize madencilik sistemi ile krom cevheri üretiminde 2 kat artış hedefliyor.

Bitirme tezi maden atığını yatırıma dönüştürdü

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde yakın zamana kadar krom cevheri zenginleştirme işlemleri sonrasında biriken 1 milyon ton maden atığı, bitirme tezinden yola çıkılarak kurulan tesiste ekonomiye kazandırılıyor.

Elazığlı mühendis 30 yıldır maden cevherleri biriktiriyor

Elazığ'da yaşayan 64 yaşındaki maden mühendisi Nusret Çoban, 30 yıldır biriktirdiği maden cevherleriyle iş yerini adeta müzeye dönüştürdü.

Diyarbakırlı yazardan imza günü

Diyarbakırlı yazar Cevher Sönmez, ilk imza gününü gerçekleştirdi.

MHP’den cari açık için Malatya formülü

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bulunan demir cevheri ile Türkiye'nin mevcut demir-çelik ihtiyacının 133 yıl süre karşılanmasının mümkün olduğunu ifade etti.

Diyarbakır’daki mücevher fuarı yoğun ilgi gördü

Diyarbakır'da 27-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve değeri 500 milyon liraya ulaşan 2 ton altının sergilendiği 2. Mezopotamya Mücevher fuar yoğun ilgi gördü.

Mücevher Fuarı’nın gözdesi satıldı

Diyarbakır'da düzenlenen Mezopotamya Mücevher Fuarı'nda sergilenen 1 milyon 100 bin liralık altın elbise satıldı. 7 kilogram altından yapılan elbiseyi, ismi açıklanmayan Diyarbakırlı bir iş kadını satın aldı.

1 milyon liralık elbise göz kamaştırıyor

Diyarbakır'da dün başlayan 2. Mezopotamya Mücevher Fuarında sergilenen altın elbise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 7 kilogram ağırlığında olan ve 1 milyon 100 bin lira değer biçilen altından elbise alıcısını bekliyor.

Dünyanın mücevherleri Diyarbakır’da

Diyarbakır'da 2. Mezopotamya Mücevher Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Değeri 500 milyon liraya ulaşan 2 ton altının sergilendiği fuar alanında kuş uçurtulmazken, en gözde ürünler ise 6 kilogramdan yapılan ve değeri 1 milyon lirayı bulan altından elbise ile değeri 4 milyon lirayı aşan altından karpuz oldu.

Milyonluk mücevherler Diyarbakır’da sergilenecek

Diyarbakır'da 27 Nisanda açılması planlanan 2. Mezopotamya Mücevher Fuarında 500 milyon lira değerinde altın, pırlanta ve değerli taş sergilenecek.

Zor yolu seçti 3 milyon avroyu Diyarbakır’a yatırdı

Diyarbakır'da 30 yıldır mücevherat işiyle uğraşan Serdar Ay, 3 milyon avroluk bir yatırım yaparak Avrupa'ya ihracat yapmaya başladı. Made in Diyarbekir patentini de alan ve Diyarbakır'ın ismini Avrupa'ya tanıtan Ay, İstanbul'dan Avrupa'ya yönelmek daha rahat olabilirdi ama bunu Diyarbakır'da yapmayı öngördüm dedi.

Elazığ'dan 4 kıtaya ferrokrom ihracatı

Dünyanın en büyük pazarlanabilir sert parça krom cevheri üreticisi ve ihracatçısı Eti Krom, 4 kıtaya ferrokrom ihracatı gerçekleştirerek ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağlıyor.

Krom üretiminin yarısı Elazığ'dan

Türkiye'nin en büyük krom cevheri ve tek ferrokrom üreticisi ve ihracatçısı Eti Krom AŞ, Elazığ'ın Alacakaya ilçesindeki yataklarından çıkardığı madenle, Kazakistan'dan sonra dünyanın en büyük yüksek tenörlü sert parça krom cevherini üretiyor.

Elazığ'da demiryolu, önemli bir transit noktasını oluşturuyor

Elazığ'ın Suveren bölgesinde önemli bir demir cevherini barındırdığını belirten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Veysi Kurt, bunları demiryolu taşımacılığı ile Mersin ve İskenderun limanlarına ulaştırdıklarını, aynı zamanda demir yolunun Türkiye ile İran arasında çok önemli bir transit noktası olduğunu söyledi.