Etiketler

Çocuklardan önce doğa yürüyüşü sonra temizlik

Elazığ'da çocuklar, önce doğa yürüyüşü ardından da çevre temizliği yaptı.

Öğrenciler, çevre temizliği yaptı

Elazığ'da öğrenciler Sıfır Atık projesi kapsamında çevre temizliği yaptı.

Arıcak'ta çevre temizliği etkinliği

- Elazığ'ın Arıcak ilçesinde öğrenciler çevre temizliği yaptı.

Öğrenciler kampüsteki çöpleri topladı

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölümü öğrencileri ‘Kampüs Rekreasyon Uygulamaları dersi kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam Temiz Kampüs 2’ etkinliği ile çevre temizliği konusunda sosyal farkındalık çalışması yaptı.

Elazığ'da 'Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi'

Elazığ'da Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi kapsamında yükümlü ve hükümlüler temizlik yaptı.

Çevre temizliğine dikkat çekmek için çöp topladılar

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi yöneticileri ve çalışanları çevre temizliğine dikkat çekmek için bahçedeki çöpleri toplayıp, temizlik çalışması yaptı.

Erzincan’da öğrencilerden duyarlılık örneği

Erzincan'da çevre duyarlılığını artırmak ve çevre temizliğini yaymak adına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri tarafından çevre temizliği yapıldı.

Kadınlardan çevre temizliği

Malatya'da hayata geçirilen Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi kapsamında Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri Orduzu Tabiat Parkı'nda çevre temizliği yaptı.

Miniklerden çevre temizliği

Bingöl'de öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla çevre temizliği yaptı.

Başkan Okay çevre temizliği yaptı

Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle Dulkadiroğlu Belediye Başkanı eline çöp poşetini alarak çöp topladı.

Temiz bir çevre için müftülükten destek istedi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Esnaf Mehmet Çoban, gittiği her yerde çevreyi temizleyerek çevre temizliğine dikkat çekmeye devam ediyor.

Nazmiye nineden "çevre temizliğinde" örnek davranış

Kahramanmaraş'ta 85 yaşındaki Nazmiye Özkan, oturduğu binanın çevresini her gün temizleyerek herkese örnek oluyor.

Kahta Fen Lisesi çevre temizliğine dikkat çekti

Adıyaman Kahta Fen Lisesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre temizliği kampanyası düzenleyerek çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

Bereket Ormanı Yeni Fidanlarla “Bereketlendi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 81 ilde hayata geçirilen Gönül Elçileri Bereket Ormanları projesi kapsamında Erzincan'da 2015 tarihinde Esentepe Mevkiinde oluşturulan Bereket Ormanında kuruyan fidanların yerine yenisi dikilerek bakımı yapıldı ve çevre temizliği yapıldı.

Büyükşehir’den bahar temizliği

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde bahar temizliğine başladı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin dört bir yanında hummalı bir çalışma yürütüyor. Çevre Temizlik Timleri, 34 araç ve 72 personelle sorumluluk alanında bulunan 247 caddede çalışma yaptı. Ekipler ayrıca çevre yolları olan E-80 Karayolu, Dadaşkent Yolu, Çat Yolu, Abdurrahman Gazi Türbe Yolu, Tortum Yolu, Eski ve Yeni Havaalanı yolları, Sebze ve Meyve Hali, Nakliyeciler ve Hurdacılar Sitesi, Mahallebaşı Semt Garajı ve Şükrüpaşa Semt Garajı'nda da bahar temizliği gerçekleştirdi. Bahse konu bölgelerde caddeleri de temizleyen Büyükşehir'in ekipleri, kendi sorumluluğundaki ana arter ve sokakları da baştan aşağı yıkadı. Çevre Timleri ayrıca, baharın gelmesiyle birlikte yol güzerghındaki orta refüjlerin de bakımını gerçekleştirdi. Yetkililer, İl genelinde yürütülen çevre temizliğiyle ilgili şunları kaydetti: Ekiplerimiz temizlik çalışmasına 7/24 devam ediyor. İlimizde yürütülen bu çalışmada vatandaşlarımızın da desteğiyle kentimizi ter temiz bir hale getiriyoruz. Çevre ve doğa bilincimizi daha duyarlı bir hale getirerek yarınlarımıza daha temiz bir şehir bırakalım.

Başkan Erkoç, "Kahramanmaraş’ı örnek il yapacağız"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, çevre temizliği konusunda Kahramanmaraş'ı örnek bir il yapacaklarını söyledi.

26 milyon lira vatandaşın cebinde kaldı

Göreve geldikleri günden itibaren bir çok hizmete imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Su ve Çevre Temizliği Vergilerinde yapılan indirimlerle 26 milyon 600 bin TL'nin vatandaştan alınmadığını, cenaze hizmetlerinin tamamının da belediye tarafından karşılandığını söyledi.

İyilik Gönüllüleri’den örnek hareket

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi Gençlerin İyilik Ağacı projesi kapsamında Çevre Temizliği düzenledi. Gençler, yazın kavurucu sıcağına rağmen, çevre temizliği yaparak takdir topluyor.

Öğrenciler engelliler için mavi kapak topladı

Reşadiye Gazipaşa Burhan Aras İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencileri çevre temizliği bilinci oluşturmak ve engellilere katkı sağlamak amacıyla mavi kapak kampanyası başlattı. Öğrenciler topladıkları kapakları Belediye Başkanı Cemil Kılıç'a teslim etti.

Büyükşehir’den bahar temizliği

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde bahar temizliğine başladı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin dört bir yanında hummalı bir çalışma yürütüyor. Çevre Temizlik Timleri, bünyesindeki makine teçhizatıyla birlikte sorumluluk alanında bulunan 247 caddede çalışma yaptı. Ekipler ayrıca çevre yolları olan E-80 Karayolu, Dadaşkent Yolu, Çat Yolu, Abdurrahman Gazi Türbe Yolu, Tortum Yolu, Eski ve Yeni Havaalanı yolları, Sebze ve Meyve Hali, Nakliyeciler ve Hurdacılar Sitesi, Canlı Hayvan Pazarı, Mahallebaşı Semt Garajı ve Şükrüpaşa Semt Garajı'nda da bahar temizliği gerçekleştirdi. Bahse konu bölgelerde caddeleri de temizleyen Büyükşehir'in ekipleri, kendi sorumluluğundaki ana arter ve sokakları da baştan aşağı yıkadı. Çevre Timleri ayrıca, baharın gelmesiyle birlikte yol güzerghındaki orta refüjlerin de bakımını gerçekleştirdi. Yetkililer, İl genelinde yürütülen çevre temizliğiyle ilgili şunları kaydetti: Ekiplerimiz temizlik çalışmasına 7/24 devam ediyor. İlimizde yürütülen bu çalışmada vatandaşlarımızın da desteğiyle kentimizi ter temiz bir hale getiriyoruz. 'Gelin çevre ve bahar temizliğini hep birlikte yapalım' diyerek kentimizi kirleten, çevresel kirliliğe neden olan etmenlere de izin vermeyelim. Çevre ve doğa bilincimizi daha duyarlı bir hale getirerek yarınlarımıza daha temiz bir şehir bırakalım.

Öğrenciler çöp topladı

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören bir grup öğrenci, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla cadde ve sokaklardaki çöpleri topladı.

Gölbaşı ilçesinde çevre temizliği seferberliği

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe Belediye Temizlik İşleri ekipleri Gölbaşı Meslek Yüksekokulu önünden geçen yürüyüş ve bisiklet yolunda temizlik çalışması yaptı.

Öğrencilerden örnek çevre temizliği

Elazığ'da öğrenciler Hazar Gölü çevresinde temizlik yaptı.

Çevre Temizliği İçin Sokağa Yazı Yazdı

Elazığ’da beyaz eşya satan işyeri bulunan Mehmet Hızal’ın, çevreyi kirletenleri uyarmak ve çevre duyarlılığı yaratmak için soka ortasına yazı yazdığını gören komşuları, siyasi içerikli yazı yazıldığını düşünerek p