Etiketler

TOKİ'nin indirim kampanyasından 15 bin kişi yararlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için hayata geçirilen yüzde 22 indirim kampanyasından 14 bin 979 kişi yararlandı.

Kira yardım miktarları açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kentsel dönüşüm kapsamında, bu yılın ilk yarısında 80 bin 601 hak sahibine 500 milyon 144 bin lira kira yardımı yapıldı

Binlerce araç sahibine uyarı: Yıl sonunda bitiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2012 yılında "Ömrünü Tamamlamış Araçlar Bertaraf Takip Sistemi"nin (ÖTA) hizmete alınmasından bugüne kadar yaklaşık 350 bin araç hurdaya ayrılarak ekonomiye kazandırıldı.

TOKİ 15 ilde 153 arsayı satışa sunuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Manisa, Niğde, Samsun ve Yozgat illerinde 153 adet arsayı satışa ve 2 adet arsayı açık artırma ile kiraya sunuyor.

'Ambalajlı ürünler için vatandaştan ücret alınmayacak'

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘Bakanlığımız tarafından ambalajlı ürünler için vatandaştan ücret alınacağı yönündeki haberler kesinlikle doğru değildir’ açıklamasını yaptı.

TOKİ’nin indirim kampanyasına yoğun ilgi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim getiren kampanyaya 8 bin 735 kişi başvurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 50 bin konut müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’nin 50 bin yeni konut yapacağını müjdeledi. Erdoğan,’ 2019 yılında 67 şehrimizde 140 proje ile 50 bin yeni sosyal konutun ihalesini gerçekleştireceğiz. Bu konutlar 75 metrekare ile 128 metrekare arasında inşa edilecek’ dedi.

Elazığ, millet bahçesine kavuşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) içerisinde millet kıraathanesinin de yer alacağı Elazığ Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı.

'Bez ve file uygulamasını zorunlu hale getiriyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, poşet kullanımındaki azalmaya dikkat çekti.

Levent Vadisi’ne meşe palamudu dikildi

Akçadağ Belediyesi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve faydalanıcı kurumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan 'Akçadağ'da Sera Gazı Emisyonunun Azaltılması Projesini sürdürmeye devam ediyor.

Bakanlık açıkladı! Poşet paraları nereye gidecek?

Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Plastik alışveriş poşetleri tüketiciye en az 25 kuruştan satılacak. Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, poşet paralarının marketlere gideceği yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Talha Türkoğlu’ndan ‘Millet Bahçesi’ müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrası yeni millet bahçelerinin bir bölümü geçtiğimiz hafta açılırken, Elazığlı genç bürokratlardan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Talha Türkoğlu müjdeli bir haber verdi.

İmar Barışı'nda başvuru süresi uzatıldı

Kamuoyunda İmar Barışı olarak bilinen Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 2 ay uzatıldı.

Erzurum’da ‘Sıfır Atık’ semineri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülüp Türkiye'deki bütün kamu kurum kuruluşları ile hastane, okul, üniversite, otel, terminal gibi birçok yer ve merkezde uygulanmaya başlanan Sıfır Atık Projesi kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) İl Müdürlüğü personeline yönelik seminer düzenlendi.

İmar barışında süre uzatım talebini değerlendireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, imar barışına ilişkin, ‘31 Ekim'de başvuru süreci bitiyor. Yeniden değerlendireceğiz. Böyle bir talep var, bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor.’ dedi.

Yapı kayıt belgesi düzenlemesi yayımlandı

Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir, yapı kayıt belgesi düzenlemesi ile ilgili olarak açıklama bulundu. Aydemir açıklamasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hazine arazileri 10 yıla kadar çiftçilere kiralanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 3 milyar 400 milyon metrekare hazine arazisinin ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıla kadar çiftçilere kiralanacağını açıkladı.

Büyükşehir 5 ton 248 kilogram atık toplayarak il birincisi oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın organize ettiği, Sıfır Atık Projesi kapsamında mart-ağustos ayları arasındaki zaman diliminde topladığı 5 ton 248 kilogram atık miktarıyla il birincisi oldu.

Gürün Belediyesi araç parkını güçlendirdi

Gürün Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan hibe ile aldığı vidanjör ile araç parkını güçlendirdi.

Erzincan Milli Emlak Genel Müdürlüğü yeni yerinde hizmette

Bakanlık teşkilat yapısında yapılan son düzenleme ile birlikte Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı.

Plastik poşetler ücretli olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenle kapsamında 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetleri tüm satış noktalarından ücretli olarak alınacak.

Binalarda yeni dönem! Artık zorunlu olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan ‘Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, daha önce 7 kat ve üzerindeki binalar için geçerli olan ‘iki asansör’ yapma zorunluluğu 10 kat ve üzeri binalar için düzenlendi.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'na Elazığlı genel müdür yardımcısı

Parlementer sistemin ardından Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesiyle beraber Bakanlıklarda yaşanan değişimler bürokrat düzeyinde de devam ediyor.

Dedeyazı Mahallesinde maden ocağı kurulmasına tepki

Malatya'nın Doğanşehir İlçesine bağlı Dedeyazı Mahallesinde kurulan maden ocağına köylüler tepki gösterirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri de halkın görüşünü aldı.

Diyarbakır’daki terör mağduru aileler yeni evlerine kavuşuyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu yaşanan çatışmalarda evleri yıkılan aileler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından yapılan yeni evlerine kavuşuyor.

‘İmar barışı’ konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce Erzurum'da 'İmar Barışı' konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gürültü yönetmeliğinde kriterler düzenlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şehir yaşantısının en önemli sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı, binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kurallarını belirledi.

“Şehrim 2023” Otobüsü Erzurum’da

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kimlikli şehirler adı altında belirlediği şehirlere vatandaşların sorunlarını dinlemek için görevlendirdiği Şehrim 2023 otobüsü Erzurum'a geldi.

Bakanlık mağaraları mercek altına aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'deki mağaraları mercek altına alarak jeolojik ve ekolojik özelliklerini ortaya çıkarıyor.

Malatya’da ‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ paneli

Deprem ve sağlıklı yapılaşma ile ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. 'Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması' konulu panele Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile bilim adamları katıldı.