Etiketler

17 yıl hapis cezası ile aranan şüpheli yakalandı

Malatya'da 7 ayrı suçtan 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan şüpheli, jandarmanın operasyonu ile saklandığı çiftlikte yakalandı.

Vali Kaldırım, çiftlikleri ve kanyonları inceledi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, alabalık ve somon üretimi yapılan çiftlikler ile yeni keşfedilen kanyonları inceledi.

Metropolden sıkılıp çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi

Şehir hayatından ve trafik yoğunluğundan sıkılıp 30 yıl çalıştığı İstanbul'dan memleketi Tunceli'ye dönen Ahmet Kıl, 10 koyunla başladığı hayvancılıkta 200 koyunluk çiftlik kurarak çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

18 saatlik yangında 150 tonluk saman yok oldu

Diyarbakır Tarıma dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesinde önceki gece çıkan ve yaklaşık 18 saat süren yangında 150 tonluk saman kül oldu. Kundaklama şüphesinin bulunduğu olayda can kaybı yaşanmazken çiftlikte 300 bin liralık zarar meydana geldi.

Vali Memiş Aziziye ve Aşkale’de besi çiftliklerini gezdi

Erzurum Valisi Oktay Memiş, Aziziye ve Aşkale ilçelerinde faaliyet gösteren büyükbaş hayvan çiftliklerinde incelemelerde bulundu.

Şampiyon atlar Sivas’ta yetiştiriliyor

Sivas'ta 100 dönüm arazide kurulan çiftlikte şampiyon adayı taylar yetiştiriliyor.

Kurduğu çiftlikte ithal ettiği hayvanlarla, yıllık 260 ton süt üretiyor

Elazığ'da devlet desteği ile kurduğu tesise Slovakya, Slovenya ve Avusturya'dan günlük 20 litre süt veren inek getirtip, sütçülük yapmaya başlayan 25 yaşındaki Hamza Çelik, yıllık 260 ton süt üretip satarak 375 bin TL gelir elde ediyor.

Çiftlik inşaatından düşen işçi hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde çiftlik inşaatında çalışırken yüksekten düşerek ağır yaralanan işçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Üniversiteyi bırakıp çoban oldu

Sivas'ta yaşayan 23 yaşındaki Taha Yasin Çitil, 2 yıl önce üniversiteyi yarıda bırakarak kurduğu çiftlikte kendi sürüsüne çobanlık yapmaya başladı. Rusya'dan soğuya dayanıklı Romanov cinsi koyun getiren Çitil, 300 anaç koyuna ulaşmayı hedefliyor.

Çiftlik Danışmanlık Sistemi bölgesel eğitimi başladı

Türkiye'de Çiftlik Danışmanlık Sisteminin kurulmasına ilişkin teknik yardım projesi kapsamında Erzurum'da yapılan Erzincan ilinin de arasında bulunduğu ve bölge illerinin katılımıyla Çiftlik Danışmanlık Sistemi Bölgesel Eğitimi verilmeye başlandı. Eğitime Erzincan ilini temsilen Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve teknik personeller katıldı.

Hobi olarak başlamışlardı, şimdi taleplere yetişemiyorlar

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Çoğulhan Mahallesi'nde hobi olarak başladıkları ördek yetiştiriciliğini büyüten 2 ortak, bin 500 ördeğin bulunduğu çiftlik kurdu.

İklim değişikliği adapte eğitimi tamamlandı

Elazığ'da İklim değişikliğine adapte çiftlik sistemleri eğitim alan 22 teknik personele sertifika verildi.

Afgan işçinin feci sonu

Malatya'nın Arapgir ilçesinde bir çiftlikte çalışan Afganistan uyruklu işçi, düştüğü yem karma makinesinde feci şekilde hayatını kaybetti.

Medyada haberlerini gördü, devlet desteğiyle çiftlik kurdu

Bingöl'de tavukları hobi olarak besleyen ardından medyada haberlerini gördüğü Genç Çiftçi projesine başvurarak yumurta tavukçuluğu için çiftlik kuran Serdal Koç, günlük 500 adet yumurta elde ederek ekonomik kazanç elde etmeye başladı.

İklim değişikliğine adaptasyon eğitimi

Elazığ'da, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeline 'İklim Değişikliğine Adaptasyon ve Çiftlik Sistemleri Projesi' kapsamında adaptasyon eğitimi verildi.

Adıyaman’da çiftlikte yangın

Adıyaman merkeze bağlı Kayaönü köyünde bulunan çiftlikte meydana gelen yangında, 100 ton saman yanarken, 11'i yaralı 22 büyükbaş hayvan kurtarıldı.

Devletten aldığı destekle köyüne umut oldu

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde diş hekimi Sinan Ateş, devletten aldığı destekle köyünde modern bir çiftlik kurdu.

Müdürlüğü bıraktı, at çiftliği açtı

Gördüğü rüya sonucunda içinde atları karşı bir tutku oluşan 3 çocuk babası Bican Aydın, müdürlük yaptığı bankacılık mesleğini bırakarak çiftlik açarak atlarla iç içe yaşamaya başladı.

Çiftlikteki yem deposu alev alev yandı

Kahramanmaraş'ta bir çiftliğin yem deposunda çıkan yangında, 2 binden fazla saman ve yem balyası kullanılamaz hale geldi.

Hobi olarak başladı, çiftlik kurmak istiyor

Sivas'ın Suşehri ilçesinde hobi olarak hindi yetiştirmeye başlayan Murat Özsoy, kısa zaman içerisinde 700 hindi sahibi oldu. Doğal olarak yetiştirdiği hindileriyle yakından ilgilenen Özsoy, çiftlik kurmak istiyor.

Bir annenin başarı hikayesi

Elazığ'da 6 çocuk annesi Meral Çelik, aldığı destek ile kurdukları çiftlikte hem evi geçindiriyor hem de ülke ekonomisine destek oluyor.

Bakan Tüfenkci, Çiftlik Bank anketini açıkladı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, binlerce insanı dolandıran Çiftlik Bank mağdurları arasında yapılan ankette ortaya ilginç bir sonuç çıktığını belirterek, Yüzde 50'ye yakın insan 'biz tekrardan böyle bir oluşumda paramızı yatırmayı düşünebiliriz' diye ifade ediyorlar. Bu da ayrıca incelenmesi gereken bir konu dedi.

Geleceğin şampiyonları Sultansuyunda yetişiyor

Osmanlı döneminde Sultansuyu Çiftlikatu Hümayun adı ile kurularak, ordunun binek at, keçe ve yapağı gibi hayvansal ürün ihtiyaçlarını karşılayan Malatya Sultansuyu Harası'nda 90 yeni şampiyon adayı dünyaya geldi.

Bu meyve görenleri hayrete düşürdü

Antalya’da yarısı limon, yarısı portakal görünümlü meyve görenleri hayrete düşürdü. Çiftlik sahibi, limon ile portakal ağaçları arasındaki aşılamadan dolayı portakalın bu hale gelmiş olabileceğini ifade etti.

Elazığ'da korkunç çiftlik yangını

Elazığ'da bir tavuk çiftliğinde meydana gelen yangında 22 bin civciv telef oldu.

Yeni yasa geliyor! Hepsi kıskaca alındı

Piyasadan yarım milyardan fazla para toplayan Çiftlik Bank'ın ardından benzeri faaliyet yürüten 11 organizasyonu daha incelemeye alan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı saadet zincirlerine karşı yeni bir hamleye hazırlanıyor.

CÜ Rektörü Yıldız: "Şeffaf iş yapıyoruz bu birilerini rahatsız ediyor"

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, son günlerde bazı yayın organlarında üniversite aleyhine çıkan haberlerle ilgili olarak,Bu bize emanet hiç kimse kusura bakmasın bu emanete ihanet etmeyiz, ettirmeyiz. Kimse üniversiteyi yönetmeye kalkmasın burada bir yönetim var. Herkes haddini bilsin. Üniversiteyi ve vakfı çiftlik gibi kullananlar vardı bunun önünü kestik dedi.

Yavru vaşak "Uysal" doğaya bırakıldı

Sivas'ın Yeşilyurt Mahallesi'nde bir çiftlik bahçesinde yakalanan ve Uysal adı verilen yavru vaşak, doğaya bırakıldı.

‘Beyaz yakasını’ çıkartıp süt üretimine başladı

Türkiye ve ABD'de işletme, finans eğitimi alan ve alanında çeşitli kurumlarda çalıştıktan sonra memleketi Malatya'ya dönen Önder Bor, çiftlik kurarak süt üretimine başladı.

Sivas rüzgar ekip, enerji biçecek

SİVAS (İHA) – Sivas, bin 642 MW'lık potansiyeli ile yeni rüzgar enerjisi çiftliklerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.