Etiketler

Elazığ’da şok olay!

Elazığ'da, hastaneye başvuran 91 yaşındaki Keko Ateş'in nefes borusuna kaçan 10 santimetrelik inşaat çivisi, yapılan operasyonla başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Honda Karabulut'tan temmuz ayına özel fırsatlar

Honda Karabulut Motor, Civic ve CR-V modelleri için temmuz ayı boyunca özel fırsatlar sunuyor.

Honda'dan haziran ayına özel kredi kampanyası

Honda, sınıfının en güvenli ve aerodinamik aracı olan CR-V modeli ve teknolojisi ile segmentinde fark yaratan Civic modelleri için haziran ayında da kredi kampanyasını sürdürüyor.

Günün kahramanı Malatya’dan

Malatya’da yaşayan Bayram Adak su kovasına düşen ve ölmek üzere olan civcivi suni teneffüsle hayata döndürdü. Adak’ın civcivi kurtarma mücadelesi herkesin takdirini kazandı.

Honda'dan mayıs ayına özel kampanyalar

Honda, Civic ve CR-V modelleri için mayıs ayında da özel faizli kredi kampanyasını devam ettirecek.

Honda Çelikkar'dan yepyeni hizmet

Honda Çelik bundan böyle Honda Çelikkar olarak bölgeye ve Elazığlılara hizmet vermeye devam edecek.

Honda Türkiye'deki fabrikalarını kapatıyor

Honda'dan 'Türkiye'deki fabrikalarını kapatıyor' iddiaları üzerine resmi açıklama geldi. Buna göre marka küresel üretim ağında yapılanma sürecine girildiğini duyurdu. Açıklamada bu yapılanmanın Türkiye’deki otomobil operasyonlarını da kapsayacağını bildirdi.

Kaplumbağanın kırılan kabuğunu bakın nasıl birleştirdi

Elazığ'da bir iş makinesinin üzerinden geçtiği kaplumbağanın kırılan kabuğu hayvan hastanesinde iç organlarının zedelenmediği tespit edilince medical çivi ve telle birleştirildi.

Sergide görerek başladığı Filografi'nin ustası oldu

Elazığ'da İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapan Ayhan Güneş, bir sergide görüp yıllar önce başladığı Filografi sanatı için evinde atölye kurdu. Mesai sonrası evinde çalışan Güneş, birbirinden farklı eserleri çivilerle işliyor.

Kızılay ihtiyaç sahibi ailenin evini onardı

Türk Kızılayı Elazığ Kadın Kolları Şubesi, Bir Çivi de Sen Çak Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi bir ailenin evini onardı.

Bakan Tüfenkci’den muhalefete eleştiri: “Bırakın fabrikayı, fabrikanın çivisini bile bu ülkeye yaptıramazlar”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yatırımlara karşı çıkan muhalefete tepki göstererek, Bu altyapılara, köprüye, limanlara, havaalanlarına, yollara 'beton yığını' diyenler bırakın fabrika yapmayı, fabrikanın çivisini dahi bu ülkeye yaptıramazlar dedi.

(Özel Haber) Bir ayda aracının 8 lastiği kesildi

Kahramanmaraş'ta bir ay içinde evinin önünde park halinde olan aracının toplamda 8 lastiği kesilen esnaf Ökkeş Çivi, çareyi güvenlik kamerası taktırmakta buldu. Güvenlik kamerasına rağmen aracının lastikleri yine kesilen Ökkeş Çivi, görüntüleri izlediğinde şaşkına döndü.

Tel ve çivinin aşkı

Osmanlı döneminin el sanatlarından filografi sanatını Kadir Çiçek Kahramanmaraş'ta yaşatmaya çalışıyor. Çiçek, hobi olarak başladığı sanatında 3 yılda 350 tablo tasarladı.

Dizel motorlu Honda Civic sedan yola çıkıyor

Honda'nın üretimini ve testlerini Türkiye'de gerçekleştirdiği dizel motorlu Civic sedan modeli, 24 Şubat'ta satışa sunulacak.

Kuş cıvıltıları arasında tıraş keyfi

Malatya bir berber, müşterilerini iş yerinde beslediği kuşların cıvıltıları arasında tıraş ediyor.

Erzurum’un peyniri de kuraklık kurbanı

Erzurum'da kışlık peynir hazırlıkları başladı. Yöreye has olan civil ve peynir ve çökelek (lor) karışımı ile hazırlanan kışlık peynir, bu yıl cep yakacağa benziyor. En ucuz civil peynirin 10-13 lira arasında satışa sunulduğu Erzurum'da, kışlık peynirin kilosunun da 20 lirayı bulması bekleniyor.

İş merkezleri cıvıl cıvıl oldu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin şehir merkezindeki alışveriş ve iş merkezlerine yönelik olarak başlattığı estetik seferberlik, vatandaştan tam not aldı. Cumhuriyet İş Merkezi'nden başlayarak Kızılay ve Çaykara iş merkezleriyle devam eden çalışmaların ardından yapılan ışıklandırma sistemi, adeta göz kamaştırıyor. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu çalışmanın kapsamını daha da genişleterek şehrin geneline yayma çağrısında bulundular.

Gözüne saplanan çivi 5 saatlik operasyonla çıkarıldı

Sivas'da inşaat işçisinin gözüne saplanan 10 santimetrelik çivi 5 saat süren operasyonla çıkarıldı.

Vali Kalkancı: “Geçmişe hayıflanmadan önümüze bakacağız”

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Genel Meclisinin önemli bir görev yaptığını belirterek, Hep birlikte bu kente bir çivi çakmanın, bir tuğla koymanın gayretinde olacağız dedi.

Kaya’dan tercih yapacak öğrencilere tavsiyeler

Yeni Hamle Eğitim Kurumları Müdürü Ahmet Polat Kaya, tercih yapacak öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, Öğrenciler seçecekleri mesleğin ileride nasıl bir hal alacağını tahmin etmeliler. Çalışma koşulların, kişilik yapılarına uygun olup olmadığı gibi konular çok önemli. Bir insanın ömrünün 3'te biri mesleği ile geçiyor. Sevmedikleri bir meslekte bu ülkeye hiçbir fayda sağlayamazlar dedi. Adayların tercihlerini iyi düşünmelerini tavsiye eden Kaya, Ben 27 yıldır bu işi yapıyorum ve sadece iyi bir meslek kriteri ele alınmamalı diyorum. Çünkü bir bireyi iyi bir birey olacağı mesleğe kazandırırsak, bu, ülkeye katkıdır. Tercihlerin devlet garantili iş düşüncesiyle de yapılmaması gerekiyor. Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğit bir vatanı kurtarır. Bizler on tane öğrenciyi bile doğru yetiştirirsek ve tercihlerini doğru yaparsak ülkenin geleceğine yön veririz. Öğrencinin bilişim alanında yeteneği varsa ve siz onu kalkıp mimar etmeye kalkışırsanız, işte orada ülkenin değerlerin yitirmiş olursunuz. O yüzden bütün öğrencilere tavsiyem bu dönemi çok iyi geçirsinler ve iyi araştırma yapsınlar. Çünkü bu mesele bütün hayatlarını etkileyecek. Aynı zamanda ülkeyi de etkileyecek şeklinde konuştu.

İtalya’dan Diyarbakır’a ‘dil’ yolculuğu

Civil Service International (SCI) Italy ile Gençlik ve Değişim Derneği'nin organizasyonuyla Diyarbakır'a gelen Fas asıllı İtalya vatandaşı Cherif El Bakkali, 2 ay boyunca kentteki dezavantajlı ve maddi durumu yetersiz gençlere ücretsiz İngilizce dersi verdi. Diyarbakır'ın misafirperverliğini çok sevdiğini belirten Bakkali, dünyadaki turistlere Diyarbakır'a gitmesi için çağrıda bulunacağını söyledi.

Patlayıcı tuzaklı araç 8’inci Ana Jet Üssü’ne girmeye çalıştı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan 8'inci Ana Jet Üssü'ne giren resmi bir kuruma ait minibüsün altına gizlenmiş, borular içerisinde amonyum nitrat ve çivi bulundu. Patlayıcı, araç nizamiyeden çıkarıldıktan sonra bomba imha uzmanlarının çalışmasının ardından etkisiz hale getirildi. Araç sürücüsü gözaltına alındı.

Bir doçent ve 2 bıçak ustası, çeliği 10 kat daha güçlü üretmeyi başardı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu ve bıçak ustaları İbrahim ile İsmail Gölebatmaz kardeşler bor'u da kullanarak hazırladıkları 9 bileşimli karışımla çeliğin 10 kat daha sertleşmesini sağladı. Yöntemi Sivas bıçağına uygulayan ustalar bıçakla çiviyi kesmeyi başardı.

Sur’da silah seslerinin yerini kuş cıvıltıları aldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Hazreti Süleyman Camisi ve çevresinde bulunan 115 dönümlük alanda yapılan çalışma, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı. Düzenlenen bölge, şu sıralar vatandaşların en uğrak yerlerinden biri haline geldi.

Kandilli cıvıl cıvıl...

EYOF 2017 Kayaklı Koşu ve Biatlon yarışmalarına başarıyla ev sahipliği yapan Kandilli; şimdide Gençlik ve Spor Bakanlığının başlatmış olduğu Anadolunun Manevi Kandilleri projesi kapsamında kapılarını genç öğrencilere açtı.

Yarım asırdır tahta çivili ayakkabı üretiyor

Malatya'nın Arapgir ilçesinde ayakkabıcılık yapan Erol Hakan, yarım asırdır tahta çivili ayakkabı üretiyor.

Erzurum’a Temiz Hava Merkezi Bölge Müdürlüğü kuruldu

Erzurum Hastaneler Caddesi üzerinde bulunan Çevre Şehircilik Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü'ne ait olan bina, baştan ayağa restore edilerek çok önemli bir birim oluşturuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 8 ilde kurulan 'Temiz Hava Merkezi Müdürlüğüne Resul Çivicioğlu getirildi.

Çivi esrara yine geçit vermedi

Elazığ'da jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada Siirt'ten Ankara'ya giden trenin üst kısmına ve valize zulalanmış 16 kilo esrar ele geçirildi.

Çivi'den kaçamadılar

Elazığ'da jandarma ekiplerinin Bingöl ve Malatya yollarında Narkotik köpeği 'Çivi' ile yaptığı çalışmada çanta ile teneke kutular içerisinde 20 kilo esrar ele geçirildi. Esrarlarla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çeyiz sandığında uyuşturucu

Elazığ'da jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada otobüs içerinde bulunan çeyiz sandığında 18 kilo kubar esrar ile valizlerdeki 7 kilo toz esrar maddesi narkotik köpeği Çivi'ye takıldı.