Etiketler

Grip en çok çocukları etkiliyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Buket Taneri, hastalığın günümüzde en çok çocukları etkilediğini söyledi.

Anne babalar bu habere dikkat!

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Başıbüyük, öksürüğe neden olabilen sebepleri belirterek anne ve babaları uyardı.

Bebeğin ilk aşısı anne sütü

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeliha Yılmaz, anne sütünün bebekler için ilk aşı olduğunu söyledi.

Geçmeyen öksürüklere dikkat

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Büşra Filiz Genç, çocuklarda geçmeyen öksürük ve astım konularında önemli bilgiler paylaştı.

Aşırı kilolu çocuklar sağlıklı değiller

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Onur, son yıllarda teknolojik gelişmelere paralel olarak toplumdaki obezite sorununun önemli bir artış gösterdiğini belirterek, aşırı kilolu çocukların sağlıklı olmadığını vurguladı.

Hastalanan çocuk okula gönderilmemeli

Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Yıldırım, çocuğun hasta olduğu dönemde okula gönderilmemesi iyileşme sürecini hızlandıracağı gibi çocukların birbirleriyle yakın temasın kesilmesiyle de hastalığın yayılmasının engelleneceğini söyledi.

Çocuğunuzu okula 6 adımda hazırlayın

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ünal Uluca, okula başlayacak çocukların göz muayenelerinin yapılması ve aşılarının tamamlandığının kontrol edilmesi gibi öneri ve uyarılarda bulundu.

Uzman Dr. Sayar: "Çocuklarda yemek öncesi oyun iştah arttırıyor"

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Yavuz Sayar, yemekten önce oyun oynayan çocukların iştahının artacağını söyledi.

Besni Devlet Hastanesine çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı atandı

Türkiye'nin 18. Anne Dostu Hastanesi ve HIMSS Dijital Hastane Seviye 6 olma başarısını gösteren Adıyaman'ın Besni Devlet Hastanesi, uzman doktor alanını genişletmeye devam ediyor.

Gerger Devlet Hastanesinde çocuk doktoru görevi başladı

Adıyaman'ın Gerger İlçe Devlet Hastanesine çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı göreve başladı.

Bahar alerjileri çocuklarda performans düşüklüğüne yol açıyor

Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yavuz Sayar, bahar alerjilerine maruz kalmış çocuklarda okulda performans düşüklüğü, başarının azalması, uykusuzluk, yorgunluk ve sersemlik hali gibi bulgular ortaya çıktığını söyledi.

Anne sütünün 5 önemli yararı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülhan Ozan Altaş, anne sütünün bebeğin ilk 6 ayında tüm beslenme ve vitamin ihtiyaçlarını tek başına karşıladığını belirterek, içerdiği pek çok yararlı madde sayesinde bebeği hastalıklardan koruduğunu, emziren annelerin da bağışıklık sistemini güçlendirerek, özellikle meme kanserine yakalanma riskini azalttığını vurguladı.

Kış aylarında bebeklerin cilt sağlığı için 7 öneri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Onur, hassas yapıları nedeniyle soğuktan çok çabuk etkilenen bebeklerin cildinin özellikle kış aylarında hastalıklara daha da açık hale geldiğini belirterek, Dikkat edilmediği takdirde bebeklerin vücudunda kuruma, çatlama, pullanma hatta bazı cilt hastaları gelişebiliyor dedi.

Okul çağındaki çocuklarda sağlık taramasının önemi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nebi Sincar, çocukların okula ilk başlama döneminde olmak üzere ve sonrasında en azından 2 yılda bir rutin sağlık taramalarından geçmelerinin, ilerleyen dönemlerinde önlenebilir hastalıklardan daha çabuk kurtulmasını sağlayacağını ve okul başarılarının da kötü yönde etkilenmesinin önüne geçeceğini vurguladı.

Aileler ekranı susturucu olarak kullanıyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Satılmış açıklamalarda bulundu.

Çocuk hastalıkları uzmanı göreve başladı

Adıyaman'ın Gölbaşı Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Zeynep İspir göreve başladı.

Çocuk doktorlarına en sık sorulan 10 önemli soru

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Taşkesen, anne baba adayları için gebelik sürecinin her zaman heyecanlı ve bir o kadar da stresli geçtiğini belirterek, ebeveynler tarafından en çok sorulan 10 soru hakkında bilgi verdi.

Çocuklarda yaz aylarında sık karşılaşılan sağlık sorunları

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Gölbaşı İlçe Devlet Hastanesinde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ülkem Çolak, çocuklarda yaz aylarında sık karşılaşılan sağlık sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çocuklarda alerji ile astımı birbirine karıştırmayın

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Onur, her astımın alerji olmadığı gibi her alerjinin de astım olmadığını belirterek, Yani 'astım başlangıcı' diye bir tanı yoktur. Ancak astım, hafif, orta veya ağır şiddette olabilir. Astım, çocukluk çağındaki hastaların yüzde 80'inde hafif şiddette görülür ancak erken dönemde önlem alınmadığı takdirde ilerleyebilir dedi.

Obezite çocukların ruh sağlığını da bozuyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayhan Çeri, son yıllarda obezitenin hızla artmasının insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiğini belirterek, yetişkinler kadar çocuklarda da yaygın olan obezitenin diyabet, kalp hastalıkları gibi ciddi rahatsızlıkların yanı sıra önemli psikolojik sorunlara da neden olabildiğine dikkat çekti.

Bebek için en değerli hediye 'anne sütü'

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burcu Çalışkan, annelerin bebeklerine verebileceği en değerli hediyenin "anne sütü" olduğunu söyledi.

Televizyon izlemek, çocuklarda olumsuz etki yapıyor

Özellikle son günlerde daha fazla olan olumsuz ve şiddet içerikli görüntü oluşturan televizyon ekranlarından çocuklarımızın uzak durması gerektiğine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melih Yaman, bu durumun çocuklarda olumsuz etki yaptığını söyledi.

Yaz hastalıklarına dikkat

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyhmus Yavuz, yaz hastalıkları konusunda ebeveynleri uyardı.

Astım hastalarını en çok grip etkiliyor

Medical Park Elazığ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melih Yaman açıklamalarda bulundu.