Etiketler

Devasa çukur 'Kup' gizemini koruyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde Kup adı verilen ve anlatılanlara göre meteor düşmesi ile toprak çökmesi sonucu oluştuğu söylenen 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemiyle dikkat çekiyor.

İstinat duvarı çöktü, çok sayıda araç hasar gördü

Elazığ'da etkili olan sağanak nedeniyle arkasında su biriken istinat duvarı çöktü, molozların altında kalan ve oluşan sel sularıyla sürüklenen çok sayıda araç zarar gördü.

Evine önce istinat duvarı, sonra deprem zarar verdi

Elazığ'da istinat duvarının çökmesiyle evi zarar gören Düzgün Doğan'ın, önceki gün de meydana gelen depremde evi iyice hasar aldı.

İstinat duvarı evin üzerine çöktü

Elazığ'da aşırı yağışlara dayanamayan istinat duvarı bir evin üzerine çöktü. Çökme nedeniyle ev zarar görürken, ölen ya da yaralanan olmadı.

'Hem yerelde hem genelde bayrağı daha ileri taşımak boynumuzun borcu'

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, ‘Bu milletin değerleri ile siyaset yapmak, o değerleri muhafaza etmek, yeri geldiğinde bedel ödemek ama diz çökmemek, hem yerelde hem genelde bayrağı daha ileri taşımak boynumuzun borcu.’ dedi.

İki katlı kerpiç ev çöktü

Elazığ'da iki katlı kerpiç evin çökmesi sonucu 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Adıyaman - Gaziantep karayolunda çökme

Adıyaman-Gaziantep karayolunda aşırı yağış nedeniyle çökme meydana geldi.

Baraj suları yolu yıktı, bir araç içindeki silahla kayboldu

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde bulunan Dicle Barajı kapaklarından birinin kırılması sonucu akan su, baraj kenarındaki yolun çökmesine neden oldu. Yolun üzerinde bulunan bir araç ile içerisindeki silah kayboldu.

Diyarbakır’da sel, bir köyü ikiye böldü

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız devam eden yağmur, sele neden oldu. Sel nedeni ile köyü ilçeye bağlayan köprünün çökmesi sonucu köylüler, suların ortasında hastaları ile birlikte mahsur kaldı.

‘Bu millet hep zirvelerde olacak’

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, '28 Şubatta inanca, 15 Temmuzda demokrasiye pranga vurmaya, iktisadi parametrelerimizle oynayarak ekonomik zemini dumura uğratmaya çalışanlara Orhunca bir kayıt düşüyoruz: Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir? Allah'ın izniyle bozamayacaklar ve bu millet hep zirvelerde olacak. 'dedi

Beton kalıbı çöktü, 4 işçi yaralandı

Sivas'ta bir fuar inşaatının 3. katında beton kalıbının çökmesi sonucu zemine düşen 4 işçi yaralandı.

2 kadının yaralandığı tavanın çökme görüntüleri ortaya çıktı

Diyarbakır'da bir iş yeri tarafından kaçak olarak örülen tavanın çökme anının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, olayda üzerinden geçerken çöken tavanın altında kalan doktor ve hemşire iki kadının, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldığı görüldü. Hemşirenin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İnşaatta korkutan kaza! 2 yaralı

Elazığ'da bir inşaatta kalıpların çökmesi sonucu 2 işçi hafif yaralandı.

Kerpiç evin çatısı çöktü, 2 kardeş yaralandı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Nevruz köyünde tek katlı kerpiç evin çatısının çökmesi sonucu 2 kardeş yaralandı.

Kızının düğününe geldiği köyde göçük altında öldü

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde dün akşam saatlerinde tamir yaptığı evinin çatısının çökmesi sonucu hayatını kaybeden Hacı Gümüştaş (56), köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Erzincan’da inşaatta göçük: 3 yaralı

Erzincan'da yapımı devam eden hastanenin üzerinde yapılmak için kurulan inşaat kalıplarının beton dökümü sırasında çökmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır’da bir inşaatta iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 5 işçi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

IHAAW114218-ASA/12-05-2018 - Diyarbakır'da bir inşaatta iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 5 işçi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. 12.05.2018 11:42:18 TSI NNNN

Diyarbakır’da bir binada çökme tehlikesi

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir bina çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Binanın her iki yanındaki binalarda tedbir amaçlı boşaltılırken ekipler binaların boşaltılması için uzun uğraş verdi.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Muradiye mahallesinde bir bina çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Tedbir amaçlı binanın her iki yanındaki binalar da boşaltıldı.

IHAAW004534-ASA/10-05-2018 - Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Muradiye mahallesinde bir bina çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Tedbir amaçlı binanın her iki yanındaki binalar da boşaltıldı. 10.05.2018 00:45:34 TSI NNNN

Sağlıklı bir ayakkabı için 6 öneri

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nden Op. Dr. Fener Çelebi, yaş ilerledikçe ayak tabanında oluşan çökme sonucu, ayakların uzadığını ya da genişlediğini belirterek, bu nedenle ayakkabı alırken bazı kurallara dikkat etmek ve ayak sağlığını olumsuz etkileyecek ayakkabıları giymekten kaçınmanın gerektiğini ifade etti.

Güneş enerjisi sistemi, evin odasına düştü

Malatya'da bir evin çatısında kurulu bulunan güneş enerjisi sistemi, tavanın çökmesiyle odanın içerisine düştü. Olayda şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı.

Şehir merkezindeki caddede oluşan çökme ve çatlaklar korkuttu

Sivas'ta şehir merkezinde iki caddenin kesiştiği alanda oluşan çökme ve çatlaklar tedirgin etti.

Tekman’da ahır çöktü, 57 hayvan telef oldu

Erzurum'un Tekman İlçesine bağlı Çatkale Köyü'nde ahırın çökmesi sonucu çok sayıda büyükbaş ve küçükbaş hayvan telef oldu.

Heyelan istinat duvarını yıktı iki hayvan telef oldu

Erzincan'ın Tercan İlçesi Gevenlik Köyü'nde istinat duvarının heyelan sonucu çökmesiyle bir koyun ve kuzusu telef oldu.

İnşaat halindeki binanın 3. katı çöktü

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapımı devam eden bir inşaatın 3. katında çökme meydana geldi.

Kaymakam Gençer çöken evde incelemelerde bulundu

Adıyaman'ın Besni ilçesi Kızılhisar köyünde çökme nedeniyle 1 kişinin yaralandığı, çok sayıda küçükbaş hayvanın telef olduğu toprak evde Kaymakam Ahmet Gençer, incelemelerde bulundu.

Elazığ'da inşaatta göçük: 3 yaralı

Elazığ'da bir inşaatta beton döküldüğü sırada kalıpların çökmesi sonucu 3 işçi yaralandı.

Yolcu minibüsü çöken yola saplandı

Adıyaman'da, geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışması yapılan yolu kullanan ve içerisi yolcu dolu minibüs, aşırı yağmur yağışı sonrası yolun çökmesiyle çöken yol içerisine saplandı.

Kahramanmaraş’ta istinat duvarı çöktü

Kahramanmaraş'ta aşırı yağışlar bir binanın istinat duvarının çökmesine neden oldu.

Göçük altında kalan köpek, polis ve işçiler tarafından kurtarıldı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine, iki katlı metruk evin çökmesi sonucu altında kalan köpeği polisler ve işçiler canla başla çalışarak kurtardı.