Etiketler

2 bin 500 rakımlı Akdağ'da ilk kayak

Elazığ'da bulunan 2 bin 500 rakımlı Akdağ'da ilk kayak yapıldı.

Ergan Dağ Kayağı Milli Takım kamplarına ev sahipliği yapacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 faaliyet programı çerçevesinde Ergan Dağı önemli faaliyetlere ev sahipliği yapacak.

Dağ kayağı ileri seviye eğitimi Ergan Dağında yapılacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu dağ kayağı ileri seviye eğitimi 14-18 mart 2018 tarihleri arasında Ergan dağında yapılacak.

Dağ Kayağı Milli Takım Aday Kampı Ergan Dağı’nda yapılacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Fransa ve İtalya'da yapılacak olan Dağ Kayağı Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası için Erzincan Ergan dağında 7 gün sürecek milli takım aday kampı yapılacak.

EDKİK’in 8 Sporcusu Dağ Kayağı Milli Takımında

Türkiye'de ve Erzincan'da dağcılığın ve dağ kayağı sporunun gelişmesi ,yaygınlaştırılması adına pek çok ilke imza atan Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü (EDKİK), dağcılık ve dağ kayağı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) dağ kayağı kurulu üyesi, EDKİK Başkanı ve TDF Dağ kayağı teknik direktörü Yılmaz Ünal 2018 yılında ve dağ kayağının gelecek yıllarda ki hedefleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dağcılık Federasyonu Başkanı Başar’dan çığ uyarısı

Türkiye Dağcılık Federasyonunun organizasyonuyla 'Dağ Kayağı Dünya Kupası' yarışmasına ev sahipliği yapacak olan Erzincan'da bulunan Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Ensar Başar, tüm kayakseverler ve şampiyonada yarışan sporcular için çığ uyarısında bulundu.

Erzincan, kayakçılara ev sahipliği yaptı

Erzincan'da düzenlenen Dağ Kayağı Dünya Kupası yarışlarında kadınlarda Fransız sporcu Laetitia Roux, erkeklerde de İtalyan sporcu Robert Antonioli birinci oldu.

Uluslararası Dağ Kayağı Dünya Kupası Erzincan’da Yapılacak

Uluslar Arası Dağ Kayağı Federasyonu Başkan Yardımcısı Rebecca Vernova Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar ve beraberindekiler Erzincan Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp'i ziyaret ettiler.