Etiketler

Define arar gibi kayıp dağcıları dedektörle arıyorlar

Uludağ'da 5 gündür kayıp olan 2 amatör dağcı, metale hassas helikopterler ile karış karış aranıyor. 1 kilometrekarelik alanda bulunan her türlü metali algılayan helikopterdeki dedektörle kayıp dağıcılar bulunmaya çalışılıyor.

Uludağ'daki kayıp dağcılar aranıyor... 30 saat geride kaldı

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki kişi için başlatılan arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı.

Dağcılar, Akdağ'a tırmandı

Elazığ'da dağcılar, 2 bin 620 metrelik rakıma sahip Akdağ'a tırmandı. 2,5 yaşındaki Lina'da tırmanışa babasının sırtında katılması ise dikkat çekti.

Dağcıların Muş'ta kış eğitimi kampı

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Kış Gelişim Eğitimi’ kapsamında 120 dağcı, Muş Alparslan Üniversitesi yerleşkesinde kamp kurdu.

Donma tehlikesi geçiren dağcıları jandarma kurtardı

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Nemrut Dağına tırmanış yaparken yoğun tipi ve sis nedeniyle kaybolan ve mahsur kalan dağcıları donmaktan kurtardı.

Dağcılar Malatya’yı gezdi

Türkiye'nin farklı illerinden gelen yaklaşık 20 dağcı, Malatya ve ilçelerini ziyaret etti.

Dağcılar 4 Eylül ruhuyla yürüdü

Sivas Kongresi'nin 99'uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Yıldız Dağı'na yapılacak zirve tırmanışı öncesi dağcılar yürüyüş düzenledi.

Türk dağcılar Alplerin zirvesinde Türk bayrağı açtı

Dünya'daki dağcılar tarafından düzenlenen organizasyonda Türkiye'den 3 dağcı Alplerin zirvesine tırmanarak Türk bayrağını dalgalandırdı.

Türkiye’nin En Yüksek Rakımlı Dağcılık Şenliği Erzincan’da yapıldı

Erzincan'da bu yıl Esence Yedigöller Dağcılık Şenliği'nin 22.'si düzenlendi. Etkinliğe katılan yaklaşık 200 dağcı şenliğin keyfini çıkardı. 3 bin metre yükseklikte düzenlenen şenliğe Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar olmak üzere çeşitli illerden gelen dağcılar ve davetliler katıldı.

Tunceli’nin doğasını profesyoneller tanıtıyor

Merkezi İzmir'de bulunan Zirve Dağcılık Kulübü'ne bağlı Tunceli Şubesi, kurulduğu 2017 yılından bu yana profesyonel dağcılarla kentin doğasını turizm severlere tanıtıyor.

Kazankaya kanyonuna ziyaretçi akını

Zorlu Kazankaya kanyonunda terleyen Sivaslı dağcılar, Yeşil ırmağın soğuk sularında serinledi.

Dağcılar Gerger dağlarında kamp kurdu

Adıyaman'ın Gerger ilçesindeki dağlar, dağcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. 6 kişilik dağcı grubu Gerger ilçesindeki dağlarda kamp kurdu.

Dağcılar Türk bayrağını yeniden zirveye dikti

Kahramanmaraşlı bir grup dağcı, 3 bin 756 metre yüksekliğindeki Demirkazık zirvesinde Türk bayrağını yeniden dalgalandırdı. Zirvede bulunan Türk bayrağını yerinden çıkaran kişi veya kişilere fırsat vermeyeceklerini kaydeden dağcılar, 8 saatte çıktıkları zirvede Türk kahvesi içerek başarılarını kutladı.

Sivaslı dağcılar, Muhsin Yazıcıoğlu anısına Keş dağına tırmandı

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hemşehrileri ölümünün 9. yıl dönümünde, helikopterinin düştüğü Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi sınırları içerisinde yer alan Keş dağına tırmandı.

Dağcılar Nemrut Dağı’na tırmandı

Devasa heykellerin kar altında kaldığı 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı'na dağcılar tırmanış gerçekleştirdi.

Buz’un efsaneleri Erzurum’da

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanış Festivali'ne katılan Dünyaca ünlü dağcılar buz ve çetin kış şartlarıyla adeta savaştı.

Kahramanmaraşlı dağcılardan Berit Dağı’na gece tırmanışı

Kahramanmaraşlı dağcılar, gece karanlığında 6 saat yürüyerek 3 bin 50 rakımlı Berit Dağı'nın zirvesine Türk bayrağı dikti.

Keçilerin imdadına dağcılar yetişti

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde dağlık alanda 4 gündür mahsur kalan keçilerin imdadına dağcılar yetişti.

Kahramanmaraşlı dağcılar Arakan için tırmandı

Kahramanmaraş Berit Dağcılık Kulüp Başkanı Fahri Yılmaz ve ekibi, Arakan'da Müslümanlara yapılan saldırıları lanetlemek için 3054 metre olan Berit Dağı'na tırmandı.

Erzincan’da dağcılar 15 Temmuz Şehitleri anısına zirve tırmanışı yapacak

Erzincan'da 15 Temmuz Şehitleri anısına dağcılar zirve tırmanışı yapacak.

Gürünlü dağcılar Erciyes Dağı’na tırmandı

Gürünlü dağcılar 3 bin 917 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı gerçekleştirdi.

Milletvekili Ilıcalı, Buz Festivaline sıcaklık kattı

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, nefes kesen tırmanışların gerçekleştirildiği Buz Tırmanış Festivali'nde profesyonel dağcılarla bir araya gelerek buza tırmanma deneyiminde bulundu.

Dağcılar, Hazarbaba'da buluştu

Şanlıurfalı dağcılar Elazığ'a gelerek 2 bin 347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba dağına tırmandı.