Etiketler

Yaşlı adamın kalp kapağı, yeni yöntemle değiştirildi

Elazığ'da KOAH hastası 63 yaşındaki hastanın kalp kapağı, dünyada yeni bir yöntem olan ve Fethi Sekin Şehir Hastanesinde ilk defa uygulanan kapalı yöntemle kasık damarından girilerek değiştirildi. Başarılı bir operasyon geçiren hasta, daha önce 50 metre yürüyemezken şimdi kilometrelerce yürüdüğünü aktardı.

Kamyon şoförlerini işten habersiz çıkardılar

Bir Proje ve Mühendislik firmasında çalışan kamyon şoförleri, işten çıkarılmalarının ardından haklarını arıyorlar. İddiaya göre, mesai saatlerinin değişmesinin ardından, hakları olan ek ücretleri talep eden işçiler, işten çıkarıldı.

Aydemir: ‘Kardeşlik, değişmez ufkumuzdur’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Mehmet Akif Ersoy'dan Alvarlı Muhammed Lütfi'ye, Seyyid Abdulhakim Arvasi'den Seyyid Ahmet Arvasi'ye günümüze ulaşan değişmez mesaj kardeşlik, kararmayan tek ufuk vahdet ve tevhid imanıdır. 'dedi.

Çikolata kistleri anneliğe engel oluyor

Çikolata kistlerinin tekrarlama riskinin yüzde 20-40 arasında değişmekte olduğunu belirten Prof. Dr. Polat Dursun, çikolata kistlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Üç yıldır fiyatları hiç artmadı

Sivas'ta üretimi yapılan lahana ve kabak fiyatları son üç yıldır hiç değişmedi.

Milletvekili Aydemir: ‘Birlik, ebedi dirliktir’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ''İslam Medeniyetini farklı, ayrıcalıklı ve muhteşem hale getiren esas Hak korku ve imanı, Hz. Peygamber sevgisi ve bağlılığıdır. Güzel ahlakı tamamlamak üzere cihana teşrif eden Hz. Peygamber sevgisi yüce milletimizin ruh temeli, onun çizdiği ufuk ise değişmez yol haritasıdır. Bizi asırlara hükümran kılan gücümüz O'nun tebliğ ve tebşir ettiği vahdet ve tevhid imanıdır.' dedi.

Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! Ücretlere zam geldi

Devlet memurlarının 1 lira 97 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 8,1 artışla 2 lira 13 kuruşa yükselecek. Harcırah Kanunu uyarınca verilen yurt içi gündelik tutarları ise değişmeyecek.

Başkan Kılıç, “Çat ilçemizde ilklere imza attık”

Arif Hikmet Kılıç'ın Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte çehresi değişmeye başlayan Çat, bugün Erzurum'un birçok ilçesine adeta taş çıkartacak bir noktaya geldi.

(Özel Haber) 12 vali, 4 belediye başkanı değişti ama onun yeri hiç değişmedi

Malatya'da bedensel engelli olarak dünyaya gelen Battal Tagay, engeline rağmen kentteki bir ilkokulunun önünde 29 yıldır ekmek parasını kazanmaya devam ediyor. Kentte 12 vali, 4 belediye başkanı değişti ama onun yeri hiç değişmedi.

Hayvan hakları savunucuları 5199 sayılı kanunun değişmesini istiyor

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldızlı, hayvana işkence yapanların 5199 sayılı Kabahatler Kanunu'na göre cezalandırıldığını belirterek bu yasanın değişmesini istediklerini söyledi.

Çabuk yorulma ve nefes darlığı kalp kapak hastalığı belirtisi

Kalp ve Damar Uzmanı Doç. Dr. Muzaffer Bahçivan, çabuk yorulma ve nefes darlığının kalp kapak hastalığı belirtisi olduğunu belirterek, tanı konulduğu andan itibaren hastalığın kontrol altına alınması, uygun hastalarda ameliyatla kapağın tamiri veya değişmesi gerektiğini ifade etti.

Kronik kasık ağrısı olanlar dikkat

Çikolata kistlerinin tekrarlama riskinin yüzde 2040 arasında değişmekte olduğunu belirten Prof. Dr. Polat Dursun, çikolata kistlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Yakın görme bozukluğu kaderiniz olmasın

Uzman Op. Dr. Şeyda Atabay her geçen gün yakın görme bozukluğu hasta sayısının arttığını ifade ederek İlerleyen yaş ile birlikte göz içi dokuların değişmesi ve esnekliğini yitirmesi sebebi ile yakın görme hastalığı ortaya çıkıyor dedi.

Adı tatlı kendisi acı bir hastalık: Çikolata kistleri

Çikolata kistlerinin tekrarlama riskinin yüzde 20-40 arasında değişmekte olduğunu belirten Prof. Dr. Polat Dursun, çikolata kistlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Yükseköğretim kurumları için katkı payları değişmedi

Yükseköğretim kurumlarında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında cari hizmet maliyetlerine öğrenci ve devlet katkısı olarak alınacak paylarda bir önceki yıla göre değişiklik yapılmadı.

'Elazığ gastronomi turizminden çok önemli gelir elde edebilir'

İnsanların tatil ve yeni keşif beklentilerinin değişmeye başladığını, özellikle organik ürünler ve yerel üretimlerin ilgi odağı haline geldiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ'ın gastronomi turizminden çok önemli gelir elde edebileceğini söyledi.

Pişmansanız, sıkıldıysanız kurtulmanız mümkün

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, istenerek yapılan dövmelerin zamanla, ilgi alanlarının değişmesi, inanç, ayrılık, yeni iş hayatı, utanç, daha iyi rol model olabilme gibi nedenlerden dolayı bazı kişiler için istenmeyen bir durum haline geldiğini söyledi.

Yazın burun estetiğinde bunlara dikkat

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal, Mevsimlerin değişmesiyle birlikte acaba yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olunabilir mi, bu durum bir sakınca olur mu konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ramazan ayında kas kaybını önlemek mümkün mü?

Medicana Sivas Hastanesi Diyetisyeni Özge Karabağ, Ramazan ayında uzun süre aç kalmak, beslenme şeklinin ve saatlerinin değişmesinin bazı kişilerde kilo verimine neden olurken, bazı kişilerde de hareketin azalması, yemeklerden hemen sonra yatılması gibi pek çok nedenin kas kaybına ve fazla kilo sorununa neden olduğunu söyledi.

Jinekomasti beslenme değişikliği ile giderek artıyor

Erkeklerde göğüs büyümesi olarak bilinen Jinekomasti hastalığı, son yıllarda beslenme alışkanlıkların değişmesine bağlı olarak giderek artıyor.

Deprem tehlike haritası değişti risk değişmedi

Geçtiğimiz günlerde AFAD tarafından yeni deprem tehlike haritası yayımlandı. Haritaya göre tehlikenin bazı yerlerde azaldığı görülürken, önemli bir deprem kuşağı bölgesinde yer alan Türkiye'de riskin değişmediği belirtildi.

Masa da şampiyon değişmedi

Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar Masa Tenisi İl Birinciliğinde erkeklerde Zübeyde Hanım Ortaokulu, kızlarda da Maksutefendi Ortaokulu birinci oldu.

İşte Türkiye’nin tek olaysız şehri!

Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, ‘Örflerin, adetlerin değişmeden bugüne gelmesi toplumun yaşantısına da katkı yapıyor. Dolayısıyla bu kültürün oluşturduğu birliktelik kentte asayiş olayları yaşanmasını ve insanlar arasında husumetin ortaya çıkmasını da yok ediyor’ dedi.

Evkur Yeni Malatyaspor’da Murat Yıldırım’ın sakatlığı korkuttu

Bu sezon Evkur Yeni Malatyaspor orta sahasının değişmez ismi olmayı başaran Murat Yıldırım, antrenmanda yaşadığı sakatlıkla yürekleri ağza getirdi.

Berberler ve Otelciler Odasının Başkanı değişmedi

Adıyaman Berberler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İspir yeniden başkan seçildi.

Ağaç İşleri Sanatkarları Esnaf Odasında başkan değişmedi

Her iki adayın yarıştığı Ağaç İşleri Sanatkarları Esnaf Odası genel kurulunda başkan değişmedi.

Böbrek hastalarında beslenmeye dikkat

Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, böbrek hastalığında sağlıklı beslenmenin ana kural olduğunu belirterek, yanlış beslenme alışkanlıklarının sil baştan değişmesi gerektiğini söyledi.

Dişlerde renk değişmesine dikkat

Diş Hekimi Ve Protez Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerde renk değişmesine dikkat çekerek, Dişte soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklere karşı oluşan ağrı ve hassasiyetler de, yemek yeme sırasında oluşan ağrılar da iltihaptan ve bir iltihap başlangıcının habercisi olur dedi.

OSB idari hizmet binası yenileniyor

Diyarbakır'ın gelişmesinde ve değişmesinde katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) idari hizmet binası baştan aşağı yenileniyor.

Şırnak’ın elektrik sorunu Dicle ile çözülüyor

Yeniden inşa edilen Şırnak ve ilçelerinin elektrik sorunu Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen hummalı çalışmalar ile çözülüyor. Şırnak'ta düzenlenen toplantıya katılan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, mevcut elektrik tüketim kültürünün acilen değişmesi gerektiğini söyledi.