Etiketler

Miraç Kandili bu gece idrak edilecek

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, bugün akşam idrak edilecek Miraç Kandili'nin Müslümanlar için önemli olduğunu söyledi.

FÜ Spor Bilimleri Fakültesine dekan ataması yapıldı

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Yüksel Savucu atandı.

EBYÜ’nün bazı birimlerinde atamalar yapıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin bazı birimlerinde atamalar yapıldı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına Prof. Dr. Ahmet Uğur Nalcıoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Mehmet Kavukçu ve Tıp Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Abdülmecit Kantarcı atandı.

DÜ’ye TSE ISO9001 KYS belgesi verildi

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Hastaneleri, eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile ayaktan ve yatarak sağlık hizmeti sunumu alanlarında TS EN ISO9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) belgesi aldı.

Üniversite ile lise arasında işbirliği

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlıkları ile Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında sosyal, eğitsel ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

“Peygamber ve Gençlik” konferansı

Adıyaman Müftülüğünün Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Necmettin Erbakan üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferans verdi.

Rektör Çomaklı Kazım Karabekir Eğitim Fakültesini yerinde inceledi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, fakülte ve birim ziyaretlerine devam ediyor. Üniversitenin genelinde bulunan birimleri gezerek yerinde incelemede bulunan Rektör Çomaklı, dekanlar ve akademisyenlerle toplantı yaparak bilgi alışverişinde bulunuyor.

Diş Hekimliği ve Mühendislik Fakültesinde görev değişimi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde Dekanlık Görevi devir teslim töreni düzenlendi.

Erzurum’da ‘Nesiller Buluşuyor’ projesi

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Nesiller Buluşuyor Projesi kapsamında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Öge Çocuk Evlerindeki çocuklarla bir araya geldi.

Diyarbakır’da 2. Uluslararası Ekonomik, Siyaset Yönetimi Sempozyumu

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığınca düzenlenen 2. Uluslararası Ekonomik, Siyaset Yönetimi Sempozyumu başladı.

Yüzme sporunun faydaları

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, yüzme sporunun önemine değinerek, Yüzme, organizmanın solunum ve dolaşım sistemini en iyi destekleyen bir spor dalıdır dedi.

Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Erzurum’un dünyaya açılan kapısıyız”

Çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Sudan Peace Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Abdalla Makeen İbrahim ile Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. B. Osman Haroun Mohammed, Atatürk Üniversitesinin misafiri oldu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen’den Başkan Başsoy’a ziyaret

Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Dr.Burhan İşleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'u ziyaret etti. Burhan İşliyen'e TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alıcı ziyaretinde eşlik ettiler.

Eczacılık Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor

İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çiğremiş, yeni dönemde üniversite tercihi yapacak üniversite adaylarına Eczacılık Fakültesiyle ilgili bilgi verdi.

Dekan Karadağ’dan öğrencilere bölüm tavsiyesi

İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Ahmet Karadağ öğrencilere İİBF'yi tavsiye ederek fakültenin hem kadro hem de fiziki mekan olarak oturmuş bir fakülte olduğunu söyledi.

Üniversite tercihi yapacak öğrencilere öneri

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, üniversite tercihi yapacak öğrencilere seslenerek İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini gönül rahatlığı ile yazabilirsiniz dedi.

Genç öğretim üyesinin ani ölümü üzüntüye neden oldu

Geçirdiği operasyon sırasında hayatını kaybeden, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Arzu Koçaslan Vurur (38) için dekanlık binası önünde merasim töreni düzenlendi.

Sağlıklı yaşam için yüzme önerisi

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, sağlıklı yaşam için yüzme önerisinde bulundu.

Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Eczacılık Gününde beyaz önlüklerini giydi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından 14 Mayıs Eczacılık Günü olması münasebetiyle Eczacılık Günü kutlamaları ve Beyaz Önlük giyme töreni düzenlendi. Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen programa Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Erdinç, İl Sağlık Müdürü M. Sait Avar, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Zülfü Barış Şahin, akademisyenler, eczacılar ve eczacılık fakültesi öğrencileri katıldı. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Erdinç, eczacılık günü tarihi hakkında bilgiler vererek, eczacılığın 179. yılını kutladıklarını belirtti. Erdinç, Eczacılık Fakültesi olarak bu yılki 14 Mayıs etkinliği kapsamında temalarının akılcı ilaç kullanımı olduğunu ve bu kapsamda fakülte öğrencileri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle Diyarbakır'daki alışveriş merkezlerinde halka yönelik doğru ilaç kullanımı konusunda farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

ETSO ABBM çiftçileri bilgilendirdi

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) bünyesinde faaliyet gösteren Erzurum AB Bilgi Merkezi, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü işbirliği ile Avrupa Birliği ve Türkiye'de Koruyucu Tarım konulu geniş kapsamlı bir bilgilendirme etkinliği düzenledi.

TSYD’den Fair Play ödülü sahibi Hülya Bingöl’e ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Malatya temsilciliği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Jürisi tarafından, Türkiye Fair Play Ödülleri kapsamında Tanıtım Dalı Büyük Ödülüne layık görülen İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Okutmanı Dr. Hülya Bingöl ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Rıfat Güneş'e bir kutlama ziyareti gerçekleştirdi.

Atatürk Üniversitesi Tasarım ve Dönüşüm Projesi Vizyon Sunumu gerçekleştirildi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve ekibi Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında son üç ay içerisinde yapılan faaliyetleri ve elde edilen sonuçları değerlendirmek amacıyla bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantı 3 Mayıs 2018 tarihinde Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleşti. Programa üniversite üst yöneticileri, Dekanlar ve yardımcıları, Müdürler ve yardımcıları ve Bölüm Başkanları katıldı.

Diyarbakır fotoğraf sergisi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi dekanlık binasında Nedim Özgüvercin'in açmış olduğu ikinci resim sergisi ilgi görmeye devam ediyor.

Oğuz Haksever, Atatürk Üniversitesinde öğrencilerle biraraya geldi

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Medya ve Habercilik Söyleşisine katılmak üzere Erzurum'a gelen NTV haber sunucusu Oğuz Haksever, söyleşi öncesi Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı ziyaret etti. Ziyarette Haksever'e İletişim Fakültesi Dekanı Naci İspir eşlik etti.

24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülte Dekanları Toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı

Malatya'da gerçekleştirilen 24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar toplantısının sonuç bildirisi açıklandı. 8 maddelik bildiride tarihi süreçte kadın aleyhine oluşan birtakım olumsuzlukların dinin maksat ve hedefleri dikkate alınarak yeniden değerlendirilmesi gerektiği dile getirildi. Bildiride ayrıca ortaya çıkan yeni meseleler ve güncel konular hakkında görüş beyan edilmesine ve mevcut hükümlerin çağın idrakine ve hikmete uygun dille sunulmasına ihtiyaç bulunduğunun da açık olduğu ifade edildi.

Bakan Tüfenkci: “Gönül arzu ediyor ki fakülte hocalarımızın camilerde birer kürsülükleri olsun”

24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gönül arzu ediyor ki ilahiyat ve İslami ilimlerdeki hocalarımızın camilerde birer kürsülükleri olsun dedi.

24.İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısı

Malatya'da gerçekleştirilen İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kadınlara ve çocuklara karşı yapılan suçların hiç birisinin İslam'a ciro edilemeyeceğini ifade ederek, Bunları İslam'a ciro edenler ya cahilliklerinden bunu yapıyorlar yada İslam karşıtı olduğu için bunu yapıyorlar dedi.

İnönü Üniversitesi, 24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanları Toplantısına ev sahipliği yapacak

24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanları Geleneksel Toplantısı 23-24 Mart tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi'nde yapılacak.

İlahiyat Fakültesi öğrencileri Gıda Bankası’nı gezdi

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan, genel sekreter Bedrettin Gündoğdu ve bir grup öğrenci, Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankası'nı ziyaret etti.

İntihar etmek isteyen genç son anda ikna edildi

Elazığ'da intihara teşebbüs eden şahsı Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan ikna ederek intihardan vazgeçirdi.