Destekler Haberleri

Destekler Haberleri

Elazığspor'un Erzurum kampı başladı

Kısıtlı imkanlarla yeni sezona hazırlanan Elazığspor, sağlanan desteklerle 3. etap kampına Erzurum'da başladı.

Başkan Arslan 'Hizmet sektörleri yeniden revize edilmeli'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, hizmetler sektörüne yönelik sağlanan Devlet Desteklerinin yeniden revize edilerek sektörün ihracata özendirilmesi ve ihracat potansiyelinin yükseltilmesi için öneri raporunu TOBB’a sundu.

Erdoğan, afet bölgesine yapılacak destekleri paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Bölgesi'nde sel nedeniyle afet bölgesi ilan edilen yerleri ve verilecek destekleri paylaştı.

Büyük bir azim ve başarı hikayesi

Elazığ'da 18 yaşında geçirdiği motosiklet kazası sonucu bedensel engelli kalıp, 15 yıl boyunca yatağı bağımlı kalan, ardından verilen desteklerle ahırı yaşam ve spor alanına çeviren Mustafa Özger'in hayatı değişti.

Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Hibe desteği başvuruları nasıl başlıyor ve ne zaman yapılacak?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaflara verilecek olan destekler için başvuruların e-Devlet üzerinden 25 Mayıs'ta başlayacağını açıkladı.

'Desteklerden esnaf ayrımı yapılmaması lazım'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ‘Esnaf Destek Paketinden’ esnaf ayrımı yapmaksızın tüm esnafların yararlanması gerektiğinin altını çizerek desteklerin pandemi süresinde aralıksız olarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Pakdemirli açıkladı! Bayram öncesi hesaplara yatacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticiler ülkeleri ve milleti için üretmeye devam ederken, Bakanlık olarak desteklerini sürdürdüklerini belirtti.

'Desteklere rağmen takımımız küme düştü'

Elazığspor’un küme düşmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, yeni bir yönetim, yeni bir yapılanma ile Elazığspor’un tekrar eski günlerine dönebileceğini söyledi.

Esnafın yaralarını saracak destek için başvurular 31 Mayıs'ta sona erecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ciro kaybı desteklerinden yararlanma şartını taşıyan işletmelerin 31 Mayıs saat 23.59'a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabileceğini duyurdu.

Esnaf ve sanatkara yeni destek paketi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılan desteklerin bir ay daha uzatıldığını duyurdu.

Tam kapanma döneminde de esnafa destekler devam edecek

Kovid-19 salgını dolayısıyla hükümetin ticaret erbabının yaşadığı mali kayıpların telafisi için sağladığı gelir kaybı, ciro kaybı, kira ve sigorta prim destekleri, perşembe akşamından itibaren başlayacak "tam kapanma" döneminde de sürecek.

Sağlık Müdürü Polat'tan Vali Yırık'a teşekkür

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, koronavirüs salgını başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne desteklerini esirgemeyen ve gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarının yanında yer alan Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ a teşekkür etti.

Sinemaya 1,8 milyonluk yeni destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, senaryo, kısa film, animasyon film ve proje geliştirme türlerindeki 2021 yılı desteklerini açıkladı.

Ciro kaybı desteğinin detayları belli oldu

Koronavirüs salgınından etkilenen yiyecek ve içecek sektörüne sağlanacak ciro kaybı desteği"nin detayları belli oldu. Destekler 27 Ocak 2021 itibarıyla faal mükellefleri kapsayacak. Başvurular e-Devlet'ten yapılacak.

Kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira ve gelir kaybı desteği için başvuru yapamayan esnaf ve sanatkarlara güzel bir haber verdi.

Konteyner kentteki depremzedelere destek

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından geçici barınma merkezi olarak kurulan konteyner kentlerde kalan ailelere battaniye, maske ve internet kartı gibi çeşitli desteklerde bulunuldu.

Hollanda hükümeti istifa etti

Hollanda'da Başbakan Mark Rutte hükümeti, hükümeti binlerce aileyi mali yıkıma sürükleyen çocuk bakımı desteklerinin kötü yönetiminden sorumlu tutan bir rapor üzerine toplu olarak istifa etti.

Covid-19 destekleri kapsamında ne kadar ödendi?

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında her türlü çalışma yapılırken, kısa çalışma ödeneğinden, nakdi ücret desteğine, sosyal destek programından normalleşme desteğine kadar 185 milyon 863 bin 951 TL ödendiği bildirildi.

TİSK'ten asgari ücret açıklaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yaptığı ikinci toplantı sonrası Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan yapılan açıklamada "Asgari ücret destekleri tüm işletmeleri kapsayacak şekilde devam etsin.

Destekler esnafın salgın kaybını hafifletecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek paketinin esnafın salgın kayıplarını azaltacağını belirten sektör temsilcileri, böyle doğrudan bir desteğin ilk kez verildiğini bildirdi.

Bakan Selçuk açıkladı: Süre uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla teşvik ve desteklerin sürelerini uzattık' dedi.

Yeni korona önlemleri sonrası çalışanlar hangi desteklerden yararlanacak? İşte detaylar

Yeni önlemler nedeniyle bazı işyerleri belirli saatlerin dışında kapalı kalacak. 2 milyondan fazla çalışanı etkileyen önlemler sonrasında hangi ödemeler devreye girecek?

İlim Yayma Cemiyeti 500 yetime yardım etti

Yaklaşan kış ayları öncesinde İlim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu tarafından hayırsever işadamlarının destekleri ile 500 yetim çocuğa kışlık bot ve mont yardımında bulundu.

Bakan Pakdemirli: '564 projeye 261 milyon lira hibe sağlanacak'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 9. Başvuru Çağrısı 2. Grup sonuçlarının belli olduğunu belirterek, bu kapsamda destek almaya hak kazanan 564 projeye 261 milyon lira hibe sağlanacağını açıkladı.

Vekillerin İpekyolu ayrışması

Mülkiyeti İl özel İdaresine ait olan ve başta İl Özel İdaresi ve Elazığ Belediyesi olmak üzere kamu kaynakları ve destekleri ile yapımı gerçekleştirilen İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’ni kimin işleteceği sorun oldu.

Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yattı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, iki yılda tarımsal destekleri 22 milyar liraya çıkardıklarını belirterek, "Bütçemizin yüzde 55'ini tarımsal desteklere ayırdık. Bugün itibarıyla desteklerin 17 milyar lirası çiftçilerimizin hesaplarına yattı." dedi.

Dar gelirli ailelere gıda ve nakdi destek

Elazığ'da dar gelirli ailelere depremde olduğu gibi Ramazan ayında da verilen destekler devam ederken, İHH tarafından da 10 bin aileye gıda ve 600 bin TL nakdi yardım yapılmaya başlandı.

Belediye depremzedelerin yanında

Elazığ Belediyesi yaşanan deprem felaketinin ardından vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaraların sarılması adına desteklerini sürdürüyor.

Depremin yaşandığı Elazığ'a destekler devam ediyor

Elazığ'da 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından başlatılan yardım kampanyası sürerken, Günaydın Et ve Restorantlar grubununda 800 bin TL'lik destek verdiği bildirildi.