Etiketler

Bakan müjdeyi verdi! Dev destek geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 'İhracatta devlet destekleri kapsamında yıl sonuna kadar ihracatçılarımıza 3 milyar 754 milyon lira destek vermeyi öngörüyoruz' dedi.

Yol haritası hazırlandı! Kırsalda seferberlik başlıyor

Devlet, bölgesel farklılıkları dikkate alarak genişbant altyapılarının gelişmesinin zor olduğu bölgelerde, teşvik ederek mobil haberleşme altyapısı kurulmasını sağlayacak.

'Dış Ticarette Devlet Destekleri ve Hedef Pazarlar'

Elazığ'da ihracat yapan firma yetkilileri ile iş adamlarına, devletin dış ticarette sağladığı destekler ve hedef pazarlar anlatıldı.

Tarsim Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Devlet Destekli Tarım Sigortası TARSİM, Erzincan İl Merkezi ve İlçeleri'nde, üreticilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenledi.

Pancarın tadı kaçtı

Sivas'ta şeker pancarı üretimi yapan çiftçiler, mazot fiyatlarının yüksek olması ve devlet desteklerinin yetersiz olmasından dolayı şeker pancarından tat alamadıklarını belirtti.

Devlet destekli kurulan hayvan çiftliği büyümeye devam ediyor

Erzincan'da devlet desteğiyle kurulan hayvan çiftliği büyümeye devam ediyor.

Diyarbakır’daki 33 seraya 55 milyon liralık destek

Diyarbakır'da, yaklaşık 10 yıl içinde devlet destekleri ile 33 sera kuruldu. Yüzde 50'si hibe olmak üzere yaklaşık 55 milyon liralık yatırımın yapıldığı seralardan alınan ürünler, başta Ukrayna olmak üzere farklı ülkelere ihraç edilirken, çoğunluğu kadın 800 kişiye de istihdam sağladı.

Bunu yapanın kirasının yarısı devletten!

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality’de yapılan değişikliklere göre, franchising sistemi ile yurtdışında açılan mağazalara yüzde 50 kira desteği verilecek.

'Devlet destekli ne gerekiyorsa yaparız'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın tamamlanmasının ardından bölgeye devlet destekli yapılması gereken ne varsa yapılacağını söyledi.

Darendeli çiftçilere devlet destekleri anlatıldı

Malatya'nın Darende ilçesinde gerçekleştirilen Devlet-Vatandaş buluşmalarında, devletin çiftçilere sunduğu destek ve hibeler anlatıldı.

Özel sektöre devlet destekleri anlatıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve Osmaniye İŞGEM işbirliği ile Kahramanmaraş'ta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

KUDAKA bölgesinde devlet destekleri anlatıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı öncülüğünce Erzurum, Erzincan, Bayburt il merkezleri ve ilçelerinde düzenlenen mali destekler bilgilendirme toplantıları başarıyla tamamlandı.

Vali Azizoğlu Oltu, Şenkaya ve Olur ilçesinden muhtarlar ile bir araya geldi

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında Oltu'da, Oltu, Şenkaya ve Olur ilçesinden muhtarların katılımı ile Girişimci, Esnaf ve Çiftçilerimize Verilen Devlet Desteklerinin Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

KUDAKA ve DAP İşbirliğiyle Devlet Destekleri Anlatıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde Erzincan'da çiftçilere ve üreticilere yönelik devlet desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Erzurum’da Eximbank kredileri ve ihracatçıya yönelik finans ve devlet destekleri tanıtıldı

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği DAİB Akademi tarafından Türkiye İhracat Kredi Bankası (EXIMBANK) İhracat Kredileri, Türkiye İhracat Kredi Bankası (EXIMBANK) Sigorta Programları, E Ticaret Sitelerine yönelik bilgilendirme semineri ve Devlet destekleri tanıtıldı.