Dezavantajlı Haberleri

Dezavantajlı Haberleri

Dezavantajlı ailelerin çocuklarına sünnet düğünü yapıldı

Elazığ'da dezavantajlı ailelerden oluşan 11 çocuk için düzenlenen sünnet düğününde çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Gönüllüler dezavantajlı ailelere ekmek ulaştırdı

Elazığ'da Kızılay gönüllüleri, dezavantajlı aileler için mahalle mahalle dolaşarak yaklaşık 3 bin adet ekmek dağıttı.

Türk Kızılayı'ndan öğrencilere eğitim desteği

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip kurs merkezi açarak, LGS'ye girecek 20 dezavantajlı öğrenciye ücretsiz eğitim vermek için hazırlıklarını tamamladı.

'Demir Kızlar' Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'ne yükseldi

Elazığ'da dezavantajlı ailelerin kızlarını topluma kazandırmak için sosyal bir proje olarak kurulan ve 'Demir Kızlar' ismiyle bilinen takım, büyük bir başarı elde ederek Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'ne yükseldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden çocuklara bayram sürprizi

Elazığ'da 'Sosyal Uyum ve Gençlik Projesi' kapsamında dezavantajlı mahallelerdeki çocuklar sevindirildi.

31 Aralıkta indirimler sona eriyor

Eski teknoloji ile üretilmiş, çevre kirliliği başta olmak üzere ekonomik ömrünü tamamlayan ve yakıt tasarrufu konusunda dezavantajlı hale dönüşen hurda araçların toplanması konusunda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi yıl sonunda sona eriyor.

Elazığ’da sünnet şöleni yapılacak

Elazığ'da '41 Kere Maşallah' projesi kapsamında dezavantajlı çocuklar için sünnet şöleni düzenleneceği belirtildi.

'Engelsiz Girişim Atölyesi'nde eğitim başladı

Elazığ'da bir okulda açılan 'Engelsiz Girişim Atölyesi'nde engelli ve dezavantajlı bireyler eğitim görmeye başladı.

Çınarlı öğrenciler Bilgi Evi’ni gezdi

Dezavantajlı gruplara yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ilçesine bağlı Alabaş Mahallesi'nde eğitim gören 70 öğrenciyi Bilgi Evi'nde ağırladı ve çocuk konuklarına yönelik sinema programı düzenledi.

Yenişehir Belediyesinden engelsiz gezi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi, dezavantajlı gençleri evlerinden çıkartarak sosyal hayatta aktif olarak katılmalarını sağlamak amacıyla, Dezavantajlı Gençlerle Farkındalık Gezisi düzenliyor.

SODES projesi piknik etkinliğiyle tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin proje ortaklarından olduğu dezavantajlı çocuklara yönelik Çanakkale, İstanbul ve Eğil'e gezilerin düzenlendiği, kentte yer alan 5 ilköğretim okuluna kütüphane kazandırıldığı, 4 farklı dalda sanat kursunun açıldığı, sinema ile tiyatro gösterimlerinin yapıldığı SODES projesi 150 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen piknik etkinliğiyle sona erdi.

150 öğrenci Eğil’i gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocuk ve gençlerde yurttaşlık bilincini artırmak, ülkemizin tarihi ve kültürel güzelliklerini tanımaları amacı başlattığı Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında dezavantajlı 150 öğrenciye Eğil gezisi düzenledi.

Çocuk Yaz Kampı sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil yapma imkanı olmayan dezavantajlı çocuklara yönelik Elazığ Maden ilçesi Gezin beldesinde düzenlediği Çocuk Yaz Kampı sona erdi.

Doğu'nun görünmeyen yıldızları

Elazığ'da sosyal bir proje ile kurulan kulüp 1. Lig'deki kadın hentbol takımı ile dikkat çekerken, kız öğrencileri hem geleceğe hazırlıyor hem de milli takıma oyuncu yetiştirerek dezavantajlı ailelerin çocuklarını topluma kazandırıyor.

Büyükşehir Belediyesinden çocuklara sünnet şöleni

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çalışma Sosyal ve Aile Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü bünyesinde koruma altında kalan dezavantajlı erkek çocuklar için sünnet şöleni ve kına gecesi düzenledi.

Dezavantajlı kadınlara piknik etkinliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yaz Şenliği adı altında 250 dezavantajlı kadın ve çocuklarına yönelik Elazığ Gezin beldesi Hazar Gölü kıyısında piknik organize etti.

Dar gelirliye dev destek

Hükümet, dezavantajlı vatandaşlara yardım elini uzatarak yoksulluğa savaş açarken, dar gelirli vatandaşlar için de hayata geçirdiği nakit transferleriyle milyonlara umut kapısı oldu. Yalnızca geçtiğimiz yıl 3.2 milyon ailenin yararlandığı gıda, eğitim, sağlık ve şartlı nakit transferlerini içine alan sosyal yardımlarla 25 milyarlık kaynak dar gelirli vatandaşlara ulaştırıldı.

Öğrenciler Çanakkale ve İstanbul’u gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla başlattığı 'Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri' kapsamında dezavantajlı 45 öğrenciye İstanbul ve Çanakkale'yi 4 günlük gezi düzenledi.

Çocuk Yaz Kampı başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, yaz aylarında tatil yapma imkanı olmayan dezavantajlı 10-14 yaş arası çocuklar için düzenlediği Çocuk Yaz Kampı 80 çocuğun katılımıyla başladı.

Spor engel tanımıyor

İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Salonunda Engelsiz İnönü Topluluğu ve Engelli Birimi Koordinatörü Nurhan Sevinç tarafından sporun dezavantajlı bireyler üzerindeki etkisi konferansı düzenlendi.

Dezavantajlı öğrencilere sinema gösterimi yapıldı

Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Diyarbakır'da bulunan dezavantajlı okulların öğrencileri için Kültür ve Kongre Merkezinde sinema gösterimi yaptı.

Dezavantajlı ve suça sürüklenen gençler meslek sahibi oluyor

Diyarbakır'da, Geleneksel El Sanatlarından Turizme Projesi sayesinde dezavantajlı ve suça sürüklenmiş 16-29 yaş arasındaki gençlere mesleki eğitimler verilecek. Kursu başarıyla tamamlayan gençler kendi iş yerlerini açma fırsatı bulacak.

Sivas Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine işaret dili kursu

Sivas Belediyesi şehirde yaşayan dezavantajlı grupların hayatını kolaylaştırmak için yapılan çalışmalar kapsamında Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri için işaret dili kursu başlattı.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ziyaret ediliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dayanışma duygularını artırma, yoksul ve dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Yardıma İhtiyacı Olan Ailelerin Evine Ziyaret adıyla yeni bir çalışma başlattı.

Bingöl’de "Artık Dezavantajlı Değiliz" Projesi

Bingöl'de Artık Dezavantajlı Değiliz projesi kapsamında 80 kadına eğitim verildiği bildirildi.

Dezavantajlı 4 gencin Avrupa hayali gerçeğe dönüşüyor

Merkezi Diyarbakır'da bulunan ve dezavantajlı gençlerin Avrupa hayallerini gerçeğe dönüştüren Gençlik ve Değişim Derneği, 4 kişiyi bir haftalığına İngiltere'ye gönderecek.

Enes Osman Aba ve ekibinin sunumu yarışmada birinci oldu

Rusya'da düzenlenen III. Uluslararası Akademik Çeşitlilik İçinde Birlik Proje Yarışmasında 'Yaşam Merkezlerinde Dezavantajlı Çocuklara Yönelik Atölye Çalışmaları' proje sunumu birinci oldu.

Eşit imkanlarda buluşturmayı hedefliyorlar

Türkiye'de bulunan dezavantajlı ve avantajlı okullarda okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencilerini eşit imkanlarda buluşturmayı hedefleyen Eşit-İm ekibi proje kapsamında kısa zamanda 10 ile ulaşarak 3 bin gönüllü ve 500 ekip üyesi ile çocukların gizli kalmış potansiyellerini ortaya çıkartıyor. Hedefinin büyük bir vakıf kurmak olduğunu söyleyen proje kurucusu Esra Karaduman, Hedefim çocukların tek bir alanda değil de bütün alanlarda kendisini geliştirip lise ve üniversiteye güzel bir şekilde ilerlemelerini sağlamak. Gaziantep'te büyük bir farkındalık yaratmak istiyorum dedi.

Dezavantajlı çocuklara ücretsiz resim kursu

Leonardo da Vinci Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, Diyarbakır'da maddi durumu yetersiz dezavantajlı öğrencilerin faydalanması için resim kursu açacak.

Dezavantajlı kadınların el emeği Travel’de sergilendi

Bu yıl düzenlenen 11. Travel Turkey İzmir Fuarında Diyarbakır Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından Sur Mağduru Dezavantajlı ve engelli bayanların hazırladığı el emeği ürünler sergilendi.