Etiketler

Keban'daki Çırçır Şelalesi manzarasıyla dikkat çekiyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan Çırçır Şelalesi, manzarasıyla dikkat çekiyor.

Deve Mağarası ve Ölbe Vadisi güzelliği ile dikkat çekiyor

Elazığ'da Ölbe Vadisi ve içerisinde bulunan Deve Mağarası güzelliği ile dikkat çekiyor.

Devasa çukur 'Kup' gizemini koruyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde Kup adı verilen ve anlatılanlara göre meteor düşmesi ile toprak çökmesi sonucu oluştuğu söylenen 50 metre derinliğindeki 500 metre genişliğindeki devasa çukur gizemiyle dikkat çekiyor.

Bin yıllık manastır, 3 saatte ulaşılıyor manzarasıyla dikkat çekiyor

Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubad'ın uzun süre hapis tutulduğu Muşar kalesi ile çevreyi gözetlemek için 2 kulesi bulunduğu değerlendirilen yıkılmaya yüz tutmuş bin yıllık Mar Ahron Manastırı, manzarasıyla dikkat çekiyor.

Esnafından doktoruna 180 kişilik 'Gönüllü Korosu'

Elazığ’da esnafından, emeklisine, doktorundan, mühendisine kadar farklı meslek gruplarından 18 ile 82 yaş arasında 180 kişinin oluşturduğu Klasik Türk ve Türk Sanat Müziği ‘Gönüllüler Korusu’ dikkat çekiyor.

Orman zengini Kahramanmaraş

Türkiye'nin orman bakımından önemli illeri arasında yer alan Kahramanmaraş, orman ve bitki zenginliği ile de dikkat çekiyor.

Emirhan Kayalıkları estetik görünümüyle büyülüyor

Sivas'ta Yukarı Kızılırmak Havzası içerisinde yer alan Emirhan Kayalıkları görünüşü ile dikkat çekiyor. Bir yılda 1 milyon kişinin ziyaret ettiği kayalıklar popülaritesini her geçen gün artırıyor.

Yeşilyurt temizliği ile dikkat çekiyor

Vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak için temizlik alanında ki çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü ekipleri, 'Temiz Çevre, Sağlıklı Toplum' esaslı anlayışıyla tüm mahallelerin temizliğini büyük bir titizlikle sürdürüyor.

Kendi imkanlarıyla tatlı arabası yaptı

Malatya'da geçimini tatlı satarak sağlayan Asım Bayrak, tamamen kendi imkanlarıyla yaptığı tatlı arabasıyla dikkat çekiyor.

E. Yeni Malatyaspor başarılı iç saha karnesiyle dikkat çekiyor

E. Yeni Malatyaspor, 3 Aralık Pazartesi günü 20.00'da sahasında oynayacağı Akhisarspor maçı öncesi başarılı iç saha karnesiyle dikkat çekiyor. Sarı-kırmızılılar bu sezon evinde oynadığı 6 maçta 4 galibiyet aldı.

Elazığlılar sahte paraya dikkat!

Elazığ’da son günlerde piyasada 50 TL’lik sahte para çokluğu dikkat çekiyor.

Bu caminin minaresi Pisa Kulesi'nden bile eğik

Elazığ’da Kadir Gecesi birlikte secde etmeleriyle eğik kaldığına inanılan ve efsanelere konu olan eğri minare ile dut ağacı dikkat çekiyor.

MHP Aziziye İlçe teşkilatı çalışmalarıyla göz dolduruyor

Milliyetçi Hareket Partisi Aziziye teşkilatı yerel seçimler için hız kesmeden çalışıyor. Aday adayları müracaatlarını alan ilçe yönetimi, bir yandan da meclis üyelikleri için müracaat topluyor. Şimdiden 17 aday adayının başvurduğu ilçede başkan Murat Karadaş yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çekiyor.

Atatürk’e benzeyen teknisyen dikkat çekiyor

Sivas'ta yaşayan ve bir lisede teknisyen olarak görev yapan 51 yaşındaki Muhittin Erol, Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çekiyor.

U19’da şampiyonluk yarışı kızıştı

Malatya U19 1.Ligi'nde bitime iki hafta kala şampiyonluk yarışı nefes kesmeye başladı. A Grubu'nda Malatya Yeşilyurt Belediyespor ile Telekomspor, B Grubu'nda ise Orduzuspor ile Battalgazi Belediyespor şampiyonluğa en yakın takımlar olarak dikkat çekiyor.

En büyük ibrik

Kahramanmaraş'ta oyma işçiliğiyle yapılan 2 buçuk metre uzunluğundaki ibrik dikkat çekiyor.

’Dabaz’ hastalığına yakalananlar bu minareye geliyor

Sivas'ta 1347 yılında Eretna Sultanı Alaeddin Eratna tarafından Dabaz hastalığından ölen oğlu Şeyh Hasan için yaptırdığı Güdük Minare hem tarihi dokusuyla hem de ilginç hikayesiyle dikkat çekiyor. Dabaz hastalığına yakalananlar minarenin etrafında dönerek söylediği tekerlemeyle hastalıktan kurtulacağına inanıyor.

En küçük cami

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bulunan 4 metrekarelik çift minareli mescit dikkat çekiyor.

Beyaz Masa’da 7/24 hizmet

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Aziziye Belediyesi, vatandaşlardan gelen her talebi dinleyip çözüm üretiyor. Sürekli artan nüfusu ve kentleşme oranıyla vatandaşın ihtiyaçlarına çözüm üreten Aziziye Belediyesi hemen her konuda ortaya çıkardığı çözümlerle vatandaşlardan da tam not alıyor. 7 gün 24 saat çalışma esasına göre hizmet veren Beyaz Masa ekibi, vatandaşlardan gelen aramaları cevaplandırıp, talepleri ilgili birimlere iletiyor. 4 kişinin hizmet verdiği Beyaz Masa biriminde, çalışanların güler yüzlü oluşu ve vatandaşlarla birebir ilgilenmeleri dikkat çekiyor.

Kral yolu üzerindeki tarihi köprü dikkat çekiyor

Sivas'ta Yıldız Irmağı üzerinden bulunan Roma Dönemine ait tarihi köprü 2 bin yıllık geçmişiyle dikkat çekiyor.

Ahırdan çıkan tarih

Sivas'ın Gürün ilçesine bağlı Tepecek köyünde 2002 yılında ahırın tabanından çıkarılan Roma dönemine ait tarihi taban mozaiği üzerinden bulunan motiflerle dikkat çekiyor.

Astığı tabela görenleri güldürüyor

Sivas'ta çıkılması zor bir binanın ikinci katında beslenen av köpeği için asılan, Burası Yaman'ın yeri, kendisi çıkmadı yazısı dikkat çekiyor.

Salyangoz görünümlü kaya

Erzurum'un Oltu ilçesi Kayaaltı Mahallesi'nde salyangozu andıran kaya, dikkat çekiyor.

Bu da Malatyalı Şener Şen

Malatya'da yaşayan genç, Şener Şen taklidiyle dikkat çekiyor.

Başkanın iftihar tahtası

Borçla devraldığı belediyeyi kra geçiren Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk'ün makamında bulunan, yaptıkları ve yapacaklarını yazılı olduğu tahta dikkat çekiyor.

Görme engelli Muhammet’in Kuran’ı Kerim aşkı

Sivas'ta yaşayan ortaokul öğrencisi doğuştan görme engelli 13 yaşındaki Muhammet Talha Demir kentte düzenlenen Kuran'ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında ikinci oldu. Gönül gözüyle okuduğu Kur'an'ı Kerim'in hayatının önemli bir parçası olduğunu söyleyen Muhammet derslerindeki başarısıyla da dikkat çekiyor.

Bu restoran, herkesin dikkatini çekiyor!

Tunceli'de kayanın üzerine kurulan ve uzun yıllardır hizmet veren restoran, kışın olduğu kadar ilkbahar da da görsel güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Sivas’taki piramit taş mezarlar dikkat çekiyor

Sivas'ın İmranlı ilçesinde bulunan piramit şeklindeki taş mezarlar dikkat çekiyor.

Geçmişte tropikal iklime sahip olan Sivas’ta 10 milyon yıllık fosil

Sivas'ta yaklaşık 20 yıl önce yapılan kazı çalışmalarında bulunan, 8 ila 10 milyon yıllık olduğu ve bir file ait olduğu düşünülen fosil kemikler dikkat çekiyor.

Erzurum Kültürü için dev proje

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 81 ilinde kurulması için özel olarak talimatını verdiği Kültür Konseylerinin ilki Erzurum'da kuruldu. Tayyip Güngör başkanlığında kuruluş çalışmaları tamamlanan Erzurum Kültür Konseyi diğer illerde kurulması düşünülen konseylere de rol model olma niteliği taşıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın iştirakleriyle sürdürülecek olan konseyin 10 ihtisas komisyonları ile Erzurum kültürünü tanıtma ve geliştirmeye yönelik çalışmaları ile birlikte şehrin unutulmuş değerlerinin de yeniden gün yüzüne çıkarılması amaçlanıyor. Üst kurulunun Erzurum'un önde gelen şahsiyetlerinin oluşturduğu konseyde Cumhurbaşkanı Baş danışmanı İbrahim Kalın, Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ile İl Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz yer alıyor. Kent Konseyi Eski Başkanlarından Aydın Bozkurt'un başkan yardımcılığını yaptığı konseyin geniş tabanlı olması ise dikkat çekiyor.